Преглед на Вулкан Вегас Казино 2023

Слушнете за Вункн Вегас на секој чекор, бидејќи тоа е сигурна и едноставна компанија со брзи победи, кои се појавија на пазарот назад во 2016 година. Сега казиното е голема независна компанија со високи безбедносни податоци и резултати од приватност, како и илјадници на нови играчи секој ден. Големиот плус е исто така голем избор на слот-машини со лесен пристап до нив, односно секој по регистрацијата може да избере било кој тип на игра и да го помине слободното време со достоинство.

Промокод: WORLDCASINO
200% + 50FS
Добредојдовте бонус
Добијте бонус

Вулкан Вегас казино бонус

Многу платформи нудат редовни и нови играчи профитабилни и не многу бонус програми. Со нивна помош, можете да добиете попусти, дополнителни бесплатни вртења и да учествувате во други системи за лојалност. Вегас Вулкан, исто така, не го заобиколи развојот на бонус програми за своите клиенти. Кои бонуси за казино можат да ги користат новите играчи и редовните корисници? Ајде да го сфатиме.

VulkanVegasSite

Бонус „Добредојдовте“

Програмата е наменета за нови играчи, вклучително и првиот, вториот и третиот депозит. Играчите добиваат бонус откако ќе ги поминат сите фази на регистрација и верификација на профилот. Програмата „Добредојдовте“ вклучува три фази:

 • „Добредојдовте“ – прво ниво. Првиот депозит се кредитира со 100% бонус и 25 бесплатни вртења. Облогот за обложување со бесплатни вртења е x40. Бонусите се поддржани на автоматот Book of Dead. Промотивен код за ова ниво на системот за лојалност не е развиен, бидејќи се обезбедува автоматски на сите нови клиенти.
 • „Добредојдовте“ – второ ниво. Вториот депозит се кредитира со бонус од 125% и 50 бесплатни вртења. Облогот за обложување со бесплатни вртења е x40. Програмата се однесува на автоматот Fortune Dogs.
 • „Добредојдовте“ – трето ниво. Третиот депозит се кредитира со 200% бонус и 100 бесплатни вртења. Облогот за обложување со бесплатни вртења е x40. Слот машина – Оган Џокер.

Минималниот и максималниот депозит ги поставува земјата што ја поддржува платформата. За да го активирате промотивниот код, треба да отидете на официјалната веб-страница на казиното, да отидете на вашиот профил и да го внесете копираниот код во посебна линија. Дејството на промотивниот код може да биде ограничено, па затоа треба да ги проверите официјалните информации на веб-страницата на казиното.

Бонус „Депозит“

Бонусот е достапен за редовните играчи кои веќе имаат направено најмалку 5 депозити. Износот го одредува земјата што ја поддржува платформата. Програмата за лојалност се применува на автоматот Jungle jJm со промотивен код за активирање на слотовите. Можете да го внесете промотивниот код во вашата лична сметка во посебна колона. Бонусната програма им дава на своите учесници 20 бесплатни вртења. Можете да потрошите бонуси на платформата наведена во условите на системот за лојалност. Вообичаено, компанијата воспоставува листа на автомати за игри на среќа на кои не важат бонусите (списокот се менува редовно, треба да ги проверувате точните информации на официјалната веб-страница на казиното).

Регистрација и верификација

Казиното не им дава на играчите можност да ја заобиколат процедурата за регистрација. Постои само пробна верзија во која не можете да се обложувате пари. Затоа, за нормална игра, треба да креирате профил. Процесот на регистрација е прилично едноставен. Можете да регистрирате сметка на официјалната веб-страница или преку мобилна апликација. Веднаш, по регистрацијата, нов играч добива пристап до бонусот „Добредојдовте“ со 100% депозит и 25 бесплатни вртења. За регистрација ви треба:

VulkanVegasReg

 • внесете активна адреса за е-пошта;
 • излезе со силна лозинка (најмалку 6 знаци);
 • изберете валута од 18 понудени;
 • штиклирајте го полето за возраст и согласете се со Правилата за заштита на податоци, Бонусните услови, Условите и условите на казиното;
 • Проверете го полето за промотивен код.

После тоа, треба да кликнете на копчето “Регистрирај се”. Е-пошта за потврда на профилот од компанијата ќе биде испратена на наведената адреса за е-пошта. За да ја активирате вашата сметка, треба да ја следите врската дадена во писмото. Откако ќе го потврдите профилот во прашалникот, мора да го наведете целосното име, датумот на раѓање и личниот телефонски број за да ја пополните сметката во Вегас Вулкан. За да направите парични трансакции, треба да поминете низ процедурата за верификација и банкарска картичка. Без да помине верификација, Vegas Vulkan не обезбедува можност за депонирање и повлекување пари и обложување на нив, можете само да ги користите издадените чипови. Се препорачува веднаш да се помине процедурата за верификација за во иднина да нема проблеми со подигнувањето и депонирањето на парите. За ова ви треба:

 • Прикачете скенирање на вашиот пасош. Можете да ја фотографирате страницата со податоци за лице и да ја поставите на страницата.
 • Прикачете банкарска картичка на вашето име.

Во овој случај, можеби ќе треба дополнително да ја поставите вашата фотографија од типот што е ставена во пасошот или друга во официјален стил на светла позадина. Администрацијата на казиното извесно време ги проверува информациите за лицето, по што ја потврдува верификацијата или ја одбива доколку има некакви проблеми со документите или грешки при пополнување на податоците.

Мобилна верзија и апликација за казино Vegas Vulkan

Присуството на мобилна апликација или верзија за телефонот е критериум за интегритетот и квалитетот на компанијата, бидејќи само добри компании се мачат со создавање на таков формат на казино. Vulkan Vegas има и мобилна апликација и верзија на мобилен прелистувач. Мислењето на гејмерите е јасно: апликацијата за казино од оваа компанија е најдобра и најзгодна за играње во кој било формат. Мобилната верзија работи директно во прелистувачот преку кој било гаџет, а апликацијата бара преземање. Програмата може да се инсталира на Android и iOS (моментално во развој, но наскоро ќе биде пуштена на корисниците). Можете да управувате со вашата сметка веднаш по преземањето и најавувањето на вашиот профил. Сите игри хостирани во обичната компјутерска верзија се достапни во апликацијата, покрај тоа, нема никакви разлики во графиката, сите детали се внимателно осмислени и разработени. Повлекувањето пари се врши на ист начин како и во компјутерската верзија. Мобилната апликација и мобилната верзија обезбедуваат доволна сигурност за трансакциите и управувањето со сметките. Значи, се користат SSL технологии за шифрирање. Дополнително, запазена е целата стандардна испорака на услуги на порталот и во апликацијата, што е потврдено со лиценца од Курасао и проверки од McAfee и eCogra. Значаен недостаток е фактот што сè уште нема апликација за iOS. Апликацијата е во развој, така што корисниците можат да ги користат услугите на казино само преку прелистувач, што не е секогаш погодно. Администрацијата на Vegas Vulkan уверува дека развојот е во полн ек и корисниците наскоро ќе видат нова апликација.

VulkanVegasApk

Слот машини за казино

Како и секое казино, Vulkan Vegas има цела палета на слот машини за играње. Поддржани се на сите уреди, и во мобилни и во веб-верзии. Компанијата има своја платформа, приближниот број на игри е 1600 – ова е најголемата колекција меѓу казината. Корисниците добиваат целосен пристап до автоматите само по регистрација и верификација, но можен е и демо пристап до следните игри:

 • Лудиот мајмун;
 • Книга со овошје;
 • овошен коктел;
 • Резидент;
 • воз за пари;
 • Црвена капа.

VulkanVegasSlot

Овие машини се погодни и за почетници и за професионалци. Можете да играте за пари на кој било слотови без ограничувања. Гејмерите го анализираа враќањето: нивото на RTP е над 90%, и ова е навистина одличен резултат. Дополнително, системот за победа и правата на играчите се заштитени со системот eCOGRA, кој му овозможува на Vulkan Vegas да го зголеми износот на повратот за дури 99%, па затоа е навистина профитабилно да се игра во казиното.

Меки

Колекцијата на автомати во најголем дел е претставена со слотови со макари, кои работат на принципот на испуштање одредени симболи. Макари започнуваат во класичен или модерен режим во зависност од типот на играта. Покрај тоа, играчите можат да играат дилери во живо, лотарии и гребење за брзи резултати на интернет. За погодност на гејмерите, развиен е удобен софтвер со едноставно пребарување на автомати. Така, на официјалната веб-страница на казиното, корисниците можат да ги изберат следниве категории:

 • Лоби.
 • Популарни.
 • Ново.
 • слотови.
 • авијатичар.
 • betgames.
 • Казино во живо.
 • Картичка.
 • Рулети.
 • Видеопокери.
 • Брзи игри.
 • Класични слотови.
 • Друго.
 • Сите игри.

Целиот софтвер е сертифициран, документите се издаваат од независни ревизори. Секоја игра има посебен генератор на случаен број, кој не зависи од никакви околности, туку само од случајноста. Ова го прави самиот процес што е можно поедноставен, разбирлив и транспарентен. Vulkan Vegas работи со голем број провајдери за развој на софтвер. На пример, компанијата соработува со EvoPlay Entertainment, Microgaming, Amatic и 40 други организации.

Казино во живо

Најкул насока во автоматите е казиното во живо. Казиното во живо е страница за коцкање во која една од страните е вистински дилер во живо. Во овој режим, се играат многу игри, на пример, покер. Vulkan Vegas не ја заобиколи оваа насока на софтвер, презентирајќи им на гејмерите повеќе од 40 казина во живо со различна содржина и ориентација. Развојот на казиното во живо беше доверен од провајдерите Betgames, Ezugi, Swintt, TVBET.

Предности и недостатоци на казиното

Пазарот на казино е претставен со многу компании кои спроведуваат коцкарски активности. Вулкан Вегас е еден од водечките, лоциран на Кипар во градот Лимасол. Со што е поврзано? Ајде да ги анализираме предностите и недостатоците на казиното и да одлучиме дали вреди да се игра на слотови на оваа платформа или подобро да се избере нешто друго. Предности недостатоци

 • платформата поддржува 8 јазици;
 • поддржани се повеќе од 10 различни платежни системи;
 • платформата е достапна низ целиот свет;
 • огромен софтвер – повеќе од 1600 игри од различни профили;
 • голема брзина на обработка на барањата и повлекување средства во рок од 24 часа;
 • нема ограничувања за трансакцијата;
 • има мобилна апликација со економичен сообраќај, едноставна навигација, мала тежина и практично преземање;
 • платформата работи апсолутно легално;
 • услугата за поддршка работи деноноќно;
 • безбедноста и доверливоста на податоците е приоритет за администрацијата. – гејмерите не ја оценуваат играта високо: само 3,1 од 5 ѕвезди;
 • многу гејмери ​​се соочуваат со нечесноста на платформата (иако можеби наидоа на сајтови со огледало за измама).

Според неговите карактеристики, Vegas Vulkan е прилично доверливо и докажано казино со автомати. Главната работа при изборот на страница е внимателно да ја проверите достапноста на лиценцата, нејзиниот број и само после тоа да продолжите со регистрацијата. Не им верувајте на вашите податоци на првата страница на која ќе наидете, бидејќи лесно може да налетате на измамници кои сакаат да заработат од вашето невнимание.

Банкарство, методи на влез и аутпут

Казиното ги поддржува следните платежни системи (депозит и подигање): VISA, MASTERCARD, MAESTRO, SKRILL, NETTELER, PAYSAFECARD, WEBMONEY, CRYPT, PAYPAL, PAYEER, PIASTRIX, ECOPAYZ. Нема ограничувања на трансакциите, така што играчите можат да депонираат и подигнат кој било износ. За депонирање и повлекување средства, корисникот мора да остави апликација, под услов профилот да биде целосно пополнет и потврден. Времето за кредитирање на средства е 24 часа, но во просек не повеќе од 2 часа. Важна карактеристика на казиното е тоа што можете да префрлувате пари на сметката на вашиот профил само од вашиот сопствен платен систем. Забрането е користење на картички, е-паричници или други средства на трети лица. Ваквите операции нема да се вршат, а управата може да преземе мерки за ограничување на можностите на играчите. Готовината не се прифаќа од системот,

Поддршка

За погодност на играчите на Вегас Вулкан, развиена е деноноќна услуга за поддршка. Можете да контактирате со телефонската линија користејќи пригоден онлајн разговор на руски и англиски јазик. За да добиете помош, само пронајдете го копчето „Помош“ и кликнете на него, по што корисникот автоматски ќе биде префрлен на разговор со вработен во службата за поддршка. Можете исто така да контактирате со администрацијата преку телефон или е-пошта. Овие податоци се наведени на официјалната веб-страница на платформата во вашата земја. Одговорот на администрацијата на апликациите е скоро моментален, ова им овозможува на играчите брзо да добијат помош за сите прашања. Пред да ја контактирате линијата за помош, ви препорачуваме да ги проучите ЧПП со сите одговори на корисничките прашања.

Кои јазици

Платформата Vegas Vulkan поддржува 8 јазици, што им олеснува на луѓето од целиот свет да го користат порталот. Значи, можете да ги изберете следниве јазици во програмата: руски, англиски, германски, шпански, португалски, полски, фински, кинески. Можете да го поставите во поставките при преземање на апликацијата или на самата локација на врвот или на дното на страницата. Не е препорачливо да користите автоматски преведувач, бидејќи тоа не обезбедува квалитетен превод и може да доведе до сериозни грешки.

Кои валути

Програмерите на Vegas Vulkan дадоа се од себе. Играчите можат да изберат речиси секоја валута за лесни трансфери од каде било во светот. Така, платформата поддржува депозити и повлекувања во следните валути: RUB (рубља), УСД (долар), ЕУР (евро), CAD (канадски долар), PLN (полска злота). Валутата можете да ја изберете во мобилната апликација или на веб-страницата кога правите трансфер на пари.

Лиценца

Вегас Вулкан посвети посебно внимание на добивањето сертификати за спроведување на квалификувани услуги. Самата коцкарска активност се врши врз основа на лиценцата Курасао со број 8048/JAZ2012-009. Самата компанија е регистрирана на Кипар. Лиценцата го потврдува квалитетот и безбедноста на дадените услуги и усогласеноста со меѓународните стандарди во оваа област.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното
Дали Вегас Вулкан казино е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Comments: 4
 1. Isaiah

  Неодамна решив да се регистрирам на официјалната страница на Vulkan Vegas, добив бесплатни вртења, па дури и ги обложив, а потоа ги ставив на повлекување. Но, тука работите стануваат интересни. Администрацијата побара да се провери сметката, јас ги доставив документите и чекам одговор цел ден. Техничката поддршка дава општи одговори и бара да почека малку. Самата страница не е лоша, но постапката за повлекување и верификација е многу долга.

  1. Janet Fredrickson (author)

   Добар ден! За да можете да повлечете средства од платформата, администрацијата на страницата мора да се погрижи да сте вистински играч. Вообичаено, на веб-страницата Vulkan Vegas, идентификацијата на клиентите се врши во рок од 1-3 дена, а потоа можете да аплицирате за повлекување пари.

 2. Ray

  Доста долго време играм во казиното Вулкан. На почетокот морав долго да се навикнам на ваква забава со коцкање, но постепено се вклучив во процесот. Но, сајтот вели дека минималното можно повлекување е 500 рубли, а штом почнав да се повлекувам, тогаш веднаш 3.000 рубли !!!

  1. Janet Fredrickson (author)

   Здраво! Постојат неколку начини за повлекување / депонирање на страницата, од кои секоја има свои специфични ограничувања. Така, на пример, можете да повлечете 500 рубли на е-паричниците претставени овде. Додека минималното можно повлекување за банкарски картички е 3.000 рубли.

Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка
За да се регистрира и да ја потврди својата сметка, корисникот мора да обезбеди скенирање на неговиот граѓански пасош и детали за банкарска картичка (неговиот број, кориснички податоци, датум на истекување и безбедносна шифра на задната страна).
Барања за бонус и обложување
Само возрасни играчи можат да добиваат бонуси и да ставаат облози, препорачливо е да поминете низ целосна регистрација и верификација за играње без ограничувања. Обемот на бонусите се одредува според бројот на депозити, а стапките се одредуваат според износот на пари внесен на сметката во профилот.
Може ли да играм бесплатно во казиното
Секако. Постои пробна демо верзија која не бара воведување средства. Но, повлекувањето на добивките ќе биде ограничено. Вкупниот број на достапни бесплатни слотови е 2000, но достапна е само играта без парични добивки.
Дали Вегас Вулкан казино е пријателски за мобилни телефони?
За корисниците на Android, развиена е специјална мобилна апликација која може да се преземе на вашиот телефон. Покрај тоа, можете да ја користите мобилната верзија во прелистувачот на кој било оперативен систем на гаџетот. За iOS, мобилната апликација е во развој.
Кое е просечното време за повлекување на казиното
Во просек, средствата се повлекуваат од системот од 0 до 2 часа. Општото правило за повлекување е 24 часа. Ако парите не се добијат во овој период, тогаш треба да се јавите во службата за поддршка.