Преглед на казиното Vista Bet 2023

Vistabet е грчко казино основано во 2005 година. Дејноста на институцијата е лиценцирана од Vistabet Limited. И се прошири во повеќето земји. Букмејкерот е популарен меѓу коцкарите и се смета за еден од најдобрите. Корисниците го ценеа шарениот интерфејс, едноставната навигација и разновидноста на забавата. Меѓутоа, кога користите казино, имајте предвид дека страницата поддржува само грчки. Затоа, потребен е преведувач. Ќе треба да користите и VPN.

Promo Code: WRLDCSN777
300 евра
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Регистрирање со Vistabet

За да користите Vistabet и да победите, треба да се регистрирате. Сепак, мора да имате над 21 година. Овластувањето трае не повеќе од 2 минути и се одвива во 3 фази:

 • Одете на веб-страницата на казиното.
 • Во горниот десен агол, кликнете на „регистрирај се“ (користете преведувач).
 • Првиот чекор е да ја внесете вашата адреса за е-пошта и да креирате лозинка.
 • На втората – внесете ги податоците според пасошот.
 • На третата, пополнете ја адресата, градот, поштенскиот број и телефонскиот број.
 • Претплатете се на билтенот од казиното (опционално).
 • На самото дно, проверете ги двете полиња.
 • Кликнете на „регистрирај се“.

vista-регистрација

Откако ќе креирате профил, можете да го користите казиното, да ставате облози и да играте. Но, нема да работи да се повлече џекпотот. За да го направите ова, треба да поминете верификација. Односно, прикачете скенирања на документ за идентификација во системот. Податоците се заштитени и не се пренесуваат никаде. За да поминете идентификација, контактирајте со службата за поддршка или самите поставете ги датотеките преку вашата лична сметка. Имајте предвид дека експертите одговараат на грчки јазик.

Депонирање и повлекување средства во Vistabet

Не постои начин да се играат слот машини бесплатно на Vistabet. Затоа, за да се обложите на вистински пари и да победите, треба да го надополните вашиот паричник. За депонирање средства на сметка:

 • Одете на профилот.
 • Одете на вашата лична сметка или кликнете на „дополнување“ во горниот десен агол.
 • Изберете валута и внесете ја саканата сума за надополнување.
 • Кликнете на удобен начин на плаќање (банкарски картички, платежни системи, електронски паричници).
 • Потврдете го плаќањето.

Можете да го повлечете џекпотот според истиот принцип. Депозитите се кредитираат на сметката веднаш. Во просек, потребни се 1-3 работни дена за да ги добиете вашите добивки, во зависност од избраниот систем на плаќање.

Мобилна верзија на Vistabet

Можете да играте во казиното и од компјутер и од мобилен. Андроид апликацијата се презема од официјалната веб-страница на букмејкерот. И за IOS во App Store. Ако не сакате да инсталирате дополнителни датотеки, тогаш само отворете Vistabet од прелистувачот на паметниот телефон. Веб-страницата автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе ја отвори мобилната верзија на институцијата.

мобилен-приказ

Играњето од телефон или компјутер е личен избор за секого. Верзијата за паметен телефон ги има истите функции како и верзијата за компјутер. Сепак, првиот е поудобен и има неколку предности:

 • достапни насекаде и во секое време;
 • работи беспрекорно и на уредите IOS и Android;
 • се прилагодува на кој било уред, без оглед на неговиот модел, моќност и година на производство;
 • убав интерфејс и лесна навигација.

Главната предност на мобилната верзија на Vistabet е пристапноста. Секогаш можете да одите на страницата за казино, каде и да сте. Компјутерот не е секогаш при рака. Покрај тоа, верзијата за паметни телефони е обмислена и не предизвикува непријатности при користење.

Официјална веб-страница на Vistabet

Веб-страницата за казино е дизајнирана во портокалов и црн стил. Активните команди се означени со бело. За погодност на корисниците, додадено е пребарување. Самата институција ја нуди следната забава:

веб-страница на виста

 • слот машини;
 • казино;
 • игри на маса (бакара, рулет, блек џек);
 • покер;
 • спортско обложување и еспорт.

Бонусите од букмејкерот, новостите за казино и игрите со голема оценка се сместени во посебни категории.

Меки (слот машини)

Vistabet соработува со познати развивачи на автомати: NETENT, NovomatiC, Playtech, Evolution Gaming, Red Tiger и други. Овде дефинитивно ќе го најдете тоа што ви одговара. И ако е тешко да се направи избор, тогаш одете на јазичињата „нови“ и „популарни“. Има собрани сензационални и новопојавени игри. Тие вклучуваат:

 • Ѕвездено избувнување;
 • продавница за овошје;
 • Топло за согорување;
 • Вие давате;
 • 10.001 ноќ и повеќе.

виста-слотови

Во секој автомат има шанса не само да се постигне џекпот, туку и да се добијат бонуси од институцијата. На пример, бесплатни вртења, можност за учество во лотарија со добивка.

Казино во живо

За љубителите на форматот во реално време, Vistabet додаде игри со дилери во живо. Вие не само што ќе се втурнете во атмосферата на возбуда, туку и добро ќе се забавувате. За да играте во режим во живо, само кликнете на соодветното јазиче и изберете слободна соба.

Виста во живо

Спортско обложување

Казиното нуди широк спектар на спортски и еСпорт настани. Можете да се обложувате не само на вкупната победа, туку и на одреден играч, резултатите од првото полувреме итн. Има многу опции за обложување. И за љубителите на преноси во живо постои режим во живо. Го гледате натпреварот и ставате облози додека играта напредува. За учество на спортски настани на букмејкерот се толпаат награди и стимулации од казиното.

Вистабет бонус систем

Vistabet великодушно ги наградува активните корисници секоја недела. За да го направите ова, само играјте и собирајте поени. Колку повеќе поени сте собрале за седум дена, толку е поголема шансата да освоите 1250 евра. Севкупно, букмејкерот нуди 11 нивоа на наградување:

 • 100-599 поени (3 бесплатни вртења на популарни игри);
 • 600-999 поени (3 бесплатни вртења и 3 евра по сметка);
 • 1000-3999 поени (5 евра по сметка и 5 бесплатни вртења);
 • 4000-7999 поени (10 евра по сметка);
 • 8000-14999 поени (20 евра по сметка);
 • 15000-21999 поени (50 евра по сметка);
 • 22000-24999 поени (100 евра по сметка);
 • 25000-54999 поени (200 евра по сметка);
 • 55000-119999 поени (500 евра по сметка);
 • 120000-149999 поени (1000 евра по сметка);
 • 150.000 поени (1250 евра по сметка).

Секоја недела, администрацијата на страницата ги сумира резултатите и собира бонуси на корисниците. Системот за наградување има свои карактеристики, правила и барања. Затоа, пред да ставате облози, прочитајте ги на страницата во делот „понуди“. Таму можете да најдете и други бонуси што ги нуди букмејкерот. Сепак, запомнете дека секоја промоција има свои услови за користење. Доколку не го сторите тоа, промоцијата ќе биде откажана. Затоа, запознавање со нивните правила на примена е задолжително.

Вистабет видео преглед

Во видео прегледот подолу, ќе го запознаете светот на Vistabet одвнатре. Тој ќе зборува за корисни чипови, совети кои ќе помогнат да се намали процентот на загуби. Ќе научите и за грешките што ги прават почетниците и како да не паднете во стапицата на обидот да го постигнете џекпотот.

Добрите и лошите страни на Vistabet

Vistabet, како и секое казино, се карактеризира со добрите и лошите страни. Тие помагаат да се разбере дали вреди да се оди на веб-страницата на букмејкерот и да се користи казиното. Сепак, запомнете дека сите предности и недостатоци на институцијата се условени. За да дознаете сигурно дали казиното ви одговара или не, се препорачува сами да играте и да го тестирате неговиот систем.

добрите Минуси
Шарени интерфејс и пристапна навигација Поддржува само грчки
Игри од познати програмери Тимот за поддршка одговара на грчки
Проширен бонус систем Незгодно пребарување
Висока граница за повлекување Достапно само од 21 година
Брзи исплати
Практична мобилна верзија (може да се преземе или отвори во прелистувач на паметни телефони)
Мобилната верзија е достапна на кој било уред и работи беспрекорно
Постои систем за враќање на готовина

Vistabet е впечатливо казино. Сепак, имајте предвид дека ќе мора да користите преведувач и да барате решенија ако страницата не е достапна.

Често поставувани прашања за казиното

Кој е минималниот и максималниот депозит?
Која е минималната сума за повлекување?
Дали постои услуга за поддршка?
Што да направите ако казиното не е достапно?
Дали е бесплатно да се игра?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кој е минималниот и максималниот депозит?
Минималниот депозит е 5 евра, а максимумот зависи од избраниот систем на плаќање.
Која е минималната сума за повлекување?
Можете да подигнете минимум 10 евра, максимумот зависи од платежниот систем.
Дали постои услуга за поддршка?
Да, поддршката е достапна 24/7. Но, експертите одговараат само на грчки јазик.
Што да направите ако казиното не е достапно?
Ако Vistabet не се отвори, користете VPN или работно „огледало“. Ако ова не функционира, тогаш ќе мора да барате решенија. На пример, преземање специјален прелистувач.
Дали е бесплатно да се игра?
Не, Vistabet не дава таква можност.