Thunderstruck II

Темата на Викинзите, која е популарна во кинематографијата, не ја заобиколи областа Игаминг. Многу провајдери брзаат да објават друга игра за да испратат играчи во минатото. Компанијата за микрогејминг нуди да знае подобро за скандинавската митологија со лансирање на слот машината ThunderStruck II.

Обичните рунди ќе бидат придружени со бонус игри, каде ќе се сретне со моќни богови. Вториот дел значително се разликува од претходникот со графичко полнење и игра во целина. Многу пресметки ви овозможуваат да освоите вистински џекпот од 2400.000 монети.

Опис на слот машина

Слот машина грмотевици II — Ова е продолжение на првата верзија на овој провајдер. Играчите веднаш ќе ја забележат подобрената графика на веќе познатите теми. Играта е украсена во сива боја без непотребни детали, сликата наликува на страница од книгата. Главните елементи се претставени на тапаните. Музичката придружба го потенцира историскиот стил, додава погонот во игра.

Микрогаминг

Видео -слотот наликува на класиците, но од првите вртења, играчите ја забележуваат насоката на заплетот. Покрај специјалните елементи со функција на замена и ширење на слотот, содржи игри за заговор во кои се вклучени боговите на митологијата — Еден, Локи, Тор, Валкири. Секој лик подготви пријатни изненадувања што ќе се приближат до главната цел.

Функционалноста на играта

Играта се спроведува на тапани според Шема 5–3. Нема линии за игри, а наградите се формираат според 243 плаќања. Во 15 клетки, ќе паднат тематски слики, како и класична картичка номинална номинална. Комбинациите на награди формираат исти елементи што паднаа на соседните тапани.

Можете да ја играте слот машината за микрогминг во онлајн казино frank.

Сите копчиња за поставки се наоѓаат десно. Овде, играчите можат да ги користат опциите за прилагодување на звукот, аферен турбо режим. Со кликнување на сликата со монети, можно е да дознаете повеќе за облозите и да ги ставите максималните вредности со еден печат. Сите поставки се интуитивни, така што и професионалците и почетниците можат брзо да ја започнат играта.

Бонус круг во ThunderStruck II

Играта нуди вистински можности за невреме со див симбол. Неговата функција ја изведува логото, прилагодувајќи се на победничките симболи. Комбинациите на награди што се формираат со помош на Вилда се двојно зголемени. Обичните рунди случајно се претворија во бурен грб. Случајно е избран од елементи кои автоматски се претвораат во џокери.

Главниот бонус на слот машина ротира околу серија бесплатни вртења. Наградната рунда е во фази, се состои во посета на неколку сали:

  • Валкири — Во првите четири бонуси зрна, се доделуваат 10 фризури со мултипликатор H5.
  • Локи — Петтата и деветтата игра ќе обезбеди 15 бесплатни вртења со магичен симбол на Вајлд, каде што елементите за замена се доделени по случаен редослед.
  • Еден — Десеттата и четиринаесеттата игра за бонуси ќе им даде 20 фризури со слики од гаврани, каде што вториот ќе ги претвори другите симболи во множители во x6.
  • Тор — 15+ Играта ќе лансира рунда на тапани и ќе се зголеми мултипс, додека тој ќе игра поради казино 25 пати.

Салите се отвораат постепено, што ги мотивира долгите победнички ротации. Скатер формира комбинации на награди каде било во есен.

Како да играш

И покрај долгорочното објавување на слот -машината, играта не ја губи популарноста и зазема водечка позиција во светот онлајн казино. Можете да лансирате слот од кој било уред благодарение на развојот на иновативната технологија HTML5. Интерфејсот ќе има удобен формат со обезбедување на безбедност на сите опции и удобен контролен панел.

Првиот чекор треба да се состои од запознавање со правилата и можните коефициенти. Следно, можете да продолжите со процесот на игра:

  1. Направете облози од 0.3 до 60
  2. Извршете тапани во нормален или автоматски режим
  3. Набудувајте го процесот, чекајќи го резултатот

Облозите се ставаат со тркач или наведена сума. Пред автоматските грбови, плеерот го избира бројот на ротации од 10 до 100.

Тоа се стапките што навистина можат да ја разликуваат вредноста на добивките. Колку се повисоки вредностите, толку повеќе биланс на наградата. Добивките се пресметуваат со формулата: облог помножен со табеларен коефициент на формираниот ланец.

Карактеристики на слот машина за испраќање на II

Клетките на тапаните ќе бидат исполнети со стапки на картички украсени во форма на камени блокови. Исто така, играчите ќе набудуваат загуба на Асгард, чамци, донесувајќи највисоки коефициенти од обичните симболи.

Најголемите множители ќе дадат посебни симболи, формирајќи свои комбинации. Сите вредности се детално опишани во табелата за исплата.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.65%. Позитивните очекувања секогаш се спроведуваат во пракса, што е лесно да се провери со започнување на слотот бесплатно.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари