Преглед на казиното Рабона 2023 година

Казиното Рабона е уникатен снабдувач на спортски книги и казино кој на корисниците им нуди одлично искуство со игри. Достапни се илјадници спортски настани и тие доаѓаат со високи коефициенти. Ако сакате да се обложувате на фудбал, тенис, хокеј или кошарка, знајте дека овде, ќе го најдете секој турнир како и првенството што се одржува во моментот. Сите најнови слотови, како и најпопуларните може да се играат во Рабона. Обезбедени од врвни провајдери на игри, сите тие се фер, така што играчите целосно ќе уживаат во вртењето на ролните. Има уште многу да се каже за Рабона, па ајде да дознаеме!

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 500$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Опис и функционалност на веб-страницата

локалитетот рабона

Рабона е елегантно онлајн казино и спортска книшка, која ги прикажува игрите и промоциите на темна позадина, со црвени акценти.

Менито е на врвот на страницата и вклучува спортски книги, обложување во живо, трки со коњи, виртуелен спорт, казино, казино во живо, брзи игри, промоции и турнири. Со лизгање на страницата, играчите ќе добијат чувство за казиното гледајќи некои понуди, врвни настани и најновите победници.

Веб-страницата се поставува брзо и сите спортски настани презентирани на обложување во живо се во реално време. Рабона е исто така лесна за навигација. Сите информации што можеби му требаат на корисникот или сака да ги знае за казиното може да се најдат на дното на почетната страница. За Рабона, Контактирајте со нас, ЧПП, Услови и правила, Одговорно играње, Политика за приватност и други делови може да се пристапи.

Бонуси

промоции на рабона

Има толку многу промоции во Рабона, што е тешко да се избере само една. Тие се поделени на казино и спорт, па ајде да ги погледнеме зделките што можат да го збогатат секој за момент!

Промоции во казино

 • Бонус за добредојде 100% до 500 евра плус 200 бесплатни вртења и 1 бонус рак
 • Drops & Wins Slots 9.000 EUR
 • Неделно повторно вчитај 50 бесплатни вртења
 • Земете ја наградата до 1.000 евра
 • Потрагата по среќа
 • Неделен Cashback 15% до 3.000 ЕУР
 • Cashback во живо 25% до 200 ЕУР
 • Бонус за повторно вчитување за викенд 700 евра плус 50 бесплатни вртења.

Спортски промоции

 • Бонус за прв депозит до 100 ЕУР
 • Возбудлив бонус за коњски трки од 200% до 50 ЕУР
 • Средна недела Freebet 50% до 50 EUR
 • 200% NFL обложување и добијте до 50 ЕУР
 • ВИП бесплатно обложување дневно 50% до 500 ЕУР
 • NFL Parlay 10% засилување
 • 50% неделен бонус за повторно вчитување
 • Cashback бонус до 500 EUR
 • Зголемени шанси без маржа.

Играчите на Рабона исто така можат да освојат големи награди со приклучување на турнири. Постојат два типа на натпревари во кои може да се учествува, со вртење на слотови или со играње игри во казино во живо.

Даватели на игри

провајдери на игри рабона

Сите игри достапни во Рабона се од лиценцирани даватели на игри, така што играчите можат да бидат сигурни дека или се вртат на слот или ставаат облог во живо на игри на маса, правичноста на сите игри е дадена.

Има многу реномирани провајдери, па ако корисникот сака да игра игри од одреден провајдер, може само да кликне на името. ELA Games, Netent, Pragmatic, Push Gaming, PlayNGo, Evolution, Spinomenal и Quickspin се само неколку од големите умови кои создаваат возбудливи слотови и игри на маса.

слотови

рабона слотови

Онлајн поките се едни од најпопуларните избори за добро време и во Рабона, играчите ќе најдат речиси 5.000 од нив.

Доаѓаат со различни теми, број на макари и карактеристики, па ако сте расположени за малку вртење, проверете ја оваа категорија.

Тема Игра
Авантура
 • Книга на мртвите
 • Книга на тајните
 • Мега најголемиот улов
Дивиот Запад
 • Дупка за куршуми
 • Биг Бакс Бандити Мегавејс
Фантазија
 • Елф принцезата
 • Вилк и малото црвено
Овошје
 • 40 прегреани седум
 • Juicy Wilds Hyper Jump
Богови
 • Портите на Олимп
 • Титан се крева
 • Опал овошје

Игри на маса

рабона игри на маса

Над 200 игри на маса може да се најдат во Рабона и тие се од даватели на игри како Netent, Spribe и Evolution, така што играчите сигурно ќе уживаат во добра игра на рулет, покер или блек џек.

Казино во живо

Рабона во живо казино

За наплив на адреналин и шанса да освојат голема награда, коцкарите имаат можност да ставаат облози во живо на различни игри во живо.

 • Прагматичен Live: Sweet Bonanza Candyland/ Mega Sic Bo/ Speed ​​Roulette/ Speed ​​Blackjack/ Roulette Lobby, итн.
 • Еволуција: XXXTreme Lightning Roulette/ Club Royale Blackjack/ Crazy Time/ Monopoly Live/ Mega Ball 100x, итн.
 • Swintt: Tiger Bonus Baccarat/ Рулет/ Baccarat/ итн.

Спортска книшка

рабона спортбет

Рабона е позната по тоа што на играчите им нуди повеќе опции за обложување со високи коефициенти, па не е ни чудо што делот за спортски книги на страницата постојано се ажурира. Корисниците можат да бараат спортски настан или со прегледување на врвните лиги или со гледање на менито за натпреварите што се одржуваат на фудбал, пинг-понг, кошарка, бокс итн.

Сите големи натпреварувања се наведени на левата страна на екранот: УЕФА Лига на шампиони, Премиер лига, Ла Лига, Серија А, Бундеслига, Лига 1, TT Elite Series, NFL, MLB итн.

Освен за спорт, играчите на Рабона можат да уживаат и во коњски трки и виртуелни спортови.

 • Трки со коњи

Овде, можете да ставате облози на стотици настани за трки со коњи, па дури и да уживате во пренос во живо.

 • Виртуелни спортови

Достапни се бројни виртуелни спортови: V-лига, V-Euro, V-World Cup, V Football, V Tennis Inplay, а листата продолжува.

Мобилна верзија

рабона апк

Поради врвната платформа за игри и лиценцирани игри, веб-страницата функционира совршено и може да се пристапи од сите уреди.

Понатаму, онлајн казиното Rabona е компатибилно со различен софтвер, па без разлика дали имате софтвер за iPhone или Android, знајте дека можете да играте сè што сакате од вашиот мобилен телефон. Апликацијата може да се преземе директно од веб-локацијата со скенирање на кодот.

Процес на регистрација

рабона рег

Процесот на регистрација е прилично стандарден и нема да ви одземе премногу време.

 1. Ќе започнете со додавање на адреса за е-пошта, корисничко име и лозинка.
 2. Вториот чекор бара дополнителни информации како вашето име, презиме, роденден, земја, валута, адреса, поштенски број, град и телефонски број.
 3. Исто така, не заборавајте да го штиклирате полето за да добивате бонуси, новости и промоции по кој било канал на комуникација. Многу од одличните зделки што ги создава Рабона се испраќаат преку е-пошта и СМС.

Депонирање и повлекување

начини на плаќање рабона

Десетици проверени даватели на плаќања го прават процесот на депозит и повлекување како парче торта. Иако времето за обработка е моментално и нема такси, максималниот износ што можете да го депонирате и повлечете може да се разликува. Крипто валути, виртуелни паричници и кредитни картички се опција, но имајте на ум дека второто може да потрае подолго поради банката.

Еве неколку примери на начини на плаќање: Neteller, MiFinity, bitcoin, tether, ripple, Ethereum, Litecoin и Mastercard.

Поддршка

рабона коњски трки

Постојат 3 начини да добиете информации од казиното:

 • Разговор во живо – достапен 24/7, центарот за повици може да се контактира во секое време. Тие се корисни и ефикасни.
 • Е-пошта – ако не ви треба итен одговор во врска со некој проблем, можете исто така да испратите е-пошта на [email protected]. Времето за одговор е под 45 минути.
 • Најчесто поставувани прашања – на оваа страница се претставени најчестите прашања и прашања. Слободно проверете го!

Добрите и лошите страни

Добрите страни:

 • Казиното нуди илјадници игри.
 • Спортската книшка ги опфаќа сите спортски настани во светот.
 • Играчите можат да се обложуваат на коњски трки со големи шанси.
 • Рабона има апликација, така што играчите можат добро да се забавуваат дури и од својот мобилен телефон.
 • Има промоции на игри во казино и бесплатни облози за спорт.
 • Казиното е лесно за навигација и нуди одлично корисничко искуство.

Конс:

 • Треба да се претплатите на нивниот билтен ако сакате да добивате дополнителни зделки.
 • Пренос во живо не е возможен без депонирање средства на вашата сметка.

Заклучок

Откако го истражувавме казиното Рабона и прочитавме повеќе прегледи на интернет, откривме дека во целина, тоа е неверојатен снабдувач на казино и спортски книги.

Тие имаат многу промоции, на казино и спорт, така што играчите можат да ги зголемат своите шанси за победа со барање на која било од нив. Понуди за добредојде, бонуси, бесплатни вртења, враќање на готовина, бесплатни облози и џекпот може да се видат на страницата Промоции.

Рабона има слотови, виртуелни спортови, казино во живо, трки со коњи и спортско обложување. Ова значи дека можете да се обложувате на сè и да си ја пробате среќата на ролните, без да морате да одите во друго казино.

Фактот што е лиценциран и има добар центар за поддршка го прави сигурен казино и платформа за игри.

Најчесто поставувани прашања

Каква лиценца има казиното?
Што ако страницата не е достапна?
Дали има облози на еСпорт?
Како да играм бесплатно?
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Каква лиценца има казиното?
Рабона ја поседува лиценцата број 8048/JAZ и е овластена од Владата на Курасао.
Што ако страницата не е достапна?
Веб-страницата на Рабона може да се пристапи во секое време и од кој било уред. Ако имате проблеми, ве молиме контактирајте со Поддршка.
Дали има облози на еСпорт?
Секако! Во категоријата Виртуелен спорт, ќе најдете V-Football, V-Baseball Inplay, V-Dogs, Virtual NBA и многу други.
Како да играм бесплатно?
Има многу игри што може да се играат во демо-режим. Единственото нешто е што секоја победа што ќе ја добиете, нема да можете да ја повлечете.
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
Секој регистриран корисник може да бара бонуси за казино, како и бесплатни вртења и враќање на готовина.