Преглед на казиното Foxy Games 2023 година

Foxy Games е проект Foxy Bingo објавен во 2019 година. Институцијата работи под лиценца на ОК и Гибралтар. Жителите на 268 земји можат да играат во казиното. Букмејкерот е познат меѓу коцкарите по разнобојниот дизајн, едноставната навигација и големиот број на коцкарска забава. Исто така, играчите се задоволни со продолжениот систем за бонуси, игрите со дилери во живо и големиот џекпот.

Promo Code: WRLDCSN777
$40+40FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Foxy Games

Страницата за казино е сина. Активните команди се означени и означени. Меѓу забавите за коцкање се достапни:

 • прашка;
 • слот машини;
 • џекпот слот машини;
 • гребнатинки;
 • игри на маса (покер, блек џек, рулет, бакара) и други.

Foxy веб-страница

Нема објекти за спортско обложување. Но, ова се компензира со игри, од кои има огромен број на страницата. Покрај тоа, букмејкерот редовно одржува тематски натпревари, настани и турнири. Вие не само што можете да учествувате во нив и да се забавувате. Но и освојувајте награди од казиното.

Меки (слот машини)

Foxy Games соработува со познати развивачи на игри:

 • NetEnt;
 • Microgaming;
 • НовоматиЦ;
 • Evolution Gaming и други.

foxy-слотови

Нема сомнеж за квалитетот на автоматот. Сите игри се поделени во категории. Страницата е опремена со пребарување. А за оние кои не знаат што да изберат, има таб „нов и ексклузивен“. Меѓу популарните слот машини:

 • Златна рипка;
 • Биг банкар Делукс;
 • избувнување на ѕвезди;
 • Big Bass Bonanza;
 • Big Bass Splash и многу повеќе.

За оние кои сакаат да преземаат ризици, автоматите се сместени во посебна категорија, во која можете да постигнете голем џекпот.

Слинго

Slingo е тип на игра која комбинира елементи на бинго и слотови. Foxy нуди различни видови на оваа забава. Најпопуларните апликации вклучуваат:

 • Слинго ајкула недела;
 • Slingo Sweet Bonanza;
 • Slingo Davinci Diamonds;
 • Слинго Ричс и други.

За полесно да го пронајдете она што ви треба, slingo е поделено во категории.

Игри во живо

За играчите на кои им се допаѓа режимот во реално време, казиното додаде картичка за шоу во живо. Тие играат игри онлајн. Вие не само што можете да ги гледате, туку и да учествувате. Само изберете ги емисиите што ви се допаѓаат и кликнете на „play“.

Мобилна верзија на Foxy Games

Можете да играте во казиното и од компјутер и од мобилен. Нема потреба да преземате ништо. Доволно е да ја отворите страницата на институцијата од прелистувачот на паметен телефон или таблет. Страницата автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе ја отвори мобилната верзија на букмејкерот. Не се разликува од верзијата на компјутерот. Ги има истите функции, истиот интерфејс и асортиман. Сепак, играњето на вашиот телефон има голем број на предности:

 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • нема потреба од преземање;
 • работи беспрекорно на кој било уред, без оглед на неговиот модел, година на производство и моќност;
 • секогаш ќе бидете свесни за најновите настани на букмејкерот;
 • достапни на IOS/андроид.

foxy-mobile

Главната предност на мобилната верзија е пристапноста. Секогаш можете да отворите казино од вашиот телефон и да се обложите, додека компјутерот не е секогаш при рака. Сепак, што и да играте, тоа не влијае на добивката. Сите опции за играчи се исти.

Регистрација во Foxy Games

За да играте во казино, треба да се регистрирате. Креирањето профил трае неколку минути и се одвива во 3 фази. За да се најавите, кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол. Потоа:

 • Изберете ја вашата земја и валута, внесете ја вашата е-пошта и креирајте лозинка.
 • Внесете ги податоците според пасошот.
 • Внесете ја вашата адреса на живеење, телефонски број. Доколку сакате, претплатете се на билтенот од казиното.
 • Кликнете на „Креирај сметка“.

foxy-регистрација

По регистрацијата, можете да го надополните вашиот паричник и да ставате облози. Но, нема да работи да се повлече џекпотот. За да повлечете пари од страницата, треба да поминете верификација. Односно, поставете скенирање на документ за идентификација на системот. Личните податоци се заштитени и не се пренесуваат никаде. За да поминете идентификација, контактирајте ја службата за поддршка или поминете ја сами преку вашата лична сметка.

Депонирање и повлекување средства во Foxy Games

Откако ќе креирате профил, треба да го надополните вашиот паричник за да започнете да играте. Букмејкерот нуди демо верзии на автомати. Тие се бесплатни, но нема да можете да го повлечете џекпотот во нив. Демото ги воведува само принципите и механизмите на автоматите. Затоа, невозможно е да се направи без надополнување на рамнотежата. За да кредитирате средства на вашата сметка, користете го копчето „благајник“. Има и повлекување на средства и историја на плаќање. Достапните начини на депозит и повлекување вклучуваат:

 • банкарски картички (Visa, Maestro, Mastercard, Paysafecard);
 • е-паричници (Skrill, Neteller, PayPal и други);
 • банкарски трансфер;
 • Apple Pay/Google Play.

Парите се кредитираат на сметката на играта веднаш. Но, повлекувањето на добивката трае од 8 часа до 8 дена, во зависност од избраниот систем на плаќање. Минималниот депозит е 5 фунти. Истиот износ е најмалиот износ за повлекување. Можете да повлечете максимум 20.000 фунти во исто време.

Бонус систем на Foxy Games

Обложувалницата великодушно ги наградува новите и активни корисници. По регистрацијата, на новодојденците им се даваат 40 бонус фунти и 40 бесплатни вртења. За да ја добиете промоцијата, финансирајте го вашиот паричник со 10 фунти и ставете го првиот облог. Промоциите за сите играчи вклучуваат:

 • Зголемено бесплатно. Направете каков било депозит и влезете во промоцијата. Постои можност да освоите различни награди – од бесплатни вртења до голема сума пари.
 • Дневна распределба на ротации. За да добиете бесплатни вртења од институцијата, доволно е да потрошите 10 фунти дневно во кој било автомат.
 • Турнири. Во казиното редовно се одржуваат тематски настани во кои се играат големи парични награди и други подароци од букмејкерот.
 • Джакпот. Коцкарите на континуирана основа добиваат можност да ги зголемат своите добивки за неколку пати.

foxy-промоции

Списокот на промоции постојано се ажурира. Секој бонус има правила за користење. Можете да се запознаете со промоциите, условите за нивно користење во табулаторот „промоции“ („рекламни промоции“).

За активните коцкари кои редовно прават големи облози, ВИП статус е обезбеден. За да го добиете, треба да го контактирате казиното на телефонскиот број. Специјалисти ќе ја разгледаат апликацијата и доколку биде одобрена, ќе добиете:

 • личен менаџер;
 • покани за ексклузивни и приватни настани од казиното;
 • брзо повлекување;
 • лични бонуси;
 • зголемен поврат на готовина.

Добивањето посебен статус во институција не е така лесно. Затоа, повеќето корисници претпочитаат да користат промоции за секого. Таквите бонуси не се полоши, а исто така помагаат да се добијат разни награди од казиното.

Видео преглед на Foxy Games

Прегледот на видеото ќе го прикаже светот на Foxy Games одвнатре, ќе ги открие тајните на искусните коцкари и ќе ви каже како да го намалите процентот на загуби. Исто така, ќе се запознаете со сите чипови и функции на казиното, ќе научите за типичните грешки на почетниците.

Добрите и лошите страни на Foxy Games

Корисниците сакаат Foxy Games поради шарениот интерфејс, достапните команди и разновидноста на забава за коцкање. Институцијата ја следи нејзината репутација, редовно им ги исплаќа на корисниците парите што ги добиваат. Веб-страницата има и систем за враќање на готовина, достапни бонуси кои лесно се добиваат и се обложуваат. Но, како и секое казино, Foxy Games има свои недостатоци.

добрите Минуси
Практична мобилна верзија која не треба да се презема Не е достапно во многу земји
Софтвер од познати програмери Без бинго и спортско обложување
Мобилната верзија работи на кој било уред, без оглед на неговиот модел, моќност и година на производство. Поддржува само англиски
Можност за играње бесплатно во некои автомати Тешко е да се добие ВИП статус
Нема ограничувања за повлекување
Нема провизии за депозити и повлекувања

Да се ​​игра Foxy Games или не е личен избор на секого. Сепак, имајте предвид дека страницата не е достапна во многу земји. Затоа, ќе мора да барате решенија за користење на казиното. Инаку, кладилницата се покажа на добрата страна. Тој се грижи за корисниците, сигурно ги штити сите податоци што се користат на страницата и не штеди на подароци и за новодојдените и за редовните играчи.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали постои услуга за поддршка?
Дали казиното е лиценцирано?
Што да направите ако страницата е недостапна?
Дали е бесплатно да се игра?
Дали има провизија за подигање пари?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали постои услуга за поддршка?
Да, поддршката е достапна 24/7.
Дали казиното е лиценцирано?
Да, дејноста на кладилницата е легализирана. Институцијата работи под лиценца на Гибралтар и ОК.
Што да направите ако страницата е недостапна?
Ако страницата не се отвори, вклучете VPN или преземете посебен прелистувач. Можете да користите и работно „огледало“.
Дали е бесплатно да се игра?
Да, но само по регистрацијата и не во сите автомати.
Дали има провизија за подигање пари?
Не, нема провизија.