Parrots Rock

Папагали карпи – Фасцинантен видео слот со инстант плаќања, големи фактори и кутија за награди. Ова е класичен слот за 5-тапан со три реда на слики. Секоја од сликите на тапаните има своја вредност и носи одреден профит кога се совпаѓа потребниот број на карактери.

 

Спиномен

Слот машината дава бесплатни грбови што паѓаат во групи на диви и само огромни добивки. Автомобилот навистина плаќа. Програмерите издвоија 30 плаќања, благодарение на што фреквенцијата на добивки понекогаш ги надминува загубите. Одлична слот машина што добро се опушта и дава реална можност да добие добар профит.

Опис на слот машина

Папагали карпестиот слот машина има класична изведба. На главниот екран е тапанот на кој се менуваат сликите. Во овој случај, тие ги прикажуваат учесниците во популарна група – Утс во слушалки што играат на синтисајзер, тапани и други алатки. Задната позадина за играта е избрана светлина, имено, сино небо со бујни облаци. Оваа позадина ја симболизира слободата на птиците, што индиректно потсетува кој е главниот овде.

Сите контроли се наоѓаат подолу, како во сите класични слотови. Лево можете да ја изберете големината на стапката. Центарот има копче «Помош» или повикување на сертификат, лансирање на тапани и автоматска игра. Исто така, има копче за вклучување и исклучување на звукот.

Функционалноста на играта

Папагали рок слот машина или «Рок од папагали» Апсолутно обичен. Во машината, вклучени се симболи, кога корисникот се совпаѓа, корисникот ја зголемува стапката за одреден број пати. Бонус ликовите исто така паѓаат во текот на играта, што може да доведе до дополнителен профит. Обично, кога ќе се добие бонус, стапката на стапката е двојно зголемена. Порано имаше име «Игра на ризик».

Спиномен

Корисникот што користи копчиња ја избира стапката на облогот и ја започнува ротацијата на тапаните со стрела. Кога се совпаѓате во редот на плаќање на обични знаци, коефициентот се зголемува на 60. Ако испаднат дивите ликови, на пример, тапанар, гитарист или кланист, тогаш количината ќе се удвои. Ако се појават прашања, тогаш секогаш можете да најдете одговори на нив во делот «Помош».

Бонус круг на папагали карпа

Има бонус круг во папагали карпестиот слот машина. Се отвора кога посебен симбол паѓа во количина од 3 парчиња. Играта за бонуси обично се состои во двојно зголемување на победничката сума, а корисникот мора да го погоди темата. Слот ергономски ја комбинира вообичаената ротација на тапаните и дополнителните функции. Почитувани ликови паѓаат во големи икони 2×2 или 3×3.

Можете да ја играте спиноменалната слот машина преку Интернет казино loft.

Постои и диви, кои ги заменуваат исчезнатите во редот за да формираат комбинација на награди. Губењето на бонус симбол на еден од тапаните носи моментално победа. Колку повеќе ќе бидат овие карактери, толку е поголема победата, што ќе се зголеми пропорционално. Исто така, постои можност да добиете бесплатни грбови во слотот, за кој се потребни 2 карактери бесплатни вртења.

Како да играш

Процесот на игра не се разликува од слични автоматски машини:

  1. Корисникот користејќи копчиња лево на панелот го избира облогот. Тој има одредена граница од 0.1 до 10 монети. Специјални монети за игри учествуваат во играта, која разменува во еквивалент на вистинска валута.
  2. Кога се утврдува со облогот, го притиска копчето со стрелката, започнувајќи ја ротацијата на тапаните.
  3. Сега треба да почекате за победничка комбинација. Случајноста на обичните симболи ја размножува стапката на 60 пати со коефициент од 5x. Кога паѓаат скапите карактери, износот на добивките се зголемува уште повеќе, како по правило, двапати.
  4. Ако испадне симбол за бонус, тогаш играчот добива случајна награда без коефициент. Ако испаднат многу бонуси, тогаш ќе се отвори магична кутија со дополнителна награда, ова не е ништо повеќе од бонус игра.

Ако играчот има прашања во врска со правилата на играта, тогаш тие се осветлени во делот под копчето «Помош».

Папагали со карпи со слот машина

Следниве карактери се вклучени во слотот што може да се подели во неколку категории:

  • А, К дајте ги коефициентите во опсег од 15/30/60 кога се совпаднале од 3 слики;
  • П, Ј дај 10/20/40;
  • Слушалки и саксофон нокаутираат коефициенти 20/40/80;
  • Папагали за мускулатор – 40/80/120.
  • Износот на максимални добивки во овој слот достигнува 2880 евра, а минималната стапка од 3 евра, но всушност ќе ставите 300 евра центри, доколку веднаш не ја зголемите стапката за максимум, а максималната стапка е ограничена на 15 евра. Ако комбинација од три папагали се исфрли со неа, тогаш количината на победата ќе биде максимална.

Исто така, постои див симбол што ја заменува линијата што недостасува, што недостасува за формирање на победничка линија и бесплатни вртења, што дава бесплатни ротации.

Слот машина RTP

Машината за папагали од папагали е изненадувачки за бројните јавноста има релативно мал процент на плаќања. Неговиот RTP е 94.5, но тоа не влијае на популарноста на машината. Слотот е многу побарувачка и е секогаш зафатен во многу институции преку Интернет. Ова може да се поврзе како убав дизајн.

Главните ликови се птици со пердуви кои изгледаат многу смешни. Присуството на бонус игра и повеќе од компензира за недостаток на повратен фактор, затоа слободно започнете ја машината и започнете да играте со птиците. Ако не брзате, можете да фатите среќа и да ја добиете богатата победа. Запомнете ги бонусите што честопати излегуваат.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари