Ројал Вегас 2023 преглед на онлајн казино

Онлајн казиното Ројал Вегас работи на пазарот за забава за коцкање од 2000 година и за сето ова време управата на клубот ја доби благодарноста од многу играчи од целиот свет. На пример, официјалната веб-страница може да им понуди на своите клиенти повеќе од 1000 различни автомати, добра програма за лојалност и исклучително безбедна игра. А, организацијата е управувана од операторот Digimedia Limited Casinos, кој работи под лиценца на Малта.

Бонус:200% на депозит + 200 FS
Посетете android Преземете ios Преземете
Promo Code: WRLDCSN777
200% + 200 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Ројал Вегас

Бонус за казино Ројал Вегас

За сите почетници, страницата за коцкање дава можност да добијат многу дарежлив подарок за добредојде од 1200 долари. Но, за да го добиете, ќе треба да ги направите првите 4 надополнувања на сметката на играта. Покрај тоа, треба да се разбере дека корисникот мора да депонира 300 долари сите четири пати за да добие дополнителни пари. Исто така, вреди да се напомене дека коцкарите ќе можат бесплатно да играат разни игри и сето тоа благодарение на таков дарежлив подарок. Но, за да може бонусните средства да се кредитираат на главната сметка, треба да ги обложите со сите барања. Обично, веднаш по нивното обложување, играчите ќе можат да повлечат средства.

Подарок за добредојде за првите 4 депозити

Прво надополнување 100%, до 250 долари доплата
Второ надополнување 25%, доплата до 200 долари
Трето надополнување 50%, доплата до 400 долари
Четврто надополнување 75%, доплата до 550 долари

бонус програма

Бонус RoyalVegas

За да разберете што да очекувате од казиното Ројал Вегас, вреди да се разгледа програмата за поттикнување подетално. На крајот на краиштата, овде можете да најдете не само подарок за добредојде за почетници, туку и многу други видови стимулации, меѓу кои се издвојуваат следниве:

 • бонус за повторно вчитување за повторно депонирање;
 • бесплатни вртења на различни слот машини;
 • рефундирање во форма на готовина;
 • поени за ставање облози и многу повеќе.

За почетници, нема можност да добиваат бесплатни вртења, но тие се собираат во согласност со одредена промоција за редовните играчи. Детали може да се најдат на официјалната страница на онлајн казиното Ројал Вегас. Дополнително, установата за коцкање се обидува да организира разни турнири на постојана основа, на кои корисниците можат да добијат уникатни подароци. Онлајн казиното има посебна програма за лојалност, според која на корисниците им се доделуваат поени за обложување со вистински пари. За слотови – по еден поен се доделува за секој кредит, додека за игри на маса – еден поен за 5 долари. Некои игри ви дозволуваат да добивате комп поени за 20 или дури 100 кредити. Овие поени се заменуваат за вистински пари. Исто така, благодарение на нив, се доделуваат следните статуси:

 • Сребрена – почетното ниво, кое ви овозможува да учествувате во стандардни промоции.
 • Злато – понапредно ниво, кое се карактеризира со забрзани поени и посебен месечен бонус;
 • Платина – уште повеќе поени, а бројот на редовни бонуси значително се зголемува;
 • Дијамант – највисоко можно ниво, кое содржи поповолни услови и дополнителни привилегии.
 • ВИП – лични видови бонуси, уникатни подароци и многу други функции.

Исто така, за оние кои сакаат да си ја пробаат среќата, можете да отидете на табот слотови за прогресивен џекпот, каде што можете да најдете огромна листа на прогресивни слотови. Покрај тоа, администрацијата постојано се обидува да испрати специјални промотивни кодови кои ви дозволуваат да добивате бесплатни вртења, бонуси и многу повеќе.

Како да се регистрирате и потврдите во Ројал Вегас

За да се регистрирате на страницата на онлајн казиното Royal Vegas, мора да кликнете на соодветното копче, кое се наоѓа во центарот на страницата. И, вреди да се запамети дека гледањето на сите достапни игри е достапно само за регистрирани корисници. А, самата процедура за регистрација одзема само неколку минути од вашето време. Сите дадени лични информации се сметаат за доверливи и не се споделуваат со трети страни. Затоа администрацијата на Ројал Вегас се обидува да користи само современи методи за заштита на податоците на клиентите (шифрирана комуникација, контрола на пристапната точка и специјален систем за заштитен ѕид).

Регистрација на RoyalVegas

Затоа, клиентите ќе треба да ги внесат следните потребни информации за да ја креираат својата сметка:

 1. Пополнете ја линијата со податоци за пасош, изберете пол и одлучете за јазикот.
 2. Внесете ја вашата работна е-пошта и вашата вистинска адреса.
 3. Дојдете со уникатен прекар и силна комбинација на лозинка.

Исто така, клиентот ќе мора да се согласи со правилата на казиното и, доколку е потребно, да го дозволи билтенот. Но, за да започнете да повлекувате повеќе од 2000 долари од вашата сметка, треба да ја потврдите вашата сметка. Најдобро е тоа да го направите веднаш по регистрацијата, бидејќи на овој начин можете да избегнете непотребни проблеми.

Проверка на личноста во казиното

За да извршите лична идентификација, ќе треба да му ги доставите на онлајн казиното следниве документи:

 • пасош или возачка дозвола (лична карта);
 • сметка за комунални услуги не постара од шест месеци (доказ за престој);
 • извод од банка или слика од екранот на сметката (доказ за сопственост на начинот на плаќање).

Ако играчот не ги обезбеди сите наведени документи, тогаш тој едноставно нема да може да повлече пари од неговата сметка. Администрацијата потсетува и дека поради процедурата за верификација, повлекувањето на средствата може малку да доцни. Но, штом коцкарот ќе помине идентификација, тој веднаш ќе може без проблем да повлекува за која било сума.

Мобилна верзија и апликација на казиното Ројал Вегас

Мобилната верзија на онлајн казиното работи во два формати. Првата е онлајн, во суштина истата локација, но прилагодена за помали екрани. Вториот е офлајн, софтвер за преземање, не му треба интернет конекција за да работи. Апликацијата за преземање поддржува мобилни уреди со Android, iOS и Windows. Колекцијата на мобилна забава вклучува голем број слотови за игри кои беа развиени од популарната компанија Microgaming.

Мобилна апликација RoyalVegas

Па, делот со игри во живо е поддржан од студиото Evolution Gaming. Сите други функции практично не се разликуваат од десктоп верзијата. Секој месец, апликацијата Royal Vegas ја преземаат илјадници играчи од целиот свет. Верзијата за преземање е лесна, поради што е потребно малку време за да се инсталира. После тоа, играчот дава дозвола за пристап до неговиот уред за да ја користи услугата за коцкање. Мобилната верзија има малку поинаква старосна граница од десктоп страницата: 17+. Но, тоа практично не менува ништо, бидејќи за да се регистрирате треба да се согласите со корисничките услови.

Слот машини за казино

Казиното Royal Vegas работи со студиото Microgaming, кое развива исклучително доверлив и модерен софтвер. Можете исто така да најдете неколку други провајдери на официјалната страница на установата за коцкање.

РојалВегас слотови

Така, сите игри се дистрибуираат според жанрот:

 • дел со популарни игри – Избрано;
 • јазиче со слот машини и видео слотови – слотови;
 • разни игри на табла и карти – Маси;
 • игри со вистински крупиери – Казино во живо;
 • неколку видови на видео покер – Видео покер;
 • кумулативен формат на џекпот – Прогресивен;
 • други видови на забава – Разновидност;
 • модели на други провајдери – Вегас.

Сите регистрирани корисници можат бесплатно да играат слотови на Royal Vegas. Сепак, некои земји може да го забранат лансирањето на повеќето машини. Можете да најдете список на исклучени земји и машини во соодветниот дел.

Меки

Повеќето игри на страницата за коцкање се објавени од Microgaming, второто најпопуларно место е окупирано од Evolution Gaming. Покрај овие два програмери, на официјалната страница можете да најдете и Stormcraft, Foxium, Triple Edge, Sling Shot Studios и многу други. И, и покрај толку мал број програмери, ова е сосема доволно за удобна игра. Но, администрацијата на онлајн казиното се обидува да ја прошири својата листа со цел да привлече нови играчи и едноставно да ја надополни својата колекција на игри.

Казино во живо

Делот за игри во живо во казиното Ројал Вегас вклучува околу 12 различни наслови, меѓу кои има: традиционалниот формат на рулет, блек џек, покер, бакара, па дури и фудбал. Но, и тоа не е се! Соработувајќи со коцкарската компанија Evolution Gaming, страницата се обидува да им обезбеди на своите корисници исклучиво лиценциран софтвер. Овде можете да најдете исклучително искусни и брзи крупиери кои одговараат на какви било прашања во онлајн разговорот. Покрај тоа, можете да го прилагодите звукот, да го изберете дизајнот и резолуцијата. Речиси сите дилери комуницираат на англиски јазик, така што некои корисници ќе треба да користат онлајн преведувач.

Предности и недостатоци на казиното

За почетниците кои штотуку дојдоа на платформата, особено е важно да се земат предвид сите предности и недостатоци на онлајн услугата. На овој начин тие можат да сфатат кое онлајн казино е соодветно за нив или подобро да побараат нешто друго. Меѓу предностите на коцкарската установа, многу играчи го забележуваат следново:

 • доста обемна листа на забава за коцкање;
 • неколку популарни методи за депонирање и повлекување пари;
 • специјална поддршка за инстант игра и мобилна верзија;
 • сигурна SSL заштита;
 • деноноќна поддршка на клиентите.

Меѓу недостатоците на платформата, може да се издвои фактот дека казиното Ројал Вегас не е достапно за корисниците од Америка. Но, и покрај ова, сите предности го покриваат овој мал недостаток. Затоа онлајн ресурсот може да се смета за проверен, оптимизиран и со висок квалитет.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Администрацијата на клубот се труди играта за своите клиенти да ја направи што е можно поудобна и доверлива. Благодарение на ова, можете да најдете околу 64 различни системи за депонирање и повлекување пари на веб-страницата на онлајн казиното. Така, достапни се следниве системи:

 • депозит: Maestro, Visa, Mastercard, Skril, Paysafe картичка итн.;
 • повлекување: Skrill, Paysafe картичка, Netteler, Payeer итн.

Сепак, вреди да се запамети дека политиката за онлајн казино содржи одредени ограничувања, кои може да се најдат на официјалната веб-страница на Ројал Вегас. Исто така, вреди да се напомене дека времето за повлекување ќе зависи од методот избран од играчот.

Услуга за поддршка

Можете да контактирате со поддршката на Royal Casino само преку е-пошта и разговор во живо. За првиот случај, ќе бидат потребни неколку дена да се чека одговор од специјалисти, во вториот случај, играчите ќе бидат одговорени речиси веднаш. Во повеќето случаи, корисниците реагираат позитивно на работата на клупската поддршка. Покрај поддршката, постои посебен дел за ЧПП, кој ги собра најпопуларните прашања и одговори.

Кои јазици

Ројал Вегас е меѓународна локација за онлајн казино и како таква им служи на играчи од целиот свет. И, со цел да им обезбеди на своите играчи најдоброто можно искуство, страницата ги поддржува најпопуларните меѓународни јазици. Како резултат на тоа, коцкарите ќе можат да користат: англиски, француски, португалски и други јазични верзии. Затоа клиентите на казино ќе можат да се движат низ ресурсите, па дури и слотови за вртење, на нивниот мајчин јазик.

Кои валути

Казиното поддржува околу 10 различни валути на игри, меѓу кои можете да видите: данска круна, евро, фунти, американски долар, новозеландски долар и многу други. Треба да се напомене дека страницата не користи украинска гривни, но играчите од оваа земја можат да користат други валути што се предвидени.

Лиценца

Онлајн казиното работи во согласност со лиценцата на Малта (бр. C45651), што само ја потврдува неговата веродостојност. Сертификатот на органот за игри на среќа на Малта можете да го погледнете на официјалната веб-страница на установата за коцкање. Така, на клиентите им се гарантира дека добиваат лиценциран софтвер, постојани плаќања и висококвалитетни повратни информации.

Општ преглед на казиното Ројал Вегас

Официјална страница https://www.royal-vegas.com/
Јазици Англиски, грчки, германски, норвешки, португалски, фински, француски, чешки, јапонски.
Валута Јапонски јен, бразилски Реал, американски долар, евра, мексикански пезос, норвешка круна и многу повеќе.
Достапни игри популарни игри, слотови, игри во живо, видео покер, карти и други видови игри.
мобилна верзија достапни во онлајн и офлајн верзии, слични на карактеристиките на главната страница.
Лиценца издадено во Малта, бр. С45651
Предности голем избор на забава за коцкање, сигурна заштита на податоците на клиентите, деноноќна поддршка, лиценциран софтвер итн.
Регистрација користење на е-пошта, пополнување на мал прашалник со лични податоци.
Верификација обезбедување на лични документи на администрацијата на установата.
Провајдери на софтвер Microgaming, Evolution Gaming и многу повеќе.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Ројал Вегас е погодно за мобилни уреди?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да започнете да повлекувате средства од платформата, ќе треба да го идентификувате вашиот идентитет. Треба да ги доставите следните документи до администрацијата на казиното: пасош или возачка дозвола, извод од банка и сметка за комунални услуги.
Барања за бонус и обложување
Како и во секоја слична институција, онлајн казиното Ројал Вегас обезбедува одредени услови за бонуси и облози. Така, на пример, постојат специфични ограничувања на минималниот и максималниот облог, како и мултипликатор за бонуси за обложување.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, постои таква функција на платформата за коцкање. За да играте бесплатно, треба да се регистрирате и да го изберете режимот „демо“.
Дали казиното Ројал Вегас е погодно за мобилни уреди?
Секако. На крајот на краиштата, ресурсот обезбедува онлајн и офлајн верзија за различни мобилни уреди. Тие целосно ги копираат карактеристиките на главната страница, освен бројот на слотови.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Треба да се разбере дека времето на повлекување ќе зависи од методот избран од корисникот. За е-паричниците овој период е максимално намален, а за банкарските картички може малку да доцни.