Преглед на казиното Cheeky Bingo 2023 година

Cheeky Bingo е казино со свој стил, основано во 2006 година. Институцијата работи под лиценца на ОК и Гибралтар. Самата страница е достапна само на англиски јазик. И покрај ова, обложувалницата е популарна кај коцкарите. Корисниците го ценеа светлиот, необичен дизајн на страницата, едноставната навигација и разновидна забава за коцкање. Покрај тоа, казиното е богато со бесплатни игри и бонуси. Сепак, установата не е секогаш достапна. Затоа, често мора да користите VPN.

Promo Code: WRLDCSN777
40 фунти
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Дрзок Бинго

Интерфејсот на казиното е направен во жолто-виолетовиот стил. Активните команди се означени и означени. Меѓу достапните забави за коцкање:

 • бинго;
 • прашка;
 • слот машини.

дрска веб-страница

И покрај малиот број на јазичиња, опсегот на игри е огромен. А за оние кои сакаат да преземаат ризици, автоматите со голема оценка се сместени во посебна категорија. Обложувалницата не обезбедува спортско обложување.

Меки (слот машини)

Веб-страницата претставува слот машини од водечки програмери:

 • NetEnt;
 • Microgaming;
 • Црвен тигар;
 • НовоматиЦ;
 • Playtech и други.

дрзок слотови

За погодност, тие се категоризирани. Самата страница за казино е опремена со пребарување. И ако се сомневате во изборот на автомат, има таб „нов и ексклузивен“. Содржи колекции на популарни и новопојавени игри. Меѓу најпознатите машини:

 • Златна забава;
 • Меки Омилени;
 • Fortunes на златна риба;
 • Ирски лудило;
 • Ден на трката и други.

Секој автомобил е достапен во демо верзија. Можете да се запознаете со принципите и механизмите на неговото функционирање и дури потоа да се обложите. Во некои игри, постои шанса да освоите бесплатни вртења и други бонуси од институцијата.

Бинго и слинго

Казиното е познато по своите сорти на бинго и слинго. Веб-страницата прикажува варијации со број на топки од 30 до 90. Покрај тоа, има простории каде што можете да играте бесплатно.

Казино во живо

За оние кои сакаат формат во реално време, букмејкерот додаде игри со дилери во живо. Тие се дизајнирани како забавно шоу. За да играте во овој режим, само изберете ја програмата што ви се допаѓа и кликнете на „play“. Доколку нема желба за учество, можете да гледате други коцкари.

дрзок во живо

За деталите за секое емитување и правилата за учество во емисијата можете да дознаете со кликнување на копчето „повеќе инфо“. Бидете сигурни да ги проверите. Во спротивно, постои ризик да не ја добиете посакуваната награда и да изгубите време.

Мобилна верзија на Cheeky Bingo

Можете да играте во казиното и од компјутер и од телефон. Во овој случај, апликацијата не треба да се презема. Доволно е да ја отворите веб-страницата на институцијата од прелистувач на паметни телефони. Страницата автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе се отвори во мобилен формат. Верзијата за телефони не се разликува од верзијата на компјутерот. Ги има истите карактеристики, ист интерфејс и иста навигација. Сепак, играњето од паметен телефон има голем број на предности:

 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • нема потреба од преземање;
 • достапни на IOS/андроид;
 • компатибилен со кој било уред, без оглед на неговиот модел и моќност;
 • погодно за играње;
 • секогаш ќе знаете за најновите настани на букмејкерот.

безобразен-мобилен

Главната предност на мобилната верзија е пристапноста. Телефонот, за разлика од компјутерот, секогаш е при рака. Затоа, можете да отворите казино во секое време, да ставите облог или да учествувате во вашето омилено шоу. Сепак, дури и ако играте на компјутер, тоа не влијае на добивката на кој било начин. Можностите на сите играчи се исти. Доволно е да играте умерено и да не ризикувате големи суми. И тогаш среќата ќе биде на ваша страна.

Како да се регистрирате за Cheeky Bingo

За да играте во казино, треба да креирате профил. Ова трае неколку минути и ги отвора следните можности:

 • облози со вистински пари;
 • поддршка;
 • статистика на играта;
 • бонуси од страницата;
 • комуникација со други играчи;
 • учество во игри со голем џекпот;
 • демо верзии на автомати;
 • бесплатни соби за игри.

дрско-регистрација

Овие функции не се достапни без регистрација. Корисникот може само да се запознае со страницата, правилата на институцијата и линијата на забава. За да креирате сметка, кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол. Потоа:

 • Во првата фаза, изберете ја земјата и валутата, внесете ја вашата е-пошта и креирајте лозинка.
 • Во вториот чекор внесете ги податоците според пасошот.
 • На третиот чекор внесете ги податоците од местото на живеење, телефонскиот број и по желба претплатете се на билтенот од обложувалницата.
 • Кликнете на „Креирај сметка“.

По регистрацијата, ќе можете да го користите казиното и да ставате облози. Но, нема да работи да се повлече џекпотот. За да го направите ова, треба да поминете верификација. Односно, поставете скенирање на документ за идентификација на системот. Податоците се заштитени и не се пренесуваат никаде. Можете да поминете низ идентификација и преку услугата за поддршка и преку вашата лична сметка. Имајте предвид дека ако сте дале неточни информации при креирањето на вашиот профил, пристапот до институцијата може да биде блокиран. Проверката на документите трае во просек 2 дена, во зависност од бројот на апликации.

Депонирање и повлекување пари во Cheeky Bingo

За да се обложите во казиното и да го постигнете џекпотот, треба да го надополните вашиот паричник. Финансиските трансакции се регулираат со копчето за каса во горниот десен агол. Таму ќе ја најдете историјата на плаќања, депозити и повлекувања. Можете исто така да управувате со нив во вашата лична сметка. Меѓу достапните начини на плаќање:

 • дебитни картички (Visa, Maestro, Mastercard, PaySafeCard);
 • електронски паричници (PayPal, Neteller, Skrill);
 • Google/Apple Pay;
 • банкарски трансфер;
 • мобилен биланс и други.

Списокот на платежни системи е обемен, така што секој корисник може да си го најде своето. Парите се кредитираат веднаш. Но, повлекувањето на средствата зависи од избраниот начин на плаќање. Во просек, повлекувањето трае од 1 до 5 дена. Институцијата поддржува 4 валути – канадски долар, фунта стерлинг, евро и долар.

Дрзок Бинго бонус систем

Букмејкерот не може да се пофали со голем број на промоции. Но, институцијата има можност да игра игри со голем џекпот и да ги зголеми добивките неколку пати. Исто така, меѓу достапните понуди:

 • Бонус за добредојде. За да добиете, треба да депонирате најмалку 10 фунти и да го направите првиот облог. После тоа, на корисникот му се даваат 40 бонус фунти за играње бинго.
 • Завртете го барабанот. Промоцијата ви овозможува да освоите билети за бинго и парични награди кои подоцна може да се наплатат.
 • Бинго. Купете билети за извлекување и освојте подароци од институцијата.
 • Бесплатни дневни награди (пари, лотарија, бесплатни вртења).
 • Наградна игра од 100.000 фунти.

дрски промоции

Списокот на промоции се наоѓа во табулаторот „промоции“. Постојат и правила за користење на секој бонус. Почитувањето на барањата е задолжително, во спротивно промоцијата ќе биде откажана. За да ги искористите предностите на одредена промоција, изберете ја онаа што ве интересира и кликнете на копчето „повеќе информации“. Нема толку многу бонуси од букмејкерот. Но, она што му недостига се надополнува со емисии за игри, лотарија со добивка-победа и специјални настани кои имаат шанса да го постигнат големиот џекпот.

Видео преглед на Дрско Бинго

Преглед на видео ќе го прикаже светот на безобразниот Бинго одвнатре. Ќе видите како изгледа личната сметка на корисникот, разберете како да ја користите. Дополнително, ќе научите за типични почетнички грешки и ќе се запознаете со начини како да ги зголемите вашите добивки неколку пати.

Добрите и лошите страни на дрско Бинго

Дрско Бинго е популарно кај коцкарите. Играчите го ценеа разнобојниот, оригинален интерфејс, широк спектар на забава и едноставна навигација. Исто така, корисниците се задоволни од развиениот бонус систем, интересни емисии во реално време. Сепак, како и секое казино, институцијата има свои недостатоци.

добрите Минуси
Оригинален дизајн на страницата Нема спортско обложување
Голема разновидност на игри Не е достапно во многу земји
Практична мобилна верзија која не треба да се презема Поддржува само англиски
Мобилна верзија компатибилна со кој било уред Долг период на повлекување
Многу бесплатни игри Слободните соби често се преполни
Главниот фокус е на бинго и слинго

Дали да се игра Дрско Бинго или не е личен избор. Сепак, букмејкерот се докажа на добрата страна, а тоа го забележуваат повеќето корисници. Ве молиме имајте предвид дека казиното не е достапно во многу земји. Затоа, ќе мора да барате решенија за да го користите.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали казиното е лиценцирано?
Дали постои услуга за поддршка?
Дали е бесплатно да се игра?
Кој е минималниот депозит и минималниот износ за повлекување?
Што да правам ако не можам да влезам во казино?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали казиното е лиценцирано?
Да, претпријатието е лиценцирано од ОК и Гибралтар.
Дали постои услуга за поддршка?
Да, експертите одговараат деноноќно.
Дали е бесплатно да се игра?
Да, соби со бесплатни игри се достапни на страницата.
Кој е минималниот депозит и минималниот износ за повлекување?
Границите редовно се ажурираат од администрацијата на казиното. Затоа, се препорачува да се појаснат информациите на веб-страницата на институцијата.
Што да правам ако не можам да влезам во казино?
Ако страницата не е достапна, користете VPN или работно „огледало“.