Scrolls of Ra HD

Богатства на главниот Бог на антички Египет – РА, чекајќи ги сите во свитоците на слот машина Ra HD Isoftbet. Слот нуди големи добивки (до 100,000 монети по спин), бонуси со оригинални карактеристики и зголемено враќање. Сето ова е надополнето со HD графика со убави анимации и музичка придружба.

Опис на слот машина

5 класични тапани беа додадени во свитоците на слот Ra HD. Секој содржи 3 карактери. Нивните комбинации се формираат на 20 реда. Добивките се доделуваат на линеарната стапка во форма на разни коефициенти. Прочитајте повеќе за поставките на машината, видете ја табелата:

Параметар

Опис

Обложување (мин)

0.2 монети

Обложување (максимум)

100 монети

Плаќање (макс)

100.000 монети

Тапани и редови на карактери

5*3

Наградни патеки

20 (фиксирано)

Нестабилност

Просек

Конфигуриран поврат

95.71%

Бонуси

РА бонус, бонус за движење

BET множители (x)

25 – 5.000

Функционалноста на играта

Скролувањата на Ra HD автоматски добија многу клучеви со различни функции. Сите тие обезбедуваат удобни услови за играта и освојување на добивки. На пример, тука можете:

  • изберете ја вкупната стапка на стапката;
  • Поставете ја играта (звук, симболи, интерфејс, јазик, итн.Д.);
  • активирајте автоматски ротации;
  • Одете на табелата за плаќање;
  • Отворете ја играта на целиот екран;
  • Отворете ја историјата на облозите и наградите.

На минусите, забележуваме само отсуство на турбо режим. Во спротивно, сите се наоѓаат стандардни функции во митралезните пиштоли на добро познати провајдери.

Бонус круг на свитоци на Ra HD

Скролувањата на Ra HD Automato се обдарени со две функции на бонуси. Првиот беше повикан «РА бонус». Активирани од 3, 4 или 5 слики од богот РА (во која било позиција). Екранот е исполнет со градите. Играчот е поканет да кликне на три од нив. Од секоја, дадени се случајни добивки на општата стапка.

Можете да играте слот машина Isoftbet во онлајн казино Сол.

Втора опција – Бонус за движење. Вклучено е со истовремени свитоци за тапани од 1, 3 и 5. На екранот се прикажани три проширени пергаменти: чистота, темнина и моќ. Изберете кој било од нив и добијте случајна добивка пресметана на општата стапка.

Како да играш

Скролувањата на автоматската машина Ra HD имаат едноставни правила и стандардна игра. Суштината на играта овде се сведува на ротација на тапаните и колекцијата на наградни комбинации од истите карактери. Кругите ги лансираат централниот клуч во форма на стрела. Исто така, можно е да се активира автоматскиот режим.

На самиот почеток, препорачуваме да ја изберете големината на стапката. Фокусирајте се на растојание од околу 300 – 500 рунди. Исто така, можете да одите во главното мени и да ги изберете поставките за удобна игра.

Скролувања на знаци на слот машина Ra HD

Скролувања на слот Ra HD додадоа знаци со картички и тематски слики поврзани со антички Египет. Тие се поделени на обични и бонуси. Поранешниот испаѓа во која било позиција, формира комбинации на активни линии и донесува множење за линеарни стапки. Тие се прикажани во табелата:

Симбол

3

четири

5

9, 10

25

Педесет

100

Ј

Педесет

75

200

П

Педесет

75

250

К

100

200

400

А

100

200

500

Хиероглиф

100

300

750

Птица

125

500

1.000

Фараон

200

750

2 500

Крстот на Анх

250

1.000

5.000

Покрај тоа, постојат неколку бонус симболи во свитоци на ra hd: Бог – Ја активира функцијата RA бонус; Скролувајте – паѓа на 1, 3 и 5 тапани, каде што ја активира функцијата за бонус за движење; Око на Ра – Диви, заменувајќи платени слики (освен Скатер); Лого на играта – Распрскувачки, собирање комбо во која било позиција (со исклучок на линиите) со множење x200/x500/x1000/x5000.

Слот машина RTP

Коефициент на RTP (Враќање на плеер) во свитоците на Ra HD машината е нешто над просечното ниво – 95.71%. Оваа вредност е многу добра. Овозможува зголемени шанси за пристап до плус и добивање вредни награди.

Конфигурираното враќање, избалансираната нестабилност и големите облози на облозите велат дека свитоците на слот Ra HD се многу профитабилни. Покрај тоа, има 2 уникатни бонуси одеднаш со загарантирани награди.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари