Преглед на казино CasinoClub (PartyCasino) 2023 година

CasinoClub е основан во 2001 година. Првично, дизајнот на казиното беше направен во темноцрвен стил. Но, со текот на времето, институцијата го промени својот дизајн и име. Букмејкерот е лиценциран од Малта и Гибралтар и поддржува англиски, француски и германски јазик. Не е достапен во многу земји. За да ги заобиколите ограничувањата, користете VPN и работни „огледала“. Самата институција е популарна кај коцкарите. Тие го ценеа проширениот бонус систем, широк спектар на игри и модерен интерфејс.

Promo Code: WRLDCSN777
100% до $500 + 20 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална страница на CasinoClub (PartyCasino)

Дизајнот на казиното е направен во сина боја. Активните тимови се означени со бело, копчето за регистрација е означено со розова боја. Менито на страницата е поделено на горните и долните менија. Првиот е поконцизен, а вториот е детален, кој ги содржи сите функции на CasinoClub. Достапната забава вклучува:

 • слотови;
 • спортско обложување;
 • рулет;
 • блек џек;
 • друштвени игри.

веб-страница на казино клуб

Игрите со голем џекпот и слот машини од развивачот на Вегас се сместени во посебна категорија. Исто така, на страницата има јазичиња за казиното, за политиката на институцијата и за достапните бонуси. За погодност на корисникот, страницата е опремена со пребарување.

Меки (слот машини)

Нема сомнеж за квалитетот на слот машините што ги хостира CasinoClub. Букмејкерот соработува со водечките развивачи на коцкање:

 • NetEnt;
 • Microgaming;
 • Big Time Gaming;
 • Evolution Gaming;
 • Reel NRG и други.

казиноклуб-слотови

Слот машините се поделени во категории: нови, бестселери, популарни, со можност да го погодат големиот џекпот. Покрај тоа, тие се достапни во демо верзија. Го запознава коцкарот со принципите и механизмите на машината. Благодарение на демото, лесно е да изберете што е соодветно за вас. Најпознатите слот машини вклучуваат:

 • волк злато;
 • 9 саксии со злато
 • Бонанца;
 • Оган Дрејк;
 • Бизон Фјури и други.

Опсегот на слот машини во PartyCasino е разновиден. Редовно се надополнува и ажурира. Затоа, на корисниците не мора да им биде досадно.

Спортско обложување

Објектот нуди спортско обложување. Списокот на настани е огромен. Можете да се обложувате и на класични и на ретки спортови. На пример, коњски трки, крикет, снукер. За обложување се отворени и политички настани. За погодност, спортскиот дел е поделен на категории. Има пребарување и азбучен список, можност за додавање настан во омилени, видете ја историјата на играта. Можете исто така да видите специјални понуди во истоимениот таб.

Казино во живо

За љубителите на режимот во реално време, букмејкерот додаде игри со дилери во живо. Сите видови на забава за коцкање се достапни во овој формат, додадени се емисии на игри и онлајн спортско обложување. За да играте во овој режим, одете во категоријата „казино во живо“, изберете игра или шоу и уживајте. За онлајн обложување на спортски настани, одете во табулаторот „спорт“.

казино клуб-во живо

Мобилна верзија на CasinoClub (PartyCasino)

CasinoClub е достапен во десктоп и мобилни верзии. Во исто време, можете да го преземете клиентот и за компјутер и за телефон. За ова:

 • Скролувајте до крајот на страницата.
 • Ако сакате да го инсталирате казиното на компјутер, тогаш кликнете „преземи“ („преземи“).
 • Ако ви треба апликација за паметен телефон, тогаш изберете „мобилна апликација“ („мобилни апликации“).
 • Во прозорецот што се отвора, изберете Android / IOS и кликнете “инсталирај”.

казиноклуб-мобилен

Преземањето на апликацијата трае помалку од една минута. Мобилното казино е компатибилно со кој било уред и обмислено до најмалите детали. Ги има истите карактеристики како и компјутерот, ист интерфејс и иста забава. Сепак, играњето на вашиот телефон има голем број на предности:

 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • секогаш ќе знаете за најновите настани на букмејкерот;
 • достапни на кој било уред;
 • работи без неуспех;
 • удобна, внимателна апликација.

Главната предност на мобилната верзија е пристапноста. Можете да отворите казино и да играте во секое време, додека компјутерот не е секогаш при рака. Како и да е, што и да играте, тоа никако не влијае на добивките. Можноста за сите коцкари е иста. Главната работа е да се игра и да се ризикува умерено. И тогаш среќата ќе биде на ваша страна.

Регистрација во CasinoClub (PartyCasino)

За да играте во казино, мора да сте полнолетни и да сте регистрирани во системот. Креирањето профил трае неколку минути и ги отвора следните опции:

 • обложување со пари;
 • бонуси од институцијата;
 • поддршка;
 • статистика на играта;
 • можност за додавање игри/настани во омилените;
 • учество во лотарии со добивка.

Без сметка, страницата е достапна само за прегледување и запознавање. За да се најавите, кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол. Потоа:

 • Изберете ја вашата земја и валута, внесете ја вашата е-пошта и креирајте лозинка.
 • Пополнете ги податоците според пасошот (пол, датум на раѓање, име, презиме).
 • Внесете ја адресата, телефонскиот број и, доколку сакате, претплатете се на билтенот од казиното.
 • Кликнете на „Креирај сметка“.

По овластувањето, достапни се сите функции на страницата, освен повлекувањето на средствата. За да го повлечете џекпотот, треба да поминете верификација. Тоа е, поставете скенирани документи во системот. Податоците се заштитени и не се пренесуваат никаде. За да поминете идентификација, контактирајте ја службата за поддршка или поминете ја сами преку вашата лична сметка.

Депонирање и повлекување средства во CasinoClub (PartyCasino)

За да се обложите на вистински пари, треба да го надополните вашиот паричник. Финансиските трансакции се регулираат во горниот десен агол со копчето „кеш“ или преку вашата лична сметка. Меѓу достапните методи за депозит/повлекување:

 • банкарски картички (Visa, Mastercard, Maestro, Paysafecard, итн.);
 • електронски паричници (PayPal, Skrill, Neteller, итн.);
 • банкарски трансфер.

Списокот на платежни системи е огромен. Затоа, можете лесно да го најдете тоа што ви одговара. Имајте предвид дека ограничувањата за депозит и повлекување постојано се ажурираат. Можете да ги разјасните информациите на веб-страницата на казиното во делот „плаќања“. Парите се кредитираат на сметката веднаш, но повлекувањето на добивката ќе трае од 1 до 6 дена. Периодот на повлекување зависи од избраниот начин на акумулација на средства. За време на викендите нема плаќања.

Бонус систем на CasinoClub (PartyCasino)

Обложувалницата ги наградува новите и активни корисници. На играчите кои штотуку се пријавиле им се доделуваат 50 бесплатни вртења во StarBurst. За да ја добиете наградата, треба да направите минимален депозит од 10 фунти. Исто така, меѓу достапните стимулации:

 • Еден милион бесплатни вртења. За да учествувате во наградата, потребно е да се обложите од 5 фунти.
 • Парични награди во текот на денот.
 • Изберете кутија и добијте подарок од институцијата.

Нема многу бонуси, но казиното редовно одржува настани во кои има шанса да освоите огромна сума на пари. Обложувалницата, исто така, дистрибуира бесплатни вртења на активни корисници, билети за учество во лотарија со добивка. Ве молиме имајте предвид дека секоја промоција има услови за користење. Доколку не се исполнат, бонусот ќе биде откажан. Условите за аплицирање на наградите се наоѓаат во табулаторот „понуди“.

Видео преглед CasinoClub (PartyCasino)

Видео прегледот на CasinoClub ја раскажува историјата на институцијата, го прикажува нејзиниот интерфејс и достапните игри. Покрај тоа, ќе научите за типични почетнички грешки, како да ја намалите стапката на загуба и да добиете совет од искусни коцкари.

Добрите и лошите страни на CasinoClub (PartyCasino)

CasinoClub е широко познат меѓу многу корисници од целиот свет. Играчите ценеа широк спектар на забава, шарен модерен интерфејс, бонуси од институцијата и достапна навигација. Сепак, букмејкерот, како и секое казино, има свои недостатоци.

Добрите Минуси
Практична мобилна апликација компатибилна со кој било уред Не е достапно во многу земји
Клиент за компјутер Долг период на повлекување
Широк спектар на игри Поддржува само 3 јазици
Обложување на ретки спортски и политички настани Не многу напреден бонус систем
Модерен интерфејс, достапна навигација
Редовно се одржуваат турнири во готовина

Да се ​​игра во PartyCasino или не е личен избор на секого. Но, букмејкерот се покажа на добрата страна и продолжува да се здобива со популарност меѓу коцкарите.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали постои услуга за поддршка?
Може ли да играм со повеќе сметки?
Што да направите ако страницата е недостапна?
Дали е бесплатно да се игра?
Дали казиното е лиценцирано?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали постои услуга за поддршка?
Да, експертите одговараат деноноќно.
Може ли да играм со повеќе сметки?
Не, ова ќе резултира со суспензија на сите сметки.
Што да направите ако страницата е недостапна?
Ако казиното не се отвори, користете VPN или работно „огледало“.
Дали е бесплатно да се игра?
Да, некои слот машини се достапни во демо верзија.
Дали казиното е лиценцирано?
Да, институцијата работи под лиценца на Малта и Гибралтар.