Преглед на казиното 32Red 2023 година

Установата за коцкање е основана во 2012 година под раководство на Kindred Group Plc. За сето ова време, страницата доби голем број прегледи од играчи од целиот свет и има развиено прилично обемна политика за бонуси. Така, на пример, играчите може да очекуваат многу дарежлив подарок за добредојде, бесплатни вртења, промоции и специјални поени за лојалност. Официјалниот ресурс 32Red нема руски превод, но е опремен со исклучително едноставна навигација. Организацијата работи под две официјални лиценци, користи исклучиво висококвалитетен софтвер, обезбедува голем избор на платежни системи и деноноќна поддршка. И, и покрај недостатокот на превод на руски јазик, ова не треба да биде проблем за коцкарите, бидејќи сите елементи се поставени прилично погодно.

Бонус:200% на депозит + 200 FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
200% + 200 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

32 црвено казино

32 Црвениот казино бонус

Во казиното Red 32 можете да најдете голем број на понуди за бонуси и депозити. На пример, играчите ќе можат да сметаат на подарок за добредојде, бонус без депозит и дневни промоции. Ајде внимателно да ја разгледаме понудата за добредојде за која можат да се квалификуваат почетниците. За да го добие, коцкарот треба да го направи првиот депозит, а потоа ќе може да добие бонус од 150%. Оваа промоција е исклучително лесно да се добие, а минималниот депозит е само 0,15 долари. Така, управата на клубот се обидува да ги охрабри своите клиенти без разлика на нивниот буџет. Но, постојат одредени правила кои дефинитивно треба да ги следите. Пред се, подарок за добредојде може да добиете само со депозит од дебитна картичка. Прво, регистрирајте се, а потоа добијте бонус. Ќе се прикаже на екранот со одредено известување. За да го обложите подарокот, се разбира, мора да се придржувате до множителот x50. После тоа, веднаш ќе оди на вашиот главен биланс.
32 црвен бонус

Програма за лојалност

Речиси сите онлајн казина не користат различни понуди без депозит во последно време. Но, сајтот за коцкање 32Red реши да ги остави за што повеќе да ги охрабри нивните клиенти. Самиот бонус без депозит ви овозможува да добиете награда од 10 долари целосно бесплатно, благодарение на што клиентите ќе можат да ја испробаат секоја машина што им се допаѓа. За да го добиете овој бонус, не треба да депонирате пари. Едноставно се креира сметка и веднаш се кредитира прилично дарежлив подарок. Покрај подароците без депозит, 32Red Casino редовно организира разни бонус промоции каде што можете да добивате бесплатни вртења. Секоја недела на официјалниот ресурс можете да видите нешто сосема ново, само проверувајте го табулаторот „Промоции“ цело време. Исто така, вреди да се напомене дека по регистрацијата, сите клиенти се автоматски поврзани со програмата за лојалност и можат да сметаат на добивање црвени рубини. Со акумулирање специјални поени, ќе добиете нови нивоа и подарежливи понуди.

32 RED казино лојалност програма нивоа

Нивоа Потребен број на поени за движење Поени за зачувување Бонус поени Роденденски подарок во рубини Специјални понуди
Бронза педесет 25 1000
Сребрена 1000 500 десет% 2500
Злато 5000 2500 20% 3000 Специјални промоции
Платина 10.000 5000 педесет% 5000 Шанса да влезете во Club Rogue
Клуб Нечесните Со покана По дискреција на ВИП менаџерот До 200% 5.000 + Опција за ексклузивен бонус Подобрени услови за бонус

Можете да акумулирате бонус поени покрај рубините заработени за 30 дена. Тие се заменуваат за вистински пари. За најактивните играчи, може да дојде покана за ексклузивен клуб од менаџери. Членството, кое ќе ви отвори многу нови можности:

 • специјални роденденски награди;
 • подобрена верзија на бонусот за надополнување;
 • уникатни награди;
 • ексклузивни промотивни кодови;
 • можност за комуникација со личен менаџер.

Така, системот за лојалност на клубот 32Red е доста обемен и ви овозможува да добивате многу интересни понуди. За да станете член, само треба да играте разни слотови за вистински пари.

Како да се регистрирате и потврдите

За да се регистрирате на официјалната платформа, прво треба да го посетите самиот ресурс. Коцкарите од земјите на ЗНД може да наидат на проблеми веќе во оваа фаза, бидејќи треба да пополнат формулар за регистрација со лични податоци, а онлајн казиното забранува пристап до голем број земји. Самата процедура за регистрација е како што следува:

 • внесете го вашето име и презиме;
 • прикачете ја вашата е-пошта и датумот на раѓање;
 • поврзете го вашиот телефонски број.

32 црвено-регистрација
Вториот чекор е да се пополнат: земја, поштенски број, регион, град и домашна адреса. После тоа, играчот доаѓа со уникатно најавување и безбедна комбинација на лозинка, потоа го означува својот пол и ја одредува валутата на сметката. Исто така, најдобро е веднаш да ја идентификувате вашата сметка со испраќање скенирања / копии од документи на наведената адреса. Во спротивно, нема да можете да ги повлечете чесно заработените пари.

Мобилна верзија и апликација на казиното „32Red“

Официјалниот ресурс за казино разви специјално адаптирана верзија за различни мобилни уреди. Сега играчите имаат можност да играат во секое време од денот на нивниот паметен телефон! За да го направите ова, само треба да отидете на кој било прелистувач и да се најавите на страницата. Исто така, вреди да се напомене дека функционалноста на мобилната верзија целосно ја повторува десктоп-страницата, со исклучок на локацијата на некои делови. Но, за оние кои сакаат да добијат посебен бонус без депозит, можете да инсталирате специјален софтвер на Android или iOS. Само одете во официјалната продавница на овие уреди или преземете го клиентот од тематскиот ресурс. Апликацијата се карактеризира со стабилна работа, концизен дизајн и дава можност за контакт со техничка поддршка доколку се појави таква потреба.

Слот машини за казино

Во онлајн казиното 32Red, коцкарите ќе најдат повеќе од 500 различни забави за игри, кои се поделени на одредени жанрови, теми или производители. На пример, страницата е поделена на следниве категории:

 • Избрано – овде можете да најдете популарни игри;
 • слотови – слотови за игри;
 • Џекпот игри – слот машини со џекпот;
 • Казино во живо – игри во живо;
 • Висока граница – за правење високи облози;
 • Повеќе игри – други видови забава за коцкање.

Било која од игрите претставени на страницата доби одличен графички дизајн, одлична функционалност, стабилна работа и доста возбудлива игра. Повеќето од игрите може да се играат бесплатно, за ова треба само да кликнете на режимот „демо“.
32 црвени слотови

Софтвер

Од самиот почеток, 32Red Casino соработува само со една, но во исто време доста позната Microgaming компанија. Сега списокот на даватели на софтвер за игри е малку проширен. Така, играчите ќе можат да ги најдат следните развивачи на платформата за игри:

 • NetEnt;
 • плејсон;
 • Игри на среќа Црвен тигар;
 • 1X2 Gaming и многу повеќе.

Токму овој пристап помогна да се привлечат уште повеќе нови коцкари од целиот свет на страницата. Таквата огромна листа на провајдери значи дека сега има повеќе од 1.400 различни слот машини на страницата, вклучувајќи класични слотови, видео покер, рулет, прогресивни слотови и многу повеќе. Исто така, можно е да стартувате кој било слот во Instant Play, за ова нема да треба посебно да инсталирате софтвер или некој специфичен софтвер. Казиното 32RED исто така дава можност да играте бесплатно за да го стекнете потребното искуство и да вежбате работни стратегии. После тоа, можете веднаш да започнете да играте за вистински пари.

Казино во живо

Малку порано, за онлајн казина, снабдувањето со игри во живо го вршеше исклучиво Microgaming. Но, сега организацијата работи исклучиво со коцкарски објекти лоцирани во Азија. Затоа тимот на 32Red почна да бара нов добавувач за делот за казино во живо и го најде во лицето на популарниот програмер Evolution Gaming. Evolution Gaming е огромна платформа која развива игри со дилери во живо. Потроши многу пари на најсовремен софтвер и ги пренесува сите нејзини преноси на игри во висококвалитетен Full HD. Секој производ развиен од овој продавач се карактеризира со неверојатно едноставни контроли и интуитивна игра. Исто така, вреди да се напомене дека делот со игри во живо ги вклучи двата класични производи (рулет, блек џек),

Предности и недостатоци на казиното

Сајтот за коцкање има две реномирани лиценци, што само позитивно влијае на нејзината репутација. Зашто, на овој начин корисниците добиваат висококвалитетен софтвер и редовни плаќања. Предности:

 • многу убави бонус понуди;
 • две потврдени лиценци;
 • висококвалитетен софтвер и дел за спортско обложување;
 • сопствена покер соба;
 • одржување на турнири на редовна основа.

Недостатоци:

 • само Британците ќе можат да добијат подарок без депозит;
 • примена на строги територијални ограничувања;
 • нема превод на руски јазик и соодветната валута.

Меѓу очигледните недостатоци е неможноста да се игра за корисници лоцирани во земјите на ЗНД и недостатокот на руски јазик. Но, и покрај ваквите недостатоци, за играчите од други земји, казиното 32Red може да биде одлична платформа и за добро слободно време и можност за заработка.

Банкарство, надополнување и повлекување средства

Установата за коцкање прифаќа евра, долари, фунти и голем број други парични единици. Надополнувањето и повлекувањата на сметката се вршат со користење на популарни платформи, со што се обезбедува веродостојност на податоците за клиентите:

 • дебитни картички Maestro, Visa, Visa Electron, Master Card;
 • електронски системи PayPal, NETeller, EcoCard, EntroPay, PaySafe, Ukash;
 • директен банкарски трансфер.

Специфичните ограничувања ќе зависат од методот избран од играчот и некои дополнителни услови. Некои од платните системи не се достапни во некои земји. Провизијата може да се повлече исклучиво преку системот за трансфер.

Услуга за поддршка

Пред сè, грижата за клиентите се манифестира во подготвеноста на институцијата да одговори на сите потребни прашања и, се разбира, нивното последователно решавање. 32Red казиното има прилично одговорна услуга за поддршка, па најверојатно сите играчи ќе најдат одговори на нивните прашања. Можете да контактирате со поддршката за помош во секое погодно време во формат 24/7. За ова, казиното обезбедува посебен внатрешен разговор, адреса за е-пошта и жежок телефонски број (Канада, Велика Британија, Јапонија, Германија, Холандија и Австралија можат да остваруваат повици целосно бесплатно), како и можност за повикување преку Skype . Дополнително, барањата се испраќаат по редовна пошта или факс. Услугата за поддршка помага не само за решавање на разни проблеми, одговарање на конкретни прашања, туку и прифаќа предлози за подобрување на работата на самото казино.

Кои јазици

Со цел играчите да можат да ја користат платформата што е можно поудобно, администрацијата ја преведе на неколку јазични формати. Така, на пример, можно е да се префрлите на: англиска, италијанска, кинеска, германска, француска или јапонска верзија.

Кои валути се прифаќаат

Установата за коцкање се обидува да ги задоволи потребите на своите играчи, така што официјалниот ресурс има прилично широк избор на валути. Меѓу кои: австралискиот долар, американскиот долар, еврото, канадскиот долар, британската фунта, јапонскиот јен и швајцарскиот франк.

Лиценца

Онлајн клубот доби две проверени лиценци одеднаш, што укажува на чесноста и доверливоста на самата институција. Така, коцкарите можат да и веруваат на организацијата, бидејќи таа спроведува исклучително транспарентни активности. Дополнително, тестирањето на казиното го спроведува и независната организација „Екогра“ – добивањето сертификат од оваа комисија зборува за 100% гаранција и квалитет.

Општ преглед на казиното 32Red

Официјален ресурс https://32red.com
Лиценца Гибралтар, Обединетото Кралство
Година на основање 2002 година
Сопственик Kindred Group Plc
Депозит/повлекување Visa, Visa Debit, Paypal, Paysafercard, Skrill, итн.
Минимален депозит од $1
мобилна верзија Андроид и iOS
поддршка телефонска линија, е-пошта, разговор во живо, редовна пошта, факс
Видови игри популарни игри, слотови, џекпот, игри во живо, високи влогови, друга забава.
Валути УСД, ЕУР, NOK, SEK, CAD
Јазици Англиски, италијански, кинески, германски, француски и јапонски.
Ограничени земји Австралија, Австрија, Албанија, Алжир, Бахамите, Белгија, Бугарија, Боцвана, Бразил, Гвинеја-Бисао, Хонг Конг, Гренланд, Грција, Гуам, Данска, Филипини, Чешка, Швајцарија, Еквадор, Галапагос, Еритреја, Естонија, Етиопија, Северна Кореја, Митрополитот Франција итн.
подарок за добредојде бонус за надополнување на сметката и можност за добивање бесплатни вртења.
Предности две лиценци, обемна програма за лојалност, висококвалитетен софтвер, сопствена покер соба итн.
Регистрација пополнување мал прашалник со лични податоци и потврда на пошта.
Верификација обезбедување на потребните документи (пасош, возачка дозвола, сметка за комунални услуги или извод од банка.
Провајдери на софтвер Microgaming, NetEnt, Evolution Gaming, Rabcat, Big Time Gaming, SG Digital, Crazy Tooth Studio.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали 32Red Casino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да ја идентификувате вашата сметка на веб-страницата на казиното 32 Red, треба да и доставите на администрацијата список со одредени документи. Ова може да биде лична карта (пасош или возачка дозвола), сметка за комунални услуги или извод од банка.
Барања за бонус и обложување
Како и во секоја слична институција, онлајн казиното претставува одредени барања кои важат и за бонуси и за облози. Така, на пример, постојат специфични ограничувања за максималниот и минималниот облог, а соодветниот мултипликатор и условите се применуваат при обложување бонуси.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, можете да играте кој било автомат бесплатно. За да го направите ова, прво треба да се регистрирате и да отидете во специјален режим "демо".
Дали 32Red Casino е пријателски за мобилни телефони?
Онлајн казиното ја разви наједноставната, но во исто време и висококвалитетна мобилна верзија и специјален софтвер. За првиот случај, само треба да отидете на официјалната веб-страница од мобилен прелистувач, а за вториот, да го преземете софтверот на вашиот уред.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Ова обично зависи од избраниот метод. Електронските паричници вршат плаќања многу побрзо. Додека за банкарски податоци, парите може да се кредитираат на сметката во рок од неколку дена.