Преглед на казиното „Кватро“ 2023 година

Платформата за казино „Кватро“ е создадена во 2009 година и за сето ова време се обидува да ја задржи сликата на стабилен и доверлив ресурс. На крајот на краиштата, всушност, клиентите на казино можат да сметаат на квалитетна услуга и голем избор на забава за коцкање. И, самата официјална страница има многу стилски дизајн во форма на чипови со картички на потемна позадина. Всушност, страницата е брзо и интуитивно онлајн казино, поради што е погодна и за почетници и за професионални коцкари.

Бонус:Бонус до 180 долари
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
До 180 долари за првите пет депозити
Бонус за добредојде
Добијте бонус

квадрозит

Бонус за казино „Кватро“.

Веб-страницата за коцкање им нуди на своите клиенти прилично профитабилна програма за награди, која не може да се најде во секое онлајн казино. Така, на пример, почетниците можат да сметаат на специјален бонус без депозит, кој ги има следните карактеристики:

 • пресметување на доплата во износ од $100;
 • рок на важност – 1 час;
 • максималната победа за повлекување е 25 долари;
 • број на облози – од 20;
 • обложување игри – слотови;
 • минималниот депозит е $1;
 • минимален/максимален износ на облог – без ограничувања.

Благодарение на таков подарок без депозит, новите играчи ќе можат да тестираат еден или друг слот машина, а потоа да продолжат да играат за вистински пари. Благодарение на ова, организацијата се обидува да привлече корисници од целиот свет на својата платформа.

Програма за лојалност

Покрај подарокот без депозит, коцкарите ќе добијат и многу дарежлив бонус за добредојде. Но, за да го добиете, прво треба да ја надополните вашата сметка. Големината на подарокот ќе зависи од износот на депозитот, но, за да може да се кредитира на главната сметка, ќе треба да го обложите во согласност со утврдените правила на онлајн казиното „Quatro“. Табела – услови за примање и обложување подарок за добредојде

Депозит 10 долари 20 долари 50 долари 100 долари
Број на бесплатни вртења 70 (дневно 10 парчиња) 140 (дневно 20 парчиња) 350 (дневно 50 парчиња) 700 (дневно 100 парчиња)
Подарок за добредојде 100% 100% 100% 100%
Фактор × 30 × 30 × 30 × 30
Услови за обложување 1 ден 1 ден 1 ден 1 ден
Кои игри се достапни слотови слотови слотови слотови

Добивањето подарок за добредојде се случува само еднаш. Исто така е можно да се одбие, за ова треба да отидете на Личната сметка. Сите бонус средства до обложување се чуваат одвоено од општите пари. За редовните клиенти, достапни се и други видови стимулации, на пример, разни сезонски промоции. Покрај тоа, администрацијата постојано испраќа специјални промотивни кодови кои им овозможуваат на играчите да добијат уникатни бонуси.

Регистрација и верификација

Постапката за регистрација на официјалната веб-страница на казиното е потполно бесплатна и се спроведува исклучително брзо. Прво треба да ја посетите главната страница и да го отворите делот „Мени“. Потоа направете ги следните последователни чекори:

квадрорег

 1. Кликнете на копчето „Регистрирај се“ и почекајте да се вчита краток прашалник.
 2. Пополнете го полето со лични податоци, внесете ја вашата адреса за е-пошта и смислете силна комбинација на лозинка.
 3. Потврдете ги вашите намери. За да го направите ова, треба да ја внесете вашата е-пошта и да ја следите врската од писмото.
 4. Поминете овластување на официјалниот ресурс, внесете го вашето најавување и лозинка, по што веднаш се отвора личната сметка на корисникот.

Така, клиентот добива пристап до неговата сметка, а самата процедура се изведува во рок од само неколку минути. Но, за да започнете да ги повлекувате вашите чесно заработени средства, треба да поминете верификација. За да го направите ова, треба да поставите придружни документи во посебен дел. Обично меѓу овие документи (пасош, возачка дозвола, сметка за комунални услуги), а администрацијата трае неколку дена за да го потврди играчот.

Мобилна верзија и апликација за казино „Quatro“.

Онлајн казиното „Кватро“ се труди да се грижи за своите играчи и затоа претставува специјална мобилна верзија за нив. Што во однос на функционалноста и изгледот целосно ја копира десктоп страницата. Софтверот на мобилната верзија е целосно безбеден, бидејќи користи 128-битна шифрирање.

кватроапк

Затоа, без разлика каде играчот го користи својот мобилен уред, неговата безбедност е загарантирана. Покрај тоа, клиентите ќе можат да преземат посебна апликација за казино за уреди со Android или iOS. Можете да го направите ова во официјални продавници, на веб-страницата на страницата за коцкање или во нашиот тематски ресурс.

Слот машини за казино

Во делот слотови на установата за коцкање, се претставени само лиценцирани игри. Така, на пример, коцкарите овде ќе ги најдат и класичните формати на автомати и помодерните модели. Покрај тоа, во делот можете да најдете игри како што се: видео покер, рулет, блек џек, гребење карти, кено и многу повеќе. Така, установата за коцкање ги подели сите игри на следните делови:

 • Слотови – слот машините развиени од Microgaming се особено сигурни и со висок квалитет. Сè што останува на клиентот на казиното е да го избере уредот што му се допаѓа и да почне да го игра. Во делот се претставени голем број слотови, кои се поделени на популарни, нови ставки и поделени на различни теми.
 • Блек Џек – овде можете да ја видите класичната златна верзија на играта, Вегас Стрип, Атлантик Сити, златен европски блек џек, а исто така да се запознаете со правилата за забава со коцкање.
 • Рулет – и покрај фактот што делот не е толку популарен како слотови, дефинитивно треба да влезете во него. Така, казиното обезбедува американски и европски формат на рулет. Секоја игра се одликува со висококвалитетна визуелизација и пријатна музичка придружба.
 • Видео покер – во делот можете да најдете повеќе од 45 сорти на покер, што им овозможува и на најпребирливите играчи да направат избор.

квадрослотови

За да уживате во која било игра претставена на страницата, само треба да се регистрирате на платформата за казино „Quatro“, да направите депозит и да започнете да играте. Веб-страницата, исто така, обезбедува можност за сортирање игри по популарност или производител, што несомнено го прави процесот на пребарување само поудобен. Табела – Карактеристики на слотови за казино Quatro.

Најдобрата онлајн казино игра Мега Мула
Кој слот има највисок RTP? Ретро калеми
Блек Џек со најдобри исплати Класичен формат на блек џек со повеќе раце
Рулет со низок куќен раб Американски рулет
Игра во живо со вистински крупиери #1 Блек Џек во живо
Последната игра што беше објавена во казиното Авалон

Меки

Казиното „Quatro“ соработува исклучиво со двајца докажани и познати програмери – Microgaming (слотови, игри со карти) и Evolution Gaming (дел за игри во живо). Колекцијата на клубот постојано се надополнува, што особено може да им се допадне на редовните играчи, но и привлекува новодојденци на платформата за коцкање. Претставува исклучително квалитетен софтвер, кој можете сами да го видите (брзо вчитување на страницата, прекрасен графички дизајн, лесна навигација) и многу повеќе.

Казино во живо

Казиното „Кватро“ на своите клиенти може да им понуди не само автомати и видео игри на маса, туку и цел дел со игри во живо. Сега коцкарите од целиот свет имаат можност да ја доживеат вистинската атмосфера на возбуда без да ги напуштат своите домови. Така, на пример, постои популарна игра Twenty-One, и во класични и во други помодерни верзии. Покрај тоа, платформата за казино нуди игри во живо како што се бакара, покер и рулет. Па, како вистински крупиери ќе бидат убави млади луѓе кои зборуваат англиски. Исто така, вреди да се разбере дека не се наплаќа провизија за ниту една од презентираните игри, што особено може да им се допадне на некои корисници.

Предности и недостатоци на казиното

Сајтот за коцкање се обидува да привлече што е можно повеќе играчи на својата платформа. Меѓутоа, за да се разбере што да се очекува од институцијата, вреди да се разгледаат повнимателно позитивните и негативните страни. Така, на пример, казиното „Кватро“ може да ги задоволи своите корисници со следните предности:

 • дарежливи бонуси за почетници;
 • стилски и привлечен интерфејс;
 • употреба на исклучиво висококвалитетен софтвер;
 • деноноќна техничка поддршка во повеќе формати;
 • широк спектар на методи за депонирање/повлекување;
 • пристоен дел со игри во живо.

Има и недостатоци кои вреди да се забележат – ограничувањето на облозите и акумулацијата на бонус главно се прави само за почетници. Овие мали недостатоци се целосно неутрализирани со предностите. Она што го издвојува „Quatro“ казиното од другите слични претпријатија и го прави играњето на платформата посигурно.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Можете да депонирате или повлечете средства од платформата користејќи неколку популарни системи за пари. Така, казиното се обидува да ја направи процедурата што е можно побезбедна и поудобна за своите играчи. Затоа корисниците ќе можат да депонираат/повлекуваат средства користејќи ги следните системи:

 • банкарски картички (Visa, Mastercard);
 • е-паричници Skrill, PayPal, Neteller).

Секоја трансакција е безбедна за играчите, бидејќи платформата користи најсовремен протокол за шифрирање за да се осигура дека приватноста на своите клиенти е целосно зачувана. Времето на повлекување во онлајн казиното ќе зависи од избраниот начин на плаќање. Исто така, вреди да се напомене дека нема ограничувања за износот на повлекување.

Услуга за поддршка

Можеби најважниот и најкорисен дел во која било установа за коцкање е техничката поддршка. Многу играчи, особено почетниците, може да имаат различни прашања или проблеми. Тимот од специјалисти за казино „Quatro“ брзо го решава секој постоечки проблем и обезбедува поддршка за клиентите користејќи ги следниве методи:

 • Разговор во живо – околу часовникот;
 • Формулар за повратни информации на страницата – одговор во рок од 48 часа;
 • Е-пошта – одговор во рок од 48 часа.

Платформата за коцкање обезбедува поддршка за клиенти од кој било агол на светот и регрутираше исклучително квалификувани специјалисти во својот тим. Затоа во консултација ќе бидат ангажирани само оние луѓе кои ја разбираат темата за коцкање и имаат соодветно знаење.

Достапни јазици на страницата

Официјалниот ресурс прикажува неколку главни јазични опции, на пример, достапни за клиентите: англиски, француски, германски, дански, австриски, шведски, шпански, холандски, норвешки, фински, португалски, хебрејски, кинески, јапонски, руски, полски, хрватски и унгарската верзија. Благодарение на ова, корисниците од целиот свет можат да играат во онлајн казина.

Валути

Платформата за забава за коцкање прифаќа како валути: евра, австралиски долари и американски долари, како и британски фунти стерлинг. Ова треба да биде доволно за добро да се забавувате и во исто време да се обидете да заработите пари.

Лиценца

Казиното „Кватро“ има соодветна лиценца од UKGC, што само ја потврдува веродостојноста на организацијата. Сертификатот можете да го погледнете на официјалната страница за казино, каде што се наоѓаат и правилата на играта и делот ЧПП. Така, клиентите можат да бидат сигурни дека нивните банкарски податоци нема да паднат во рацете на измамници, а заработените средства ќе одат во наведениот систем за плаќање.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали „Quatro“ казиното е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да помине верификација, доволно е на администрацијата да и се достават лични документи (пасош, возачка дозвола, како и сметка за комунални услуги, не постара од 6 месеци).
Барања за бонус и обложување
Прво, играчот треба да се регистрира и да ја надополни својата сметка. Вообичаено, сите бонуси се доделуваат за депозит, во зависност од тоа кој износ на подарокот ќе се промени. Но, за да ги вратите бонусните средства, мора да се придржувате до одреден облог и временска рамка.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, таква функција е обезбедена во казиното „Кватро“. За да го користите, само треба да ја изберете машината што ви се допаѓа и да кликнете на играта во режимот „демо“.
Дали „Quatro“ казиното е пријателско за мобилни телефони?
Апсолутно! На крајот на краиштата, казиното има специјална оптимизирана мобилна верзија и посебна апликација за преземање. Така, клиентите на страницата за коцкање добиваат слични функции на десктоп верзијата и можност да играат на кое било погодно место.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Пред сè, времето на повлекување во казиното „Кватро“ ќе зависи од избраниот начин на плаќање. За електронските паричници времето е сведено на минимум, а за банкарските картички, напротив, може да потрае малку подолго.