Преглед на казино Влад 2023 година

Сајтот за коцкање „Влад Казино“ ја започна својата работа на почетокот на 2018 година под контрола на Групацијата „Киндред“, која на светот му обезбеди популарни брендови како „Унибет“ и „32Ред“. Онлајн платформата работи истовремено под малтешка и романска лиценца, но обезбедува само романски превод на страницата. Покрај тоа, вреди да се напомене дека на официјалниот ресурс можете да најдете повеќе од 500 различни слот машини од такви популарни програмери како Play’N GO, NetEnt, Novomatic, Evolution Gaming и многу други. Од играчите ќе се бара да направат депозит за да се обложуваат со вистински пари, но исто така ќе можат бесплатно да пробаат одредена слот машина. Така, страницата за казино Влад е исклучиво висококвалитетни игри, слотови со високи џекпот, како и компатибилност со различни платформи.

Бонус:125% на депозит + 200 FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
125% + 200 FS
бонус за добредојде
Добијте бонус

Влад казино

Бонус казино „Казино Казино“.

Сите нови играчи можат да сметаат на подарок за добредојде од управата на коцкарскиот клуб. Така, на пример, за првото надополнување на вашата сметка, можете да добиете бонус од 125%, 15 долари и 200 бесплатни вртења на различни автомати. Но, вреди да се разбере дека одредени правила се кријат под користењето на бесплатни вртења. Ако ја наполните вашата сметка со 2 долари, тогаш треба да играте за 3,5 долари. Можете да добиете бесплатни вртења веднаш по првото депонирање. За оние кои сакаат да депонираат повеќе средства на своето салдо, бонусот ќе биде многу поголем и ќе достигне 22 долари, што ќе донесе уште подарежлив подарок. EGT слотови ќе бидат достапни за играта, треба да се вратите со соодветен облог и услови.
Влад е добар

Подарок за добредојде на VladCazino

Како да се добие? направете го првиот депозит
Што дава? бонус за надополнување и одреден број бесплатни вртења
Фактор x35
Максимален облог 5,5 долари
Минимален депозит 11 долари
Услови за прием финансирајте ја вашата сметка користејќи кој било систем за плаќање освен: Skrill, Neteller или Paysafecard

Програма за лојалност

Кога првпат ќе се запознаете со Влад Казино, треба да обрнете внимание на системот за лојалност, кој е претставен во прилично атрактивен формат. Покрај вообичаените бонуси за депозит, коцкарите ќе можат да учествуваат на разни турнири кои се одржуваат на редовна основа. Така, играчите на онлајн казино можат да сметаат на следните бонус понуди:

 • можност да добивате 10.000 бесплатни вртења секој месец во текот на годината, за ова само треба да заработите повеќе поени од другите играчи;
 • специјални бонуси во износ од x10.000 за учество на турнирот секоја недела, како и добивање специјални награди;
 • подароците во Бинго се извлекуваат секој вторник и ви овозможуваат да добиете одредена сума на пари;
 • дарежливи награди во Лото до 600 долари, треба да завршите разни задачи и да соберете билети, специјалните награди за гребење даваат од 30 до 600 долари.

Покрај ова, Казино Влад на своите клиенти им нуди голем број дополнителни бонуси. На пример, има дневни и неделни промоции во специјалната игра Drops and Wins, каде играчите можат да добијат огромни добивки, бесплатни вртења и други подеднакво интересни понуди.

Како да се регистрирате во казиното Влад

За да креирате нова сметка во Влад Казино, пред сè, треба да отидете на официјалната страница и да го пронајдете копчето „Inregitrare“.
Влад-регистрација
После тоа, ќе се појави скокачки прозорец во кој треба да ги наведете личните податоци според три чекори:

 1. Внесете го вашето име и презиме, адресата на е-пошта и креирајте силна лозинка. Пополнете ја линијата со датумот на раѓање и матичен број.
 2. Внесете ја вашата адреса, поштенски број, град на живеење и телефонски број. Потоа треба да изберете безбедносно прашање за да можете да ја вратите вашата сметка.
 3. Доколку е потребно, претплатете се на билтенот за онлајн казино и прочитајте ги правилата на ресурсот за коцкање. Регистрацијата се смета за завршена, но за да ги повлечете заработените средства ќе треба да го потврдите вашиот идентитет.

Верификација во казиното

Потврдата на сметката се состои во испраќање на потребните документи кои го потврдуваат вашиот идентитет и возраст. Проверката на документите во VladCazino може да потрае до 30 дена, но обично администрацијата ги проверува сите документи за неколку дена. Исто така, вреди да се напомене дека сите податоци ќе се чуваат строго доверливи, што само го прави казиното посигурно во очите на корисниците. Сите фотографии / скенирања мора да бидат јасни за да може администрацијата да ги земе предвид сите потребни податоци. Може да се бара и сметка за комунални услуги за да им се дозволи на играчите да ја потврдат адресата на живеење. Самата процедура за верификација се спроведува на следниов начин:

 • одете на сметката на играчот, посетете го делот „документи“;
 • прикачете ги потребните копии;
 • кликнете на копчето за испраќање и почекајте одговор од администрацијата.

Како резултат на тоа, верификацијата се смета за помината, а играчот може да ги повлече своите чесно заработени средства користејќи ги истите системи што го направија депозитот. На овој начин, онлајн казиното се обидува да ги направи своите активности потранспарентни и да го елиминира ризикот од измама.

Мобилна верзија и апликација на казиното „Влад Казино“

Многу коцкари претпочитаат да играат на своите телефони, така што администрацијата на коцкарската установа разви специјална мобилна верзија и посебен софтвер за преземање. Така, на пример, апликацијата досега можете да ја инсталирате само на уреди на оперативниот систем Андроид, а преземањето е потполно бесплатно и на официјалната страница на казино и на различни тематски ресурси. Прилагодената верзија работи добро на екрани од сите големини, така што играчите можат удобно да играат на нивните паметни телефони или таблети. Апликацијата за iOS сè уште е во развој, но сопствениците на iPhone и iPad ќе можат безбедно да ја користат мобилната верзија. Покрај тоа, веб-верзијата за телефони се карактеризира со стабилна работа, ист функционален сет и, се разбира, дава можност да контактирате со поддршката.

Слот машини за казино

За да ја видите целата листа на казино игри на Влад, треба да отидете на главната страница на ресурсот за коцкање. Администрацијата на клубот се обиде да ја направи навигацијата на страницата што е можно поудобна, така што сите игри се поделени во четири главни делови:

 • Истакнати игри – овде можете да ги сортирате слотови по популарност или фреквенција на лансирање од други корисници.
 • Нови игри – делот содржи нови уреди од различни провајдери на софтвер.
 • Сите игри – јазичето ги содржи сите позиции претставени на страницата за онлајн казино, доколку е потребно, можете да примените посебни филтри.
 • Дел со анимирани игри на табла – има и класични и помодерни позиции.
 • Бинго е можност да учествувате во специјална лотарија за вистински пари.

Така, исклучително едноставната навигација на страницата за коцкање ја направи поудобна и за почетниците и за попрофесионалните коцкари. Покрај тоа, сите потребни делови се наоѓаат на главната страница и се означени со одредени банери.
vlad слотови

Софтвер

Влад Казино е една од првите локации што интегрира неколку провајдери на софтвер на својата платформа. Ова им дава на играчите поголем избор. Така, на пример, околу 27 популарни производители се претставени на ресурсот, вклучувајќи:

 • NetEnt;
 • RelaX Gaming;
 • Microgaming;
 • Стакелошки, итн.

Netent е многу популарен на страницата за казино Влад поради неговата висококвалитетна графика, релативно високиот процент на враќање и големиот избор на тематски игри. Додека Novomatic нуди да репродуцира повеќе модерни видео слотови, кои добија прилично широка функционалност.

Казино во живо

Делот за игри во живо им се допаѓа на многу коцкари. Затоа што еднаш, откако ќе се обидете да си играте со вистински крупиери, ќе сакате да го повторите тоа. Дилерот ќе зема облози во специјално опремено студио во реално време, што создава посебна атмосфера на возбуда. Таков позитивен ефект беше постигнат благодарение на специјалниот софтвер. Можете да разговарате во такви игри и со крупието и со другите играчи преку онлајн разговор. Така, Влад Казино дава можност да се игра блек џек или рулет, но во овој случај, облозите ќе се прават исклучиво за вистински пари. Самата игра се одвива во живо, каде што се собираат играчи од целиот свет и ви овозможуваат целосно да уживате во забавата со коцкање.

Предности и недостатоци на казиното

За да сфатите дали вреди да се игра Казино Влад или подобро да барате нешто друго, треба внимателно да ги разгледате силните и слабите страни. Меѓу позитивните точки, особено може да се издвојат следново:

 • 100% романско казино;
 • голем број дарежливи подароци (бесплатни вртења, бонуси, мултипликатори итн.);
 • можност за играње лото;
 • разни промоции и турнири кои се одржуваат на постојана основа;
 • над 800 различни тематски слотови за игри.

Но, и покрај таквиот број на предности, како и секоја платформа за коцкање, има недостаток. Во случајот со казиното Влад, нема понуди за бонус без депозит.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

За да ја надополните вашата сметка на платформата, можете да ја користите не само романската валута, туку и да конвертирате други валути. Исто така, вреди да се напомене фактот дека онлајн казиното обезбедува прилично голем избор на платежни системи за уште поудобна игра:

 • банкарски картички Visa и Mastercard;
 • електронски системи Skrill, Netteler, Paysafecard;
 • банкарски трансфери.

Кога се бара повлекување на средствата, апликацијата обично се обработува во рок од 24 часа. Покрај тоа, сите платежни системи имаат свои специфични рокови за повлекување. Така, на пример, за електронски паричници потребни се 2-4 дена, за банкарски трансфер од 4 до 12 дена, а за кредитни картички 4-8 дена.

Услуга за поддршка

Техничката поддршка на установата за коцкање работи деноноќно и прифаќа апликации од играчи во неколку популарни формати. Така, коцкарите ќе можат да ги користат следните методи:

 • пишете на е-пошта;
 • побарајте помош во разговор во живо.

Обично, операторите реагираат доволно брзо; за разговор во живо, потребни се неколку минути воопшто да се одговори. Доколку се соочите со проблем поврзан со вашата сметка, внесување одредени податоци или нешто слично, можете да отидете во специјалниот дел „прашања и одговори“ во кој управата на клубот ги собрала сите прашања од интерес за корисниците. Исто така, вреди да се нагласи фактот дека можете да контактирате со поддршката на Влад Казино користејќи го телефонскиот број, кој може да се најде на официјалната страница.

Кои јазици

Официјалниот ресурс на казиното Влад работи исклучиво на територијата на Романија, поради што таму се користи една валута – романската леу. Но, доколку е потребно, можете да конвертирате долари, евра или други валути.

Кои валути

Онлајн казиното го користи само романскиот леу како главна и единствена валута. Што може да биде проблем за некои играчи, но бидејќи казиното е фокусирано на Романија, овој став е целосно оправдан.

Лиценца

Сите податоци за клиентите се шифрирани според напредни системи за управување, што обезбедува високо ниво на безбедност на платформата. Така, податоците за плаќање на клиентите се заштитени речиси исто како и во онлајн продавниците или банките. А, присуството на систем за откривање и спречување на упад воопшто ви овозможува да направите 100% заштита. Самиот оператор работи потврдено според организацијата ONJN. Во исто време, бројот на лиценцата е L1160657W000330, кој сè уште ќе важи до 2026 година. Покрај тоа, ова казино е дел од групата Unibet, што ја прави играта уште поодговорна. Покрај тоа, компанијата исто така работи со голем број глобални организации, кои може да се најдат на официјалниот ресурс. Што е потврдено со соодветните сертификати и, се разбира, присуството на „одговорно коцкање“.

Основни информации Влад Казино

Официјална адреса https://www.vladcazino.ro/
Сопственик Група роднини
Година на создавање 2018 година
Лиценца Романија и Малта
Провајдери на софтвер NetEnt, RelaX Gaming, Microgaming, Stakelogic и многу повеќе.
Валута романски леи
Јазик романски
Програма за лојалност Бонуси, промоции, турнири, бесплатни вртења, подароци, бонуси итн.
Игри слотови, казино во живо, џекпот покер, бинго
Услуга за поддршка Е-пошта, телефонски број, онлајн разговор, факс.
Депозит / Повлекување Со помош на банкарски картички, електронски паричници, банкарски трансфери.
мобилна верзија Целосно адаптирана верзија за мобилни уреди.
Регистрација Пополнување на краток прашалник со лични податоци
Верификација Обезбедување пасош/возачка дозвола и по потреба сметка за комунални услуги или извод од банка.
Предности Голем број игри, популарни развивачи на софтвер, мобилна верзија, висококвалитетна страница.

Најчесто поставувани прашања

Делот може да биде особено корисен за почетници бидејќи ги содржи главните популарни позиции. Затоа, пред да ја контактирате поддршката за помош, треба детално да го проучите, а само ако не го најдете прашањето што ви треба, тогаш напишете писмо за поддршка.

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали Vlad Cazino е пријателски за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да поминете верификација во Влад Казино, треба да ѝ дадете на администрацијата фотографија / скенирање на документи. Пред се, тоа ќе биде пасош или возачка дозвола. Тие исто така може да побараат сметка за комунални услуги или извод од банка.
Барања за бонус и обложување
Сите акумулирани бонуси за онлајн казино имаат одредени барања. Така, на пример, на нив се применуваат соодветните периоди на мултипликатор и обложување.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, таква можност е обезбедена на ресурсот за коцкање. За да го направите ова, треба да се регистрирате, да го изберете уредот што ви се допаѓа и да го стартувате во режим „демо“.
Дали Vlad Cazino е пријателски за мобилни телефони?
Секој коцкар ќе може да игра од својот мобилен, директно преку прелистувач или специјален софтвер. Интерфејсот и контролите се исклучително едноставни, а инсталацијата не бара никакви комплицирани чекори.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Времето на повлекување ќе зависи од избраниот метод од страна на клиентот. Така, на пример, за електронски паричници тоа е 2-4 дена, а за банкарски трансфери, постапката може да трае и до 12 дена.