Преглед на казиното Foxy Bingo 2023 година

Foxy Bingo е страница за бинго на англиски јазик. Основањето е регистрирано во 2005 година. И работи врз основа на лиценца од ОК и Гибралтар. Коцкарите го ценеа шарениот и пријатниот интерфејс на казиното, едноставната навигација и јасните команди. Покрај бинго, букмејкерот нуди рулет, слотови, блек џек, бакара и друга забава. Веб-страницата е достапна само на англиски јазик и работи на територијата на 4 земји. За да го користите казиното, користете VPN.

Бонус:40 фунти Бинго бонус и 40 бесплатни вртења
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
40 фунти Бинго бонус и 40 бесплатни вртења
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Како да се регистрирате за Foxy Bingo

За да играте на Foxy Bingo, треба да се регистрирате. Без профил, казиното е достапно само за прегледување и прегледување. За да креирате профил:

 • Одете во казино.
 • Кликнете на „регистрирај се“ во горниот десен агол.
 • Изберете една од 4-те достапни земји и валута.
 • Внесете ја вашата е-пошта.
 • Направи лозинка.
 • Кликнете на „продолжи“.
 • Внесете ги податоците според пасошот.
 • Внесете го поштенскиот број, адресата и телефонскиот број.
 • Проверете го полето „избери ги сите опции“.
 • Кликнете на „Креирај моја сметка“.

foxybingo-регистрација

За полесно да играте во казино, користете преведувач. Откако ќе креирате профил, ќе треба да поминете верификација. Тоа е, поставете скенирани документи во системот. Личните податоци се скриени и заштитени од истекување. За да поминете идентификација, се препорачува да ја контактирате службата за поддршка. Откако ќе го потврдите профилот, ќе можете целосно да ја користите страницата.

Надополнување на паричникот и повлекување средства во Foxy Bingo

Регистрацијата ви овозможува да ги користите сите функции на казиното. Сепак, за облози со вистински пари, треба да го надополните вашиот паричник. За ова:

 • Најавете се на вашиот профил ако веќе не сте.
 • Во горниот десен агол, кликнете на копчето „дополнување“.
 • Изберете валута и внесете го износот на депозитот.
 • Кликнете на пригоден начин на плаќање (банкарски картички, електронски паричници, криптовалути).
 • Потврдете го плаќањето.

Парите се кредитираат на сметката веднаш. После тоа, можете да играте за вистински пари и да го погодите џекпотот. Дополнително, ќе биде достапен бонус за добредојде. Повлекувањето на добивките се врши според истиот принцип. Сепак, имајте на ум дека кушот можете да го добиете само на ист начин како што сте го надополниле паричникот.

Времето на прием на освоените пари зависи од избраниот начин на плаќање. Средствата се добиваат на електронскиот паричник во рок од 24 часа, на картички – до 4 работни дена. Ако сте избрале банкарски трансфер, тогаш времето на чекање може да потрае 3-5 работни дена.

Мобилна верзија на Foxy Bingo

Можете да играте Foxy Bingo и на вашиот компјутер и на вашиот телефон. Нема потреба да преземате ништо. Доволно е да ја отворите страницата од мобилен прелистувач. Страницата автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе се отвори верзијата на паметниот телефон. Ако е поудобно да се игра во апликацијата, тогаш може да се преземе за IOS во App Store. На Android, казиното е достапно само во мобилен прелистувач.

фоксибинго-мобилен

Телефонската верзија не се разликува од верзијата за компјутер. Ги има истите функции и истиот интерфејс. Сепак, мобилното казино има голем број на предности:

 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • работи без неуспеси;
 • се прилагодува на кој било уред;
 • не бара преземање;
 • убав интерфејс и лесна навигација.

Главната предност на верзијата за паметни телефони е пристапноста. Можете да отворите казино во секое време и секогаш да бидете први што ќе дознаете за најновите настани на обложувалниците. Но, дури и ако играте на компјутер, ова нема да влијае на добивките на кој било начин. Можностите на сите коцкари се исти, без разлика зошто играат. Главната работа при користење на казиното е стабилна интернет конекција.

Официјална веб-страница на Foxy Bingo

Особеноста на страницата е отсуството на спортско обложување. Институцијата е специјализирана за играње бинго, како што покажува името на казиното. Покрај тоа, букмејкерот нуди:

 • прашка;
 • онлајн слотови;
 • казино;
 • џекпот слотови.

Foxybingo-веб-страница

Исто така, во казиното се додадени посебни категории со бонуси од институцијата и често поставувани прашања.

Бинго

Главната предност на букмејкерот е бингото. Веб-страницата прикажува различни видови на оваа игра: со 90, 80, 75 и 30 топки. Има и бинго со прелиминарен џекпот. Пред да избере соба, на коцкарот му се даваат сите информации за лобито и карактеристиките на играта. Затоа, можете лесно да изберете што е соодветно за вас. Покрај тоа, институцијата нуди бесплатно да игра бинго и да добие можност да постигне џекпот.

Софтвер (слот машини) и казино во живо

Веб-страницата претставува широк спектар на слот машини од познати програмери. Сите тие се поделени во категории, што го олеснува наоѓањето на вистинската игра. Ако не знаете што да изберете, можете да ги користите деловите „нови“ или „популарни“. Букмејкерот нуди и слотови за џекпот.

Фоксибинго во живо

За љубителите на режимот во реално време, додадено е казино во живо. Во него можете да играте со дилери во живо и да се фрлате во атмосферата на коцкање. Ова ви овозможува да избегате од реалноста и добро да се забавувате.

Линго

Слинго е вид на игра со комбинација на елементи на слотови и бинго. Фокси Бинго содржи 24 видови на оваа забава.

Веб-страницата нуди и демо снимки за игри. Можете бесплатно да се запознаете со механизмите на автоматот и да изберете што ви одговара. Меѓутоа, во демо верзијата, не можете да се обложувате со вистински пари и да победите.

казино foxybingo

Бонус систем Foxy Bingo

Казиното се одликува не само по разновидноста на игрите, туку и по продолжениот систем на награди. Вклучува:

 • Бонус за добредојде. За да го добиете, наполнете ја вашата сметка со минималниот износ и ставете го првиот облог. После тоа, бесплатните вртења и износот на наградата ќе се кредитираат на сметката.
 • Промоции. На страницата можете да најдете 2 категории посветени на бонуси од институцијата. Таму ќе најдете и постојани промоции и нови. Списокот на награди постојано се ажурира. Покрај тоа, за да ги искористите стимулациите, доволно е да играте активно.
 • Роденден. Откако ќе ја поминете верификацијата, ќе добиете подароци од букмејкерот на вашиот роденден.

За да се запознаете со сите бонуси од казиното и правилата за нивно користење, само одете во Foxy Bingo. Списокот на награди е обемен. Веб-страницата има и систем за враќање на готовина. Дел од потрошените пари се враќаат на сметката на коцкарот. Можете исто така да добиете бонуси со учество во настаните на институцијата: турнири, натпревари и лотарии.

Фокси Бинго видео преглед

Тешко е за почетниците да го разберат казиното, без разлика колку е едноставен интерфејсот. Затоа, тие се охрабруваат да гледаат видео преглед на страницата. За искусните коцкари, тоа ќе биде корисно со совети, хакери во животот и трикови кои ќе помогнат да се зголеми заработката на моменти. И намалете ги шансите за губење.

foxybingo-слотови

Добрите и лошите страни на Foxy Bingo

Фокси Бинго е установа за коцкање. Затоа, прегледите за казиното се двосмислени. Некои од нив ја препорачуваат кладилницата, други пишуваат негативни критики повикувајќи се на нивното лошо искуство. За да разберете дали институцијата ви одговара, обидете се да играте сами. Повикувајќи се на прегледи не вреди, бидејќи постои шанса да не се обрне внимание на пристојно казино.

Добрите Минуси
Разновидна забава за коцкање која не е достапна во други казина Достапно само во 4 земји
Практична мобилна верзија која не треба да се презема Поддржува само англиски
Убав интерфејс и лесна навигација Нема апликација за андроид
Работи беспрекорно Без бонуси без депозит
Проширен бонус систем
Мобилната верзија се прилагодува на секој уред, без оглед на неговиот модел, моќност и година на производство
Неограничено повлекување
Джакпот секој месец

Дали да се игра Фокси Бинго или не е личен избор. Сепак, имајте предвид дека ова е казино што зборува англиски. Достапно е само во 4 земји. Затоа, за да ја користите страницата, ќе мора да барате начини да ја заобиколите.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали казиното е лиценцирано?
Дали постои услуга за поддршка?
Дали е можно да се игра во казино бесплатно?
Што да направите ако казиното не е достапно?
Кој е минималниот и максималниот депозит?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали казиното е лиценцирано?
Да, Foxy Bingo е лиценциран. Но, на територијата на 4 земји.
Дали постои услуга за поддршка?
Да, експертите одговараат на прашања деноноќно.
Дали е можно да се игра во казино бесплатно?
Да, има демо верзии на некои игри на страницата. Но, тие не можат да се обложуваат на вистински пари и да го погодат џекпотот
Што да направите ако казиното не е достапно?
Ако страницата не се отвори, користете VPN или работно „огледало“. Во случајот на Фокси Бинго, ќе мора да барате начини за да го користите казиното.
Кој е минималниот и максималниот депозит?
Минималниот депозит е 10 фунти, а максималниот е 2.000 фунти.