Преглед на казиното Вавада 2023 година

Казиното Вавада е фокусирано главно на земјите од ЗНД, но работи и со голем број странски земји, негов сопственик е Vavada B. V, која се занимава исклучиво со овој проект. Овде играчите ќе најдат голем број дарежливи бонуси, интересни турнири, прилично широк избор на забава, деноноќна поддршка и многу повеќе. Онлајн казиното работи од 2018 година под лиценца издадена во Курасао, и покрај стандардните бонус понуди, администрацијата на страницата за коцкање привлекува играчи со своите необични турнири и редовни исплати. Она што апсолутно секој играч може да го види сам, веднаш по регистрацијата!

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус за полнење + 100 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

сајтот вавада

Бонус за казино Вавада

Со цел играта за новите клиенти да биде што поудобна и попријатна, организацијата нуди неколку интересни понуди:

 • за првиот депозит, можете да добиете од $10 до $1000, што е пропорционално на 100% доплата;
 • исто така, почетниците можат да сметаат на 100 бесплатни вртења во одредени слотови за игри за да го испробаат овој или оној уред;
 • ако среќата се одврати од вас, тогаш има одреден поврат на готовина од 10%, но само најнесреќните ќе можат да го користат;
 • можност за учество во програма за лојалност на повеќе нивоа, за која ќе разговараме во следниот дел.

Но, за да може бонусот добиен за надополнување на сметката да оди на главното салдо, треба да го обложите во согласност со наведените правила на официјалниот ресурс на казино. Сите детали може да се разјаснат со администрацијата на Вавада или самите да се запознаете со нив.

Бонус програма

Програмата за лојалност на онлајн казиното им помага на редовните играчи да добијат различни дарежливи понуди. Според вкупниот износ на облози што се направени за вистински пари, коцкарот го добива соодветниот статус. Треба постојано да го потврдувате еднаш месечно. И, вреди да се разбере дека колку е повисоко нивото, толку повеќе можности имате.

Табела – нивоа на програмата за лојалност во казиното Вавада

Статус на играчот Количина на влогови месечно, што ќе ви овозможи да добиете статус Количина на облози месечно за да се задржи статусот
Новак
Играч 15 долари 15 долари
Бронза 250 долари 250 долари
Сребрена 4.000 долари 4.000 долари
Злато 8.000 долари 8.000 долари
Платина 50.000 долари 50.000 долари

Покрај тоа, новите клиенти на казино можат да сметаат на бесплатни вртења за одредени уреди. Достапни се и бесплатни вртења за професионални коцкари. Одделно, вреди да се забележат турнирите за игри на казиното Вавада, кои се достапни за одредени статуси:

 • бронза;
 • сребро;
 • на милион.

Можете да ги најдете сите тековни или идни настани во соодветното јазиче за лоби. Исто така, вреди да се истакне коцкарската забава со прогресивни џекпот, кои сите се собрани во истоимениот дел. Меѓу нив можете да најдете модели од врвни развивачи на софтвер, како и популарни меѓу играчите и многу други.

Регистрација и верификација

За да започнете страница на ресурсот за коцкање Вавада, нема да ви одземе многу време. Вие само треба да ги следите овие чекори:

 • наведете личен телефонски број;
 • излезе со силна лозинка;
 • одлучува за валутата на играта.

вавадарег

Но, вреди да се наведат исклучиво веродостојни информации, така што подоцна во иднина нема да има проблеми поради ова. И, благодарение на употребата на телефонски број за регистрација, администрацијата се обидува да ги исклучи дупликатните кориснички сметки. Исто така, вреди да се напомене дека за да повлечете пари, треба да ја потврдите вашата сметка. Самата процедура за идентификација на клиентите е исклучително едноставна, за да ја поминете треба да ги потврдите следните податоци:

 1. Вашата возраст и име. На пример, можете да прикачите фотографија или скенирање на вашиот пасош. Понекогаш може да побараат од вас да направите селфи со документ во рацете. Поради ова, казиното се обидува да се увери дека сте полнолетни и дека немате голем број сметки.
 2. Адреса на живеење. Мора да обезбедите документ кој ќе го наведе вашето име и, се разбира, адресата за регистрација. Сметката за комунални услуги може да работи. Така, управата се обидува да провери дали земјата во која се наоѓа играчот не е забранета.
 3. Надополнување/подоцна метод на повлекување. Депозитите можете да ги правите само со персонализирани картички и електронски паричници.
 4. За да ја потврдите картичката, испратете фотографија со неа во рака. Броевите и името на сопственикот мора да бидат видливи. Не заборавајте да го пополните кодот за CVV. За да се потврди електронскиот паричник, се зема скриншот од личната сметка, како и информации за надополнување на сметката.

Треба да се разбере дека пред сè треба да ги потврдите платните системи. Прво, страницата за коцкање толку многу се труди да се бори против перењето пари, и второ, измамниците нема да можат да го повлечат вашиот капитал дури и ако ја хакираат вашата сметка.

Мобилна верзија и апликација за казино Вавада

Сите модерни казина се обидуваат да бидат во чекор со времето, платформата Вавада не е исклучок и им нуди на своите играчи добро дизајнирана мобилна верзија. Во кои коцкарите ќе можат не само да играат, туку и да прават трансфери, да користат бонуси, да контактираат со поддршката, да се регистрираат, па дури и да ја идентификуваат страницата.

вавадаапк

Ако треба да го заобиколите блокирањето на официјалниот ресурс, можете да преземете специјална VPN апликација. Администрацијата на казиното сè уште нема развиено посебна апликација за Android и iOS. Иако можете да најдете неофицијален софтвер Vavada на Интернет, подобро е да не го преземате, бидејќи веројатно се работи за само измамници или софтвер за вируси.

Слот машини за казино

Казиното ВАВАДА е првенствено платформа за коцкање со достапни игри од популарни развивачи на софтвер. Каде, за да се направи навигацијата на страницата уште поудобна, сите позиции беа поделени во категории:

 • Слотови – овде ќе најдете секакви игри на различни теми. Постојат опции со бонуси, бесплатни вртења, џекпот, па дури и уникатни симболи.
 • Игрите во живо се маси со вистински крупиери кои работат во реално време на територијата на специјално опремени студија. Таквото казино во живо е многу популарно денес и ви овозможува да добиете посебно искуство.
 • Маси – повеќе од 10 видови на рулет, покер, блек џек, видео покер и други слични игри. Можете да најдете и класични уреди и пооригинални модели.

vavadaslots

Во која било од презентираните групи, можете да го прилагодите вашето сортирање, на пример, по модел или развивач, новина или популарност. Исто така, можно е да пребарувате игра според одреден наслов. Дополнително, сите играчи ќе можат да играат бесплатно во специјален „демо“ режим, за ова нема да треба да се регистрираат или да вршат дополнителни чекори.

Програмери на слот машини

Официјалниот ресурс на Vavada користи исклучиво лиценциран софтвер, поради што на страницата се претставени околу 60 врвни провајдери. Така, на пример, меѓу целата листа, особено може да се издвои следново:

 • NetEnt;
 • брзо вртење;
 • Игдрасил;
 • игрософт.

Игрите од најновиот развивач може да бидат особено привлечни за искусни играчи кои сакаат автомати за игри на среќа со тема од минатото. Во исто време, со цел да ја направи својата страница што е можно попогодна, администрацијата на казиното постави филтрирање на игри по даватели.

Казино во живо

Делот во живо на казиното Вавада е многу квалитетен, каде што можете да најдете познати програмери како NetEnt, VIVO Gaming, Evolution Gaming, Ezugi итн. Може да играте бакара, рулет, блек џек и голем број други коцкарски забави со вистински крупиери . Различни опсези на обложување може да се прифатат на секоја маса, што им овозможува да играат и на неискусните играчи и на високите ролери. Самите дилери ќе зборуваат неколку јазици, што е многу погодно. Речиси сите игри во живо се достапни исклучиво за вистински пари, но има неколку модели кои можете да ги играте бесплатно.

Предности и недостатоци на казиното

Казиното ВАВАДА започна со работа во 2018 година и сè уште ги изненадува своите клиенти со огромна разновидност на слотови за игри и турнири. Главните предности ги вклучуваат следниве точки:

 • редовно надополнување на колекцијата на игри;
 • широк опсег на лимити за исплата;
 • одговорна техничка поддршка;
 • прилично дарежливи подароци за добредојде;
 • добри турнири со можност да се добијат добри парични награди.

За оние кои ги следат активностите на казиното на различни социјални мрежи, дури и ова може да донесе некои придобивки. Бидејќи администрацијата таму редовно објавува разни бонуси без депозит и промотивни кодови, што дефинитивно ќе му се допадне на секој играч и особено ќе им помогне на почетниците! Покрај тоа, вреди да се забележат негативните аспекти на страницата за коцкање, а всушност нема толку многу од нив.

Така, на пример, коцкарите ќе можат да го добијат првиот подарок исклучиво за надополнување, а последователните награди се доделуваат само на играчи со високи нивоа. Вреди да се потсетиме и на кешбек, кој е само 10% и се кредитира секој месец. Но, корисниците ќе можат да го добијат само кога постојано влегуваат во минус. И, ако сте освоиле турнир или сте добиле индивидуален бонус, тогаш ова секако не се брои!

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Само возрасните кои целосно го пополниле својот профил со потребните лични податоци ќе можат да се регистрираат на официјалната страница на страницата за коцкање. И, во некои случаи, администрацијата може да побара верификација, особено ако коцкарот повлече големи количини.

вавада плаќање

За надополнување и повлекување сметка, клиентите на казино ќе можат да користат:

 • банкарски картички VISA, MasterCard;
 • електронски паричници Qiwi и WebMoney;
 • различни мобилни оператори и криптовалути.

Исто така, не заборавајте за границите, кои може да се најдат во соодветниот дел. Па, но, ќе може да се подигнат пари само откако ќе се обложи, во спротивно корисникот ќе плати провизија од 10%. За мали износи, не е неопходно да се идентификува сметката, но само ако корисникот сака да повлече поголема сума, тогаш дефинитивно ќе треба да помине верификација. Покрај тоа, вреди да се напомене дека приемот на пари на сметката се случува речиси веднаш, но повлекувањето ќе треба да почека малку.

Услуга за поддршка

За да контактирате со поддршката за прашање што ве интересира, треба да напишете жалба во онлајн разговор, е-пошта, Skype или да се јавите на наведениот телефонски број. Специјалистите за поддршка се секогаш подготвени да помогнат во решавањето на секој проблем што се појавил во рекордно време. Покрај тоа, дури и познати видео блогери ја посетуваат онлајн платформата и прикажуваат преноси од нивните игри сесии.

Јазици на локацијата

Официјалната платформа Вавада има неколку јазични верзии, што на корисниците на казино им овозможува уште поудобна игра. Така, на пример, можете лесно да се префрлите на англиската, шпанската, казахстанската, полската, германската, португалската, руската или турската верзија.

Достапни валути

Со цел да ги максимизираат своите активности во установата за коцкање, тие прифаќаат: бразилски реал, американски долар, руска рубља, турска лира, евро, казахстански тенге, украинска гривни и мексикански пезос.

Лиценца

Установата за коцкање работи според проверената лиценца Curacao (Antillephone NV – 8048/JAZ), која можете сами да ја видите, бидејќи документот се наоѓа на самата платформа. Дополнително, ова потврдува дека активностите на организацијата се исклучително транспарентни и им овозможуваат на играчите безбедно да ги примаат своите плаќања.

Главните параметри на установата за коцкање Вавада

Официјален ресурс https://www.vavada.com/
Лиценца малтешки бр.8048/JAZ2017-035
Година на основање 2018 година
Сопственик Вавада Б.В
Депозит/повлекување MasterCard, Neteller, Piastrix, Рапид трансфер, Skrill, СМС плаќања, виза, криптовалути
Минимален депозит Од 1 $
Мобилна верзија Android и iOS, целосно идентични со десктоп верзијата.
Поддршка Онлајн разговор, е-пошта, скајп, телефонски број.
Видови игри Видео слотови, игри со карти, покер, кено, игри на маса, класични слотови итн.
Валути Бразилски Реал, американски долар, евра, казахстански тенге, мексикански пезос, руска рубља, турска лира, украинска гривни
Јазици Англиски, шпански, казахстански, германски, полски, португалски, руски, турски
Подарок за добредојде За почетници, администрацијата дава можност да добијат бонус и одреден број бесплатни вртења.
Предности Докажано лиценцирано казино, висококвалитетен софтвер, голем избор на слот машини, пријатни бонус понуди.
Регистрација Внесете ги бараните податоци во формуларот за регистрација, потврдете го телефонскиот број.
Верификација За да повлечете големи суми пари, треба на администрацијата да и доставите фотографија/селфи од пасош, банкарска картичка, екран на електронски паричник, сметка за комунални услуги.
Провајдери на софтвер NetEnt, Quickspin, Yggdrasil, Igrosoft и многу повеќе.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Вавада е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време за повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Потврда од корисникот може да се бара по кој било редослед. Ќе треба да и доставите на администрацијата фотографија од вашиот пасош, банкарска картичка, селфи или сметка за комунални услуги.
Барања за бонус и обложување
Пред да подигнете пари, доколку има бонуси на сметката, тие мора да се обложуваат со презентираниот множител. Во спротивно, од играчот се повлекуваат дополнителни 10%.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, можете да играте која било слот машина апсолутно бесплатно. За да го направите ова, дури и не треба да се регистрирате, туку едноставно одете во слотот за игри и кликнете на копчето за репродукција во режимот „демо“.
Дали казиното Вавада е пријателско за мобилни телефони?
Можете да играте слот машини на страницата за коцкање и на паметни телефони и на таблети. Бидејќи управата на клубот има развиено специјална оптимизирана верзија која поддржува целосна функционалност.
Кое е просечното време за повлекување на казиното?
Пред сè, ова е под влијание на избраниот систем на плаќање. Средствата обично пристигнуваат за неколку часа.