Преглед на крипто казино BitWiz 2023

BitWiz е казино кое дава добри емоции и нуди модерна услуга за коцкање. Посетителите можат да се обложуваат, да вртат рулет, да играат против виртуелни противници и дилери во живо. Одморот е придружен со неочекувани пријатни изненадувања во форма на бонуси и цртежи. Секогаш можете да контактирате со операторите за техничка поддршка кои ќе ве советуваат 24/7. Обложувалницата BitWiz со забава во сите области на iGaming индустријата е достапна од компјутер, лаптоп, таблет, мобилни телефони.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 30 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Bitwiz

Официјалната страница на BitWiz е дизајнирана на зрел, структуриран начин со доминација на зелената боја. Промената на лизгачите за рекламирање со примамливи промотивни понуди веднаш го привлекува вниманието. На врвот има ќелии со можност за промена на поставките, поставување на јазикот, временската зона за удобно поминување на времето. Овде играчот може да ги користи копчињата за регистрација и овластување на страницата.

bitwiz-сајт

Сите насоки на играта се поделени во категории:

 • Во живо;
 • Видови спортови;
 • казино;
 • Казино во живо;
 • Игри;
 • еСпорт;
 • Акции.

Секој дел содржи широк список на забава. Благодарение на интуитивната навигација, дури и почетниците можат брзо да се чувствуваат удобно со веб-страницата BitWiz.

Меки

Софтверот за игри BitWiz се состои од многу возбудливи случувања од традиционалниот формат како што се „еднооружени бандити“, 3D слотови, игри на табла. За удобен избор на сопствена колекција, се предлага да се подели во следниве категории:

 • Популарни;
 • Видео слотови;
 • Џекпот;
 • Одбор игри;
 • Лотарии;
 • ТВ игри;
 • Мегавејс.

Соработката со глобалните провајдери им овозможува на посетителите да ги лансираат најдобрите слот машини со висок RTP, висококвалитетна графика и опции за бонуси. Каталогот за казино BitWiz е исполнет со уреди од следниве брендови:

 • Новоматик;
 • NetEnt;
 • Прагматична игра;
 • Аматик;
 • Супер Бинго;
 • Плејсон и други.

Можете да изберете колекција на игри по провајдер, популарност. Секцијата „Популарно“ е формирана од играчите со лансирање на дневни возбудливи слотови како што се Los Toros, Lost Treasure, Blast, Sweet Bonanza, Yummy.

bitwiz слотови

За оние кои сакаат веднаш да ги користат бонусните функции, постои посебен дел „Купи бонус“. Поддржувачите на возење рунди со шанса да добијат голема парична награда можат да учествуваат на турнирите што обложувалницата ги одржува секојдневно.

Спортско обложување

Делот за обложувалници содржи многу спортски и други настани:

 • кошарка;
 • фудбал;
 • Тенис;
 • биатлон;
 • шах;
 • штурец;
 • Дота 2;
 • Контра-штрајк: ОДИ.

Обложувачите можат да се обложуваат на настани во живо и пред натпревар со посета на истоимените делови. Сите понуди се претставени на левата страна. Достапни се и виртуелни спортови, каде што резултатите ги генерира програмата, земајќи ги предвид претходните исходи.

Играчите имаат можност да гледаат преноси, статистика со цел да спроведат аналитика и да донесат правилни одлуки. Широки линии за обложување, високи коефициенти, релативно ниски маржи, бонуси од куќата – сето тоа привлекува обложувачи од целиот свет.

Казино во живо

Клиентите на BitWiz имаат пристап до делот Live Casino, каде што круговите се одвиваат во реално време. За да играте против вистински дилер или да учествувате во реми со атрактивни домаќини, треба да изберете насока:

 • бакара;
 • рулет;
 • блек џек;
 • тркало на среќата;
 • sik-bo и многу повеќе.

битвиз-во живо

По поврзувањето со студиото, започнува рундата во живо. Играчот има можност да комуницира преку онлајн разговор, да добие многу возбудливи емоции и да победи во случај на успешно завршување на цртежот.

Регистрација на веб-страницата на BitWiz

Посетителите на страницата BitWiz без регистрација можат да ги гледаат услугите, како и да играат во демо режим. Во режимот „Демо“, повеќето од игрите во делот „Казино“ се достапни. Слот машините работат бесплатно со зачувување на правилата, но рундите се играат со помош на виртуелни пари. Ова е добра шанса да го научите принципот на пресметување, карактеристиките на секој уред. Клиентите ќе можат да си играат со повлекувањето пари само откако ќе се регистрираат. Овластувањето исто така дозволува:

 • искористете ги сите понуди на букмејкерот;
 • лансирање на слот машини со извлекување Џекпот;
 • надополнува и повлекува средства во секое време од денот;
 • учествуваат на профитабилни турнири;
 • добиваат бонуси.

Регистрацијата на страницата е што е можно поедноставна. Мора да кликнете на жолтото копче во горниот десен агол и да го пополните формуларот со внесување:

 • Корисничко име;
 • е-пошта;
 • лозинка.

битвиз-регистрација

Откако повторно ќе го притиснете копчето „Регистрирај се“, се отвора пристап до вашата лична сметка. Оваа акција е еквивалентна на склучување договор и согласување со сите правила на институцијата. Во вашата лична сметка, треба да ги пополните податоците, да го надополните депозитот за веднаш да продолжите со останатите со повлекување пари.

Само возрасни играчи можат да станат целосен клиент на букмејкерот BitWiz. Сите информации при пополнување на формуларот мора да бидат вистинити. За брзо повлекување на средства во иднина, играчот треба да ја идентификува сметката. Потврдата се врши во вашата лична сметка со приложено скенирање на пасош, понекогаш е потребно селфи. Можете да ја потврдите вашата сметка со контактирање на техничка поддршка. Сите податоци за клиентите се безбедно заштитени со иновативен систем за шифрирање. Пристапот на трети лица до базата на клиенти е исклучен.

Депонирање и повлекување средства на BitWiz

Клиентот врши готовински трансакции на неговата лична сметка. Депонирањето и повлекувањето средства на BitWiz се врши со различни начини на плаќање:

 • Visa, Mastercard;
 • Скрил;
 • paysafecard;
 • Нетлер;
 • EcoPayz;
 • Биткоин;
 • Тетер;
 • Етереум;
 • Лајткоин;
 • Трон.

битвиз-крипто

Се предлага да се избере погодна валута – долар, евро, злоти и други. На главната страница на врвот, играчот може да ја види тековната стапка на FTN. Важно е да депонирате и повлечете средства користејќи го истиот начин на плаќање. Депозитите обично се прават веднаш. Повлекувањето пари трае од неколку часа до два или три дена. Времето зависи од избраниот начин на плаќање, статусот, износот и потребата за верификација.

Мобилна апликација BitWiz

Обложување на идни настани, настани во живо, колекција на слот машини и други услуги на BitWiz се достапни од паметни телефони и iPhone. Веб-страницата го зема форматот, според дијагоналата на екранот, веднаш по лансирањето, додека ја одржува целосната функционалност. Мобилната верзија има голем број на предности:

 • Обезбедува пристап до услугата за коцкање „секогаш и секаде“;
 • Интуитивен интерфејс;
 • Практично полнење на купони;
 • Поставки за слот со неколку кликања;
 • Брзи трансакции за наплата.

битвиз-мобилен

За да ја стартувате букмејкерот од мал уред, нема потреба да преземате никакви програми. Мобилната верзија работи брзо, без неуспеси, не зафаќа меморија на телефонот.

Софтверот BitWiz е во развој. Во блиска иднина, корисниците ќе можат да ја преземат апликацијата на уредите со Android, iOS. Клиентот за компјутер, лаптопи, паметни телефони, iPhone телефони ви овозможува:

 • играјте од каде било во светот;
 • добиваат ажурирани вести;
 • бајпас блокирање на страницата.

Целосната функционалност на официјалната страница е зачувана. За да пристапат до услугата, играчите треба да внесат корисничко име и лозинка. Апликацијата зафаќа минимум меморија, работи брзо и постојано се ажурира. Ќе биде достапен за гаџети на современи оперативни системи. Ваквите ажурирања не можат да се пропуштат, бидејќи ажурираните информации секогаш се објавуваат на официјалната веб-страница на BitWiz.

Бонус систем BitWiz

Бонус системот BitWiz е шик избор на пријатни изненадувања за новите корисници и редовните клиенти. Се состои од привремени подароци, општи бонуси, цртежи. Бонус системот вклучува:

 • Бонус за добредојде 100%;
 • Дневен Cashback 5%;
 • Дневен попуст 1%;
 • 5% Sports Daily Cashback;
 • 0,5 казино попуст бонус

bitwiz-промоции

Институцијата често одржува турнири, нуди промоции за празниците, цртежи на вредни подароци. Играчите ќе можат да ги повлечат добивките само откако ќе се исполнат условите. За да се запознаете со правилата за користење на бонуси, мора да кликнете на промотивната понуда во делот „Промоции“. Програмата постојано се ажурира, воодушевувајќи се со нови профитабилни изненадувања.

Добрите и лошите страни на BitWiz

BitWiz е млада коцкарница која веднаш по нејзиното лансирање се упати кон обезбедување модерни услуги. Во моментов има малку критики за букмејкерот. Табелата ги прикажува добрите и лошите страни што играчите ги забележуваат:

добрите Минуси
Интуитивен интерфејс Малку информации на Интернет
Повеќејазичен Недостаток на апликација
Мултивалута Нема програма за лојалност
Разновидност на содржината на играта
мобилна верзија
Лиценцирани начини на плаќање
Поддршка за оператори на услуги за поддршка 24/7

Брендот е во развој, па наскоро повеќето од минусите ќе бидат поправени. Придобивките можете сами да ги видите денес со посета на веб-страницата на BitWiz.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Како да контактирате со техничка поддршка?
Може ли BitWiz да игра бесплатно?
Дали е можно да се игра од мобилен телефон?
Како да се регистрирате на веб-страницата на BitWiz?
Како да повлечете пари?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Како да контактирате со техничка поддршка?
За да контактирате со операторите, треба да кликнете на иконата за разговор, да го пополните формуларот, да прикачите датотека доколку е потребно и да испратите порака.
Може ли BitWiz да игра бесплатно?
Да ти можеш. За да го направите ова, изберете автомат и кликнете на „Демо“. Настаните на букмејкерите, игрите со дилери во живо, ждрепките се достапни само во режимот на прегледување.
Дали е можно да се игра од мобилен телефон?
Да, услугата BitWiz е достапна од мобилен телефон без преземање.
Како да се регистрирате на веб-страницата на BitWiz?
За да се регистрирате, треба да кликнете на истоименото копче и да го пополните формуларот. Дозволено е да се регистрираат само лица над 18 години.
Како да повлечете пари?
За да повлечете пари, треба да отидете на вашата лична сметка во делот "Баса". Следно, играчот избира начин на плаќање, ја внесува сумата и ја потврдува трансакцијата. По потврдување на апликацијата и поминување на верификација (доколку е потребно), средствата се кредитираат на личната сметка.