Преглед на казиното GalaSpins 2023

Казиното Gala Spins е управувано од Gala Interactive Limited и е двојно лиценцирано од Комисијата за коцкање Гибралтар во Гибралтар и UKGC во Обединетото Кралство – тие го користат IBAS како алтернативна услуга за решавање спорови. Тие обезбедуваат прилично мал избор на игри (околу 120) од Ash Gaming, Bally, IGT (WagerWorks), Blueprint Gaming и Barcrest Games. Нивната страница има прилично едноставен дизајн, лесен за навигација и користи палета на бои од виолетова, портокалова и црвена боја. Нивното лого е едноставно нивното име напишано со вртливи букви кои се движат од црвено до портокалово.

Promo Code: WRLDCSN777
$20 + 30 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

galaspins-веб-страница

Како да добиете подарок за добредојде на Gala Spins

Главниот фокус на која било веб-страница на слотови е нивната нова понуда за добредојде на клиентите и понудата за бонус код за Гала вртења се нарекува „Пакет за добредојде“. Се состои од 30 бесплатни вртења на слотот Big Banker и бесплатни 20 долари. Сè што ви треба за да се квалификувате е да се регистрирате како нов играч и да направите депозит од најмалку 10 долари.

За страницата наречена Гала Казино, би очекувале бонусот за добредојде во казиното да биде значаен. Уште еднаш, за да се квалификувате, само треба да депонирате и да обложите 20 долари. Откако ќе го направите ова, понудата за добредојде на Гала Казино ќе се кредитира на вашата сметка.

Почнувајќи со барањата за обложување, потребни се 35x за бонус пари. Што се однесува до бесплатните вртења, тие се предмет на 10x пробив. Искрено, ова е повеќе или помалку во согласност со просекот во индустријата. Исто така, важно е да се запамети дека овде се применува пондерирање на играта, а слотови имаат 100% поповолни услови!

Бонус програма

Бонусите во казиното вклучуваат:

Гала врти промо кодови

И обложувачите почетници и искусните играчи не сакаат да потрошат пари за да ја почувствуваат возбудата и задоволството од нивната омилена игра. Се разбира, убаво е да се добиваат бонуси и награди во процесот. Користејќи ги промотивните кодови на Gala Spins, ќе добиете вредни подароци. Тоа не бара никакви финансиски инвестиции од ваша страна. Благодарение на промотивните кодови за Гала врти без депозит, можете да го постигнете џекпотот без да потрошите пара!

Гала бесплатни вртења

Бесплатните вртења се најпопуларни меѓу бонусите без депозит. Само од вашата среќа зависи колку ќе бидат големи вашите добивки. Имајте на ум, бесплатните вртења на Gala Spins не можат да се повлечат на вистинска сметка, парите ќе бидат одбиени од вкупниот износ. За да ги претворите бонусите во вистински пари, треба да ги следите правилата за обложување. Бесплатните вртења за Гала се достапни и за почетници и за професионалци. Професионалците можат да ја пробаат играта и да ги заработат своите први пари, додека искусните играчи можат повторно да се заинтересираат за играта. Среќно на грб!

Гала врти бонус без депозит

Бонуси без депозит се казино промоции. Така, платформата привлекува клиенти. Благодарение на бонусот за гала вртења без депозит, регистрацијата од 5 фунти е достапна за играчите. Можете да ги добиете бесплатно. Доволно е да го наведете вашиот телефонски број и да креирате лозинка при регистрација. Ако не сакате да ги оставите вашите податоци за контакт, ве молиме наведете ја вашата адреса за е-пошта. Бонусот за гала вртења без депозит ќе ви помогне да разберете дали сакате да играте или не. Со нивна помош брзо ќе станете подобар професионалец.

Бонус за добредојде на Гала вртења

Бонусите за добредојде се награди за пријавување. Така онлајн казиното привлекува нови клиенти и покажува дека го ценат нивниот избор. Бонусот за добредојде на Gala Spins не бара никаква почетна инвестиција. Можете да ги добиете веднаш откако ќе се најавите. Можете да го видите достапниот бонус за добредојде на Гала вртењата на вашата сметка. Ако се регистрирате сега, можете да добиете 5 долари на вашата бонус сметка. Ова е одлична можност да започнете да играте без инвестиции!

Други бонуси за гала вртења

Бонусите за гала вртења постојано се ажурираат. Следете ја страницата за да не ги пропуштите најпрофитабилните. Покрај кодовите за бонус за Гала врти без депозит, има и платени. Можете да ги добиете по финансиски инвестиции. На пример, во формат на 100% враќање на готовина. Ваквите добивки може да се наплатат веднаш.

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Gala Spins

Откако ќе ја инсталирате апликацијата Gala Spins, подготвени сте да регистрирате нова сметка. Само отворете ја апликацијата и кликнете на копчето Регистрирај се за да започнете. Оттука, Gala Spins ќе бара неколку лични податоци како што се вашата е-пошта, телефон, датум на раѓање, адреса и име. Процесот не е премногу наметлив и сè оди прилично брзо. После тоа, можете да почнете да размислувате за понудата за добредојде на Gala Spins.

galaspins-регистрација

За да го откупите, мора да направите депозит и да обложите 10 долари. После тоа, ќе бидете наградени со бонус од 20 долари во играта што бара да ја исчистите играта 20 пати. Сепак, добивате и 30 бесплатни вртења за користење на популарниот слот Big Banker Slow. Секое вртење што го добивате се вреднува на 10 p, а добивките подлежат на услов за обложување само 10 пати.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

Од сите регулирани оператори се бара да спроведат проверки за да спречат кражба на идентитет, измама и да потврдат дали клиентите се доволно стари за да се коцкаат.

Во зависност од видот на проверките за верификација што треба да ги извршиме, може да се побараат следниве видови документи.

 • Валидна возачка дозвола со фотокартичка (соодветна адреса)
 • Валиден пасош (само страница со фотографии)
 • Валидна лична карта (напред и назад)
 • Извод од банка/штедна сметка (издаден во последните 3 месеци)
 • Писмо за ослободување од кредитна/дебитна или припејд картичка (издадено во последните 3 месеци)
 • Сметка за комунални услуги – т.е. мобилен телефон, вода, гас, струја (наведена во последните 3 месеци)
 • Даночна сметка на Советот (издадена во тековната даночна година)
 • Даночно известување за HMRC (издадено во последните 12 месеци)
 • Договор за закуп (издаден во последните 12 месеци)
 • Барање за хипотека или хипотека за заем
 • Сертификат за осигурување на автомобил, дом, мобилен телефон (издаден во последните 12 месеци)
 • Официјално писмо за прием на универзитет или прием на универзитет (издадено во последните 12 месеци)
 • Екстракт од каталог (издаден во последните 3 месеци)
 • Договор за вработување или уплатница со видлива адреса (издаден во последните 3 месеци)
 • Уверение за брак
 • Сертификат за регистрација

Можете да ги преземете информациите користејќи ги нашите безбедни алатки за веб-локација или да ги испратите по е-пошта до нашиот посветен тим за поддршка.

Мобилна верзија на Gala Spins

галаспинс-мобилен

Можете исто така да ја оцените мобилната верзија на страницата. Овде ќе имате пристап до над 100 врвни и ексклузивни игри со притискање на копче! Тоа звучи добро? Мобилната верзија има повеќе од само слотови и картички за гребење. Исто така, нуди мноштво возбудливи награди и за новите и за постоечките играчи кои можат да ги искористат, сите во нашата картичка Можна мисија! Дојдете и придружете се на центарот на поголеми и подобри награди!

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

Онлајн казиното Gala Spins е нешто што веројатно ви е познато. Тие се главен играч пристојно време. И особено, ако се прашувате дали апликацијата Gala Spins ги исполнува стандардите на десктоп страницата, дојдовте на вистинското место. Но, пред да влеземе во сето тоа, ајде прво да ви покажеме како да ја инсталирате апликацијата:

iOS

 • Одете во App Store
 • Побарајте Гала вртења
 • Кликнете на врската за инсталација
 • Внесете ID на ингеренциите и почекајте инсталација

Андроид

 • Отворете ја продавницата на Google Play
 • Најдете Gala Spins и започнете со инсталацијата
 • Верувајте во датотеката „APK“ и дозволете какви било промени
 • Отворете кога ќе завршите

Јасно е дека процесот на подигање е малку различен за секој оперативен систем. Но, без разлика каков паметен телефон или таблет имате, не би требало да имате никакви проблеми со инсталирањето на апликацијата Gala Spins. И тоа не треба да трае долго!

Слот машини за казино

Добре дојдовте во светот на Гала вртењата и нашите онлајн слотови каде што секогаш ќе го најдете најдобриот наслов што можете да го играте. Најдете го вашиот фаворит меѓу фантастичниот избор на слотови за казино кои постојано се ажурираат, така што внимателно ги избираме најдобрите слотови. Во секое расположение имаме слот!

галаспини-слотови

Слотови за избор

Имаме онлајн слотови кои се донесени директно од најпознатото казино во светот на вашите екрани, како што се модерните класици како што се супер едноставниот и убав Starburst, бујниот и луксузен слот Big Banker и авантуристичкиот Gonzo’s Quest. Надвор од класиците, ние исто така гарантираме дека имаме слотови кои отвораат нови терени со нивните карактеристики, како што се сериите Power 4 Play, игрите Megaways и Cluster Pays, само за да наведеме неколку!

Топ слотови

На Gala Spins сакаме малку поп култура! Затоа, секогаш се трудиме да се погрижиме да имаме слотови со широк спектар на различни теми. Имаме онлајн слотови засновани на омилени ТВ емисии како што се Кој сака да биде милионер Мистериска кутија, Рик и Морти, Бивис и Батхед. Од класични друштвени игри како Monopoly Electric Wins и Cluedo Cash Mystery до игри засновани на античките класици како Zeus vs Thor, Hades Gigablox и Age of Asgard.

Казино во живо

галаспини-живи

Како што веќе беше споменато, причината зошто казината во живо станаа толку популарни е затоа што светот на онлајн игрите нуди толку многу опции за играчите да ги искористат. Од појавата на игрите во живо, многу ентузијасти на казино се приклучија на онлајн заедницата и решија да ги пробаат. Казината во живо имаат голем број на предности за нивните корисници, па ајде да погледнеме некои од нив:

 • Веројатно една од најголемите предности на казината во живо е тоа што играчите можат да уживаат во омилената игра на маса во реално време со вистински дилер. Оваа функција им овозможува да ја гледаат играта во многу автентична средина, како да се во копнената верзија на казиното.
 • Друга придобивка од казина во живо е тоа што сега можете да ги играте најпопуларните игри на маса насекаде и во секое време. Онлајн игра никогаш не била толку достапна и лесна, а играчите можат да го направат тоа дури и без да ги напуштат своите домови.
 • Повеќето од казина во живо користат напредни системи кои значително го подобрија квалитетот на искуството со игри. Со технологијата за пренос во живо, играчите можат да го гледаат секој детал и акција на дилерот, како и како се игра играта од почеток до крај.
 • Друга важна предност е што, благодарение на модерната технологија, играчите можат да комуницираат и со останатите учесници во играта и со дилерот. Така, тие имаат можност да воспостават повеќе лична врска и уште повеќе да уживаат во играта.

Предности и недостатоци на казиното

Предности:

 • Казино достапно на мобилни уреди
 • Разновидност на видео слотови
 • Присутна е SSL шифрирањето
 • Игрите се покажаа како фер

Недостатоци:

 • Одборот не се нуди
 • Казиното во живо не е достапно
 • Методи за банкарство, депозит и повлекување

Кога станува збор за пари, Gala Spins нуди широк спектар на избори. Затоа, тие го прават што е можно поотворен со широк спектар на опции за плаќање. Ова е направено со цел да се привлечат што повеќе луѓе и да се направат среќни. Сепак, проверете дали ги проверувате промотивните понуди за да се уверите дека вашиот конкретен начин е поддржан тип на плаќање за таа конкретна понуда.

Банкарство

Cleary кредитни и дебитни картички се претпочитана опција бидејќи се поддржани Visa, Mastercard и Maestro, заедно со голем број други картички. Покрај овие опции, можете да користите опции за е-паричник како што се Skrill и Neteller, како и банкарски трансфери. За да ја финансирате вашата сметка, можете да користите Paysafe, Paypal, Clickandbuy, Paysafecard и Ecopayz за да ја финансирате вашата сметка на Gala Spins. Минималниот депозит што ви е дозволен е само 5 долари. Што ги прави работите малку полесни во играта.

галаспини-депозит

Готовина / повлекување на средства

Во Gala Spins, овој процес е погодно организиран за сите клиенти. Како и со депонирањето и финансирањето на вашата сметка, имате многу опции на располагање. Сепак, некои опции, како што е Paysafecard, не се достапни за време на процесот на повлекување, затоа имајте го тоа на ум.

Кога ќе побарате повлекување на вашата кредитна или дебитна картичка, најверојатно ќе биде побарано да обезбедите некоја форма на идентификација. Ова е мерка за безбедност и заштита од измама за да можат со сигурност да потврдат дека картичката дефинитивно му припаѓа на вистинскиот корисник. За потсетување, ова е еднократен процес на верификација кој може да потрае и до неколку дена, што е вообичаено во индустријата. Но, ако итно ви требаат пари, тогаш оваа опција не е за вас. Ако барате повлекување директно на е-паричник, голема е веројатноста дека вашата сметка ќе биде кредитирана истиот ден. Ова е за разлика од 2-5 работни дена што може да бидат потребни за секое повлекување да се врати на дебитна или кредитна картичка.

Минималниот износ за повлекување одговара на минималниот износ на депозит од 5 долари. Банкарскиот процес на Gala Spins е прилично пристоен. Добар потег е клиентите да можат да користат работи како Paypal за финансирање на нивните сметки и повлекување средства. Може да го направи целиот процес многу побрз, полесен и поудобен за корисниците. Особено оние кои не можат да чекаат до 5 работни дена за да се уплатат.

Поддршка

благодарение на повеќе од 20 години искуство. Претставниците за поддршка на Gala Spins се достапни за да им помогнат на играчите 24 часа на ден, 7 дена во неделата кои можат да контактираат со нив преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Поставувањето на услугата за корисници е всушност прилично едноставно: мора да им дозволите на клиентите да ве контактираат кога и како сакаат, а потоа ви треба само добро обучен тим кој ќе им помогне. Gala Spins лесно се справува со овие задачи, а нејзините претставници се внимателни и компетентни во решавањето на какви било прашања.

Јазици

Со цел да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, платформата Gala Spins нуди неколку јазични верзии. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Валути

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Gala Spins ги има следните лиценци за коцкање:

Комисија за коцкање на Обединетото Кралство. Британската комисија за коцкање се смета за најавторитетниот регулатор на пазарот за онлајн коцкање. Тие не се однесуваат директно на жалбите на играчите, туку бараат од нивните оператори да назначат услуга за алтернативно решавање спорови акредитирана од UKGC. Така, вредноста на оваа лиценца за играчите во голема мера зависи од професионалноста на користената услуга ADR. Гала бековите моментално користат IBAS.

Комисија за коцкање Гибралтар. GGC е еден од најугледните регулатори за онлајн игри, но ние сме свесни за сериозен софтверски проблем што ги спречи да ги исполнат сопствените технички стандарди.

Главните параметри на установата за коцкање

Компанијата Gala Interactive (Гибралтар) Limited
Адреса Suite 3B, Regal House Queensway GIBRALTAR GX11 1AA
Регулаторниот број 39069
Лиценца UKGC
Телефон Нема информации
Е-пошта Да
Разговор во живо Да

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во казиното Gala Spins?
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои бонуси обезбедуваат казино Гала спин?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во казиното Gala Spins?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Да, можете да тестирате апсолутно секој автомат и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата Gala Spins. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Надополнување“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои бонуси обезбедуваат казино Гала спин?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.