Pirates Plenty

Богатства на пирати ги чекаат сите обожаватели на возбуда во пиратите многу слот машина произведена од гејминг со црвен тигар. Главната карактеристика на играта се манифестира во опциите за бонус. Тие носат бесплатни ротации, отвораат нов тапан, даваат множители на добивки и зашиени диви. Сè е надополнето со големи добивки во износ до 1000 стапки од обични комбинации.

Можете да ја играте слот машината на црвениот тигар во онлајн казино Бетбоо.

Опис на слот машина

Апаратот за игри со многу пирати претставува 5 тапани со 3 реда. Во близина се отвора дополнителен тапан при започнување на соодветниот бонус. 20 линии се ставени внатре. Тие формираат комбинации и доделуваат награди во форма на повеќе облози.

Карактеристики

Опис

Минимална стапка (валута во казино)

0.1

Максимална стапка (валута во казино)

Педесет

Максималната награда

X4359.2

Големината на машината

5*3 + 1 бонус

Победнички патеки

20 (фиксирано)

Нестабилност

Зголемен

Процентот на поврат

93.71%

Бонуси

Тапан за богатство, бесплатна ротација

Множители

4 – 1.000

Функционалноста на играта

Пиратите многу напад пушка е опремена со стандарден сет на функции што се наоѓаат во сите игри на Црвениот тигар игри. Тие се контролирани преку копчињата по должината на рабовите на екранот. Поради нив, играчите добиваат пристап до:

  • изборот на големината на облогот;
  • поставки на автоматски ротации на тапани;
  • лансирање на турбо верзија;
  • единечно движење;
  • транзиција кон табелата за плаќање, сертификат за игра;
  • режим на целосен екран;
  • звучни поставки;
  • Излез од играта.

На екранот на Пиратите Слот за игра, сметката на сметката, пресметаните добивки и избраната стапка се прикажува. Сето ова обезбедува удобни услови за играта.

Бонус круг во пирати многу

Пиратите многу автоматски се обдарени со бројни функции. Повеќето од нив се поврзани со главниот бонус „мапа на богатството“. Нивното активирање се случува кога ќе испаднат одредени карактери. Тие помагаат да се добијат нови добивки. Покрај тоа, множителите на облозите се зголемуваат неколку пати.

Црвен тигар

Симболи на картички и тапан со богатства

Пиратите многу напаѓачки пушки имаат тапан за бонус лоциран десно од вообичаеното. За да го отворите, треба да соберете 50 карактери на „мапа“. Тие паѓаат случајно во слободни клетки во сите ротации, освен океанот.

По отворањето на тапанот за бонус, се појавуваат „диви бродови“. Тие се способни да ги покриваат цели редови, како и од време на време се обдарени со множители на охрабрување x2, x3 или x5.

Див мајмун

Ова име го прими диво, кое паѓа во сите рунди на редовна игра. Кога се појавуваат од екранот, се отстрануваат сите знаци со ниски платени (монети со костуми за картички). Нивните места се окупирани од нови слики, а самиот мајмун останува во окупирана позиција и учествува во создавање комбинации.

Црвен тигар

Ротации на океанот

Бонусот е активиран од три симболи „океански ротации“ што паднаа во произволни секвенци. Наградени се 10 бесплатни рунди. 3 градите со богатства се појавуваат во горниот дел од екранот.

„Капетан на духови“ може да падне во бесплатна ротација. Неговиот изглед го дава клучот. Ако соберете 3 клучеви, тогаш се отвора еден од градите. Во овој случај, 1 или неколку ефтини карактери се претвораат во диви и остануваат на нивните места до крајот на бонусот. Исто така, се издаваат дополнителни фризури.

Како да играте пирати многу

На самиот почеток, треба да ја конфигурирате големината на стапката. За да го направите ова, во долниот лев агол на екранот е дел со соодветното име. Препорачуваме да изберете таква вредност што постојниот депозит е доволен за најмалку 500 рунди.

Играта пирати многу се активираат со копчето „стрели“ лоцирани во долниот десен агол на екранот или со празнина. Секој клик предизвикува осамен свиток. Комбинациите на награди за нив се создаваат автоматски и даваат победи на рамнотежата. Ако имате среќа, ќе започнат вградени бонуси.

Тука има автоматски режим на ротација на тапаните. Подесено е преку копчето “Автоматско”. Се предлага изборот на бројот на вртења и губење на ограничувања/добивки. Го запира копчето “стоп”. Исто така, не заборавајте дека рундите за игри можат да се забрзаат со 2 пати со притискање на „Турбо“.

Многу ликови со слот машина

На многу ликови со уникатни цртежи им се додадени многу игра на Пиратите. Тие се поделени во 3 групи: ниско -платени – златни монети; Високо платени – тематски слики; Бонус – активирајте ги вградените функции. Првите две групи активираат комбинации со следниве множества:

Симбол

2

3

четири

5

6

Клубови

X4

X8

X16

X30

Дијаманти

X4

x10

X20

X40

Срца

X6

X12

X24

X50

Врвови

X6

X14

X30

X60

Шише

X12

X24

X60

X120

Пиштоли

X16

x32

x80

x160

Пиштол

X20

X40

X100

X200

Капа

X24

X50

X120

x240

Чекори

X6

X40

X120

X400

X1000

Бонус симболите од пирати многу вклучуваат: мапа – вклучува тапан со богатства; Диви бродови – 4 карактери во форма на шишиња со бродови кои ги покриваат цели вертикални редови со вградени множители и замена на обични карактери; Океански ротации – распрскувајте, лансирање бесплатни вртења; Дух – паѓа само во фризури и дава клучеви; Мајмун – диво, испаѓајќи само во редовна игра, заменувајќи симболи и давање функција за бонус; Златни монети – Во бесплатните ротации се обдарени со дива функција и множители од 400/1000 стапки за комбинации од 5/6 слики.

Слот машина RTP

Коефициент на РТП (Врати се на плеер) – ја покажува теоретската веројатност за облози за водење. Во пиратите многу слот машина, враќањето е приближно еднакво – 93.71%. Овој индикатор е многу понизок од просекот. Beе биде доста проблематично да се победи со него во обични ротации.

Ниското враќање во пиратите многу се компензира со присуството на вградени бонуси и големи облози на облози. Благодарение на нив, слотот е во состојба да земе во плус, па дури и да додели вредни награди во износ до 4359.2 облози по грб.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари