Treasure Mania

Навивачите на внимателна од почеток до крај треба да ја лансираат слот машината за манија за богатство. Евоплеј нуди да се фрли во заговор, каде што два лика на цртани филмови — џуџе и гоблин се борат за накит. Фасцинантни обични грбови се придружени со најразлична функционалност, оригинална опција на посебен симбол и други неочекувани решенија од инвеститорот. Слот ќе им се допадне на искусни играчи и почетници, обезбедува дисперзирани добивки и бројни множители. Секоја среќа има шанса да го помножи облогот 1000 пати.

Можете да ја играте слот машината Evoplay во онлајн казино joycasino.

Опис на слот машина

Видео презентацијата ќе ја прикаже суштината на заговорот: лукав гном, додека гоблинот е сладок, краде торба злато. Слотот е дизајниран во стил на цртан филм, изгледа спектакуларно и стилски. Играта се одвива во расчистување со пилешко, шатор, оган за готвење и други атрибути кои го имитираат местото на престој на протагонистот. Играчот ќе мора да набудува што се случува одозгора, што исто така ја нагласува оригиналноста на развојот.

Полето за играње е претставено во форма на колички исполнети со повеќебојни скапоцени камења. Неочекуваните одлуки на провајдерот не завршуваат тука, за кои играчот ќе се погрижи веднаш штом ќе ги започне рунди. Поставките за поставките се во долниот дел, исто така има и биланс и стапка на стапката. Обичните рунди се дополнети со бонус и мистериозни симболи.

Евоплеј

Функционалноста на играта

5 тапани со 15 клетки нема да ротираат во вообичаен формат. Со кликнување на почетокот, плеерот ги отстранува количките од полето за да отвори пристап за појава на нови слики. Кругите изгледаат многу спектакуларно, а музичката придружба додава мотивација. Патеката е придружена со звуци на живина, така што атмосферата ветува дека ќе бидат возачи и истовремено и релаксирачки.

Широк спектар на облози овозможува да се регулира играта, донесувајќи го Мадам Фортун. Кога формирате победнички комбинации од три четири или пет икони, наградуваниот биланс ќе се надополнува со табеларна вредност. Можно е да се запознаете со табелата за плаќања со второто. За да не се расејуваат од непотребни звуци или обратно за да направат патека за целиот волумен, играчите можат да ги користат функциите на поставките.

Бонус круг во манија за богатство

Играта содржи симбол на слика на градите. Дивата ќе падне на тапаните, земајќи го изгледот на елементот неопходен за победи. Тука има и други бонусни можности:

 • Ако во губење назад, елементот на дивината падна на горната клетка, тој се шири низ тапанот, зголемувајќи ги шансите за собирање на наградни комбинации.
 • Заangвонот на бонусот ќе започне кога Гоблин ќе испадне во центарот, а на други тапани џуџе. Roorsе се отворат вратите на наградата, каде што треба да се соберат скапоцени камења, одредувајќи ја големината на добивката.

Евоплеј

Патувајте за да соберете скапоцени камења, ќе биде интересно, благодарение на специјалните симболи. Тие се затворени со камења, така што на отворањето да им претстават пријатни изненадувања на играчите. Дополнителни симболи за замена можат да останат на теренот неколку вртења по ред, придонесувајќи за формирање на победнички комбинации.

Како да играш

Развој на технологија за иновации HTML5 ви овозможува да играте слот од кој било уред што работи со Windows, Android, iOS. Екранот автоматски се прилагодува на посакуваната дијагонала, одржување опции и удобен панел за поставки. За да ја започнете играта, следува:

 1. Ставете облози во опсег од 0.1 до 500 монети
 2. Стартувајте ротации или автоматски игри
 3. Почекајте ги резултатите

Автоспините се лансираат со паралелен избор на бројот на ротации и границите на добивки/загуби. Оваа табела ќе се отвори при притискање на копчето за автоматско коло.

Симболи за слот машина за богатство

Упатства со табеларни симболи и коефициенти се секогаш при рака, што играчот може да се запознае во секое време. Ќе се формираат комбинации на рани почнувајќи со левиот тапан. Играчите можат да очекуваат случајности на кристали на такви бои:

 • Црна — X1
 • Црвено — X2
 • Сина — X3
 • злато — X5
 • Сина — X15
 • Зелена — x20
 • Црвено — X30
 • Виолетова — X50

Ова се коефициентите што се гарантираат кога се совпаѓаат синџирите на пет идентични слики. Количката што ја игра улогата на Вајлд, исто така, ќе донесе мултипликатори X75, формирајќи свои комбинации.

Слот машина RTP

Играчите на слот машини за богатство се вклучени во списокот на профитабилни игри. Неговиот RTP е 96% со просечна нестабилност. Според пресметките на тестерите, веројатноста за загуба на хит е 40%, што е многу мотивирано.

Слотот нема единствена победничка тактика, бидејќи работи според системот на државен медицински универзитет. Но, играчите можат да користат различни стратегии, изработуваат свои решенија за победи. Напишете ги сите функции е можно бесплатно со посета на најдобрите места за казино.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари