Rocket Fellas

Слотот за ракетни патеки стана одлично издание што падна во лобито на голема количина казино. Слот машината беше објавена на 5 декември 2018 година. Играта е интересна игра и привлечна графика. Во ракетите, можете да играте бесплатно на многу официјални места за казино. Подолу ќе ви кажеме повеќе за тоа што е овој слот.

Опис на слот машината за ракети Fellas

Машината за слот за ракети Fellas е посветена на темата на скапоцени кристали. Во оваа игра, корисникот може да проба среќа и да освои голема сума пари. Слотот се одликува со високо ниво на враќање, што несомнено привлекува внимание. Секој може да оди на веб -страницата Казино и да започне да игра ракета фела. Сосема е едноставно да се разберат правилата. Секој ќе се справи со ова. Сè што треба да се направи – Ова е играта и уживајте во пријатно поминување на времето.

Тандеркик

Можете да ја играте слот машината Тандеркик во онлајн казино 1 x bet.

Функционалноста на играта

Значењето на слотот за игри со ракета е извлекување на смарагди. Кога ја започнувате играта на екранот, се појавуваат главните ликови. Тие работат напорно за да најдат скапоцени кристали и да добијат пари за нив. Сите постапки се расплетуваат во рудникот, што ја прави сликата што е можно пореална. За време на потрагата по накит, играчот е придружуван од светли експлозии, енергична мелодија и интересни симболи кои носат многу пари.

Бонус круг

Машината за слот за ракети ги има следниве рунди за бонуси:

 1. Ракета карактеристика–Ракетата се појавува на екранот. Таа лета од лево кон десно, а потоа се претвора во џокер. Ако се појави барел со динамит на патот на ракетата, тогаш може да се претвори во див симбол;
 2. Бесплатни вртења – Три, четири и пет распрскувачи започнуваат 10, 15 или 20 фризури. Два или повеќе Скатер ја продолжуваат рундата.

Фрисинс исто така ги има следниве дополнителни бонуси:

 • Леплива дива – Ако ракетата лета во барел, тогаш таа ќе се претвори во џокер и ќе биде на свое место до крајот на рундата;
 • Hotешки ролна – Ако другите буриња се појават во истата колона со леплива дива, тогаш тие стануваат «Лепливо» Јокерите не ја напуштаат ќелијата сè додека не заврши Фрипсин.

Функционалноста на апаратот за јаз на ракетата Фелас

Главната функција на играта е ракетен симбол. Тој се појавува по случаен редослед на првиот тапан за игри. Патем, корисникот може да добие четири карактери на секоја од линиите, соодветно. После ова, ракетата лета по линијата, поради што сите симболи на бурето во прав се претвораат во див симбол. Сите достапни карактери на истиот тапан исто така се претвораат во истиот симбол.

Тандеркик

Исто така, корисниците треба да обрнат внимание на осветлените тапани за игри. Секоја буре што паѓа на неа се претвора во див симбол. Не заборавајте да го следите распрскувачот со симболи, два, три, четири или пет ќе му обезбедат на играчот 3, 10, 15 или 20 дополнителни ротации, кои значително ги зголемуваат шансите за победа.

Како да играте ракетни фела

Ако корисникот играше во казино, тогаш ќе му биде лесно да ги разбере правилата за ракетни фела. Да, и неискусен играч, исто така, затоа што програмерите направија сè за да може некој лесно да го игра овој слот. Копчињата имаат интуитивен поглед и потпишано:

 • Готовина – пари на билансот на состојба;
 • Вкупна победа – Општа плаќање;
 • Обложување – Тркалезна стапка;
 • Сликата во форма на икона отвора панел на кој можете да ја внесете стапката на стапката;
 • Во близина се две копчиња за автоматско и рачно лансирање на вртења;
 • Во левиот агол подолу има мени, кое вклучува два дела: Табела на плаќања и референтен дел.

Практично нема поставувања во ракетата на играта, така што не мора да се сложувате над тоа. Можете да го исклучите звукот само ако се меша и да го прилагодите автоматскиот режим. Исто така, нема потреба да го преземате слотот. Играта се отвора во прелистувачот Казино.

Симболи на апарати за игри со ракета Fellas

Слот машината вклучува осум карактери: 4 гноми и 4 скапоцени камења. Тие се во колоната со вертикални магацини. Постојат и симболи со напредни можности:

 1. Дивата (количка со скапоцени камења) ги сочинува комбинациите самостојно и ги заменува другите икони, освен за ленти. Okerокер е вклучен во ракетна карактеристика;
 2. Бонус (тупаница) им дава почеток на фризурите. Тие започнуваат со три или повеќе удари кои се наоѓаат во какви било ќелии на екранот;
 3. Барел (барел со динамит) формира освојување на секвенци според општите правила и исто така учествува во ракетата.

RTP Rocket Fellas Gaming апарат

Машината за слот за ракети со ракети има високо ниво на РТП. Неговиот показател достигнува 97.5%. Ова укажува на тоа дека корисникот има големи шанси за победа.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари