Tree of Light

Влегувањето во вистинска бајка е прилично реално со лансирање на машината за слот за дрво. Давателот на Евоплеј создаде приказна што нема да ги остави играчите рамнодушни и ќе овозможи значително да се збогати. Inhabitantsителите на волшебната шума подготвија многу пријатни изненадувања со одлики на бонуси и дарежливи коефициенти. Широк спектар на облози отвора можности за примена на различни победнички стратегии, правејќи се волшебни. Играјќи на голем начин, секој може да има многу среќа и резултатот ќе биде надополнет во износ од 75.000 монети. Процентот на поврат е најдобрата потврда за профитабилните вртења.

Можете да ја играте слот машината Evoplay во онлајн казино Риобет.

Опис на слот машина

Играчите ќе отворат прекрасен шумски гејд со слатки ликови, птици кои се чистат и пријатна музичка придружба. Слотот е направен во светла шема на бои во стил на цртан филм. Секој детал е совршено нацртан, главните ликови се движат, создавајќи целосна анимирана заговор.

Евоплеј

Изгледот го привлекува оригиналниот дизајн на полето за игра каде што нема видливи линии за тапан. Се чини дека светлата симболика лета во воздухот, привлекувајќи го најдоброто што е можно во светот на мистериозната шума. Кругите се одвиваат со губење на обични симболи, елементи на Вајлд, лансирање на Freespins, мултипликатор и игра за бонуси. Магијата ќе започне веднаш по лансирањето на тапаните и пријатно ќе го изненади необичното решение од програмерите.

Функционалноста на играта

Полето за играње се состои од пет тапани и три реда. Плаќањата се наплатуваат на 10 постојано активни линии. Откако ќе ја започне играта, наместо традиционалните ротации, играчот ќе го следи главниот лик, кој, по запирањето, ќе се кандидира на новото поле за игра со други опции. Истиот принцип треба да се очекува при активирање на автоматски рунди. Ако Fortune се насмевнува, глувчето е многу среќен, што е нагласено со динамична музичка придружба.

Контролниот панел се наоѓа во долниот дел на зелената трева. Интуитивното поставување на познати клучеви нема да потрае многу време да се запознае со главните точки. Лево, играчот може да ги користи упатствата со правилата, како и поставките што ви овозможуваат да организирате одмор на лични преференци.

Бонус круг во дрво на светлина

Во играта, симболот Вајлд ја извршува функцијата за замена позната за многумина. Сликата со дивиот натпис на екранот ќе се прилагоди на кој било елемент за да формира победнички ланец.

Исто така, постои и награден симбол на свиток, кој, ако глувчето наиде на патот, предизвикува серија фризури. Бесплатните грбови започнуваат со 7 ротации, а потоа сликата на свитката додава 5 вртења, истовремено подобрување на синхронизацијата. Максималниот број на слободни — Петнаесет.

Евоплеј

Слот машината содржи неколку функции на бонус:

 • Во секое време, може да се појави прашалник пред глувчето. После тоа, во полето за игра, два од какви било елементи ќе се претворат во симбол на дивината.
 • Некои победнички круга со одредена формација активираат неколку опции за награди. Ова е проширување на дивината, случаен елемент на диви, синхронизирани икони.

Бонус функциите на слот машина се активираат по случаен редослед. Наградната турнеја е исто така лансирана од специјални комбинации. Во слотот нема набавка на награди.

Како да играш

Волшебната шума отвора победнички можности со зачувување на сите опции, без оглед на користениот гаџет. Погодно е да се игра со компјутер, таблети, паметни телефони и ајфони во слотот. Потребно е само играчот:

 1. Поместете ја стапката од 0.1 до 500 заеми
 2. Стартувај рунди или автогар
 3. Почекајте загуба на наградни комбинации

При изборот на авто -игра, можно е да се конфигурира бројот на вртења, да се стават ограничувања на банкарството. Победничките комбинации се сметаат на сите редови, од двете страни на полето за игра, што е доста профитабилно.

Широк спектар на облози ви овозможува да ги регулирате шансите за победа: играјте со минимални вредности или да ги зголемите шансите за големи добивки во потрага по максималниот мултипликатор X1800. Секој може да избере победничка стратегија користејќи слот машина за демоветирање.

Дрво на светло слот машини

Специјални симболи на дрвото на Светлината слот во форма на диви натписи и движење се надополнети со обични елементи. Списокот на вториот вклучува:

 • Зелен камен
 • Црвен камен
 • Синиот камен
 • Виолетова камен
 • гуштер
 • Лав
 • Лисица
 • був

Кога формирате ланец од пет слики, играчот ќе добие најголеми коефициенти од табелата за плаќање. Був — Најпрофитабилниот елемент што ви овозможува да го подигнете балансот на наградата на 75.000 монети.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.1%, нестабилност — Високо. Давателот на Евоплеј создаде вистинска бајка, исполнета со неочекувани решенија, оригинални грбови, наградни пресметки од обете страни и честопати ги воодушевува бонусните можности.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари