Pink Elephants 2

Играта „Пинк слонови 2“ има секоја шанса да се собори од престолот најпопуларната игра за коцкање во светот. Веќе сега е безбедно да се каже дека слотот има огромен број навивачи. Секој што започнува да игра розови слонови 2 останува пријатно изненаден, бидејќи машината не само што привлекува надворешно, туку и фасцинира со својата заговор. Во оваа статија ќе разговараме повеќе за овој слот.

Опис на розовите слонови 2 слот машина

Играта розови слонови 2 има 6 тапани, 4 реда и 4096 плаќања. Минимална стапка – 1 долар, максимум – 100 долари. Слотот е достапен на сите уреди, вклучително и мобилен телефон. Играта се карактеризира со голема нестабилност.

Функциите за бонус се главно стандардни. На пример, во рундата за бонуси има бесплатни ротации каде корисникот собира топки со слика на розов слон. Пополнувањето на симболот на козите претвора розов слон во вреден подарок. Исто така, постои зголемен максимален потенцијал за победа, што е 10,000 од износот на стапката на играчот.

Розови слонови 2 функционални

Три, четири, пет и шест Скатер лансираат 7, 11, 15 и 19 фризури. Во овој режим, активен е специјален индикатор, кој исполнува една позиција по промената на симболот на козата и овенот во розовиот слон.

Тандеркик

Откако ќе се наполни шалтерот, сите кози стануваат слонови. Тогаш тие имаат најголема вредност. Појавата на две, три, четири, пет или шест ленти го носат на играчот 3, 5, 7, 9 или 11 дополнителни бесплатни ротации.

Бонус круг во розови слонови 2

Играта розови слонови 2 ја содржи функцијата за распрскувач на мистерија, која ви овозможува да добиете од еден до пет Stingers. Тие случајно можат да испаднат за време на секоја ротација. Ова ќе му помогне на корисникот да започне бонус круг во моментот кога најмалку го чекате ова.

Исто така, постои симбол на златна арахи -проток во слотот «Гонг-пиштол». Тешко е да се збуни со некој друг, бидејќи се разликува со светла и динамична придружба на звук. На овој симбол е да се обрне внимание. Тој може да слета на кој било од петте тапани. Корисникот треба да има најмалку три скитници каде било во еден грб. Тогаш се активира бонус -рунда на бесплатни вртења: 7, 11, 15 или 19 врти откако ќе добиете 3, 4, 5 или 6 ленти.

Функционалноста на розовите слонови 2 гејмерски апарати

Слот за игри со розови слонови 2 вклучува шест тапани и 4096 победнички линии за составување комбинации од 3, 4, 5 или 6 идентични елементи. Сите плаќања паѓаат на левата страна за време на слетувањето на знаците на соседните колони.

Можете да ја играте слот машината Тандеркик во онлајн казино Вулкан.

Симбол «W» е џокер кој ги менува сите слики освен бонус. Дивата нема вредност.

Тандеркик

Како да играте розови слонови 2

Искусните корисници веднаш ќе го препознаат уредот за игри со розови слонови 2, бидејќи е доста популарен. Слот користи контролен панел традиционален за таква игра и разбирливо, познато мени. Постојат три полиња за информации во долниот разговор:

  1. Готовина – пари на сметката;
  2. Вкупна победа – Општа плаќање;
  3. Обложување – Количината на стапката.

Од десната страна се копчињата за избор на облог, почеток на задната и автоматската игра. За да го вклучите менито, треба да кликнете на копчето во форма на девет точки. Вклучува два дела:

  • Опис на правилата, барањата и техничките карактеристики;
  • Табела за плаќања.

Не треба да ја преземате машината за игри со розови слонови 2, бидејќи започнува во прелистувач во казино. Нема посебни поставки.

Симболи на розовите слонови 2 гејмерски апарати

Како што споменавме погоре, во розовите слонови 2 слот машина Највредниот симбол е розов слон. Следно следи четири кози со различни бои. Тие го заменуваат Лемуров. Исто така, корисникот може да најде камени знаци на кралски знаци со пониска вредност. Запомнете дека треба да соберете од три до шест знаци на резиме на линии за плаќања. Ова е единствениот начин да се победи и да се добие голема победа во готовина. Ние предлагаме да ја запознаете табелата за плаќања во играта Пинк слонови 2:

Името на симболот

Плати

Розов слон

Плаќа 10x за 6 на линија

Виолетова коза

Плаќа 7x за 6 на линија

Портокалова коза

Плаќа 6.5 за 6 на линија

Зелена коза

Плаќа 5.5 за 6 на линија

Сина коза

Плаќа 5x за 6 на линија

Кралските симболи

Плати од 4 до 2.2x за 6 на линија

Апарат за игри RTP розови слонови 2

Играта розови слонови 2 се карактеризира со голема нестабилност. Ова зборува за големи, но ретки награди. Најчесто, корисниците добиваат мали суми пари. Но, постои шанса да се наруши Jackек. РТП има индикатор во 96.Петнаесет%. За задниот дел, слотот плаќа до 10 илјади вкупни цени. Награда со оваа големина целосно ги опфаќа сите ризици поврзани со ова ниво на дисперзија.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари