Преглед на казиното Moosh 2023

Онлајн казиното Moosh го започна своето постоење релативно неодамна и работи исклучиво со португалскиот пазар. Но, и покрај фактот што не многу луѓе знаат за компанијата, страницата веќе се етаблира како легална основање казино што добива на популарност. Така, на пример, играчите овде можат да најдат прилично обемна листа на позиции за играње, шик програма за лојалност и одговорна услуга за поддршка. Па, за да го потврдите ова сами, треба да го прочитате нашиот целосен преглед, во кој можете да најдете одговори на сите ваши прашања и многу повеќе.

Promo Code: WRLDCSN777
Бонус 60 €
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Moosh казино бонус

Со цел да привлече нови клиенти на нивната платформа, администрацијата на Moosh разви прилично обемна програма за лојалност. Покрај тоа, организацијата им нуди на своите редовни клиенти можност да ги искористат предностите на различни ексклузивни промоции. Бонусите од Moosh се многу привлечни! Така, на пример, ве очекува многу дарежлива понуда за добредојде до 100% или 20 евра. Ваквите високи вредности не можат да се најдат во секое онлајн казино, што го разликува Moosh од слични организации. Исто така, платформата за коцкање се обидува на редовна основа да ги разгалува своите клиенти со различни промоции и понуди.

mooshsite

Табела – понуди за бонус за казино Moosh 2023 година

Подарок за добредојде Добивање награда од 20 €.
Минимален депозит Надополнување на сметката од 20 €.
Барања за обложување бонус Со х35 облог.
Програмери на софтвер MicroGaming, NetEnt.
Мобилна компатибилност Андроид, iPhone, iPad.
Број на игри 100+
Поддршка Работи седум дена во неделата деноноќно.

Програма за лојалност

За почетници, бонус програмата може да биде особено корисна и пријатна. Навистина, благодарение на таквите промоции тие ќе можат да го удвојат или дури тројно својот депозит, што дефинитивно ги зголемува шансите за победа. Така, казиното Moosh ги нуди следниве видови бонуси за коцкари:

 • Подарок за добредојде – 100% доплата (до 20 €);
 • 15 € неделен бонус на рулет и блек џек;
 • 10 € бонус при регистрација.

Меѓутоа, за да добиете и префрлите бонус средства на вистинска сметка, ќе треба да ги следите правилата на онлајн казиното. Така, на пример, првото нешто на што треба да обрнете внимание е коефициентот, кој може да се најде во соодветниот дел „Промоции“. Каде што се објавуваат и вести поврзани со програмата за лојалност.

Регистрација и верификација

Процесот на регистрација во казиното Moosh е исклучително едноставен и не одзема многу од вашето време, но се состои од само неколку чекори. Како резултат на тоа, за да ја поминат процедурата, играчите ќе треба да имаат лични и банкарски податоци, како и документи за потврдување на нивниот идентитет.

мошрег

Постапката за регистрација и верификација се врши според следните чекори:

 1. Одете на официјалната страница на онлајн казиното. Кликнете на копчето за регистрација, кое се наоѓа на горниот десен дел од екранот. Исто така, треба да се забележи дека платформата за коцкање работи под лиценца и регистрира само возрасни играчи.
 2. Пополнете краток формулар со лични податоци. Вреди да внесете сè правилно, бидејќи по регистрацијата нема да биде можно да се сменат податоците. Дополнително, ако внесете неточни информации, може да има проблеми со автентикацијата или проверката на сметката.
 3. Внесете банкарски податоци за регистрација. За да ги повлечете вашите чесно заработени средства од платформата, ќе треба да наведете банкарски податоци. Внесете го бројот на сметката (IBAN) и системот за депозит/повлекување. Меѓутоа, за да се потврди сопственоста на банкарските сметки, потребна е соодветна изјава.
 4. Потврдете ја вашата сметка. За да го направите ова, ќе треба да ги доставите оригиналите на сите документи до администрацијата на казиното. Постапката се спроведува доста брзо и веднаш по неа, коцкарите ќе можат да ги надополнат или повлечат средствата од салдото.

Обично, документите се проверуваат автоматски, бидејќи страницата за коцкање ги добива сите потребни информации од базите на податоци Turismo de Portugal (IP). Но, во некои случаи, оваа постапка може да потрае малку подолго. И, ако имате какви било прашања, треба да ја контактирате техничката поддршка на организацијата за помош.

Мобилна верзија и апликација за казино Moosh

Речиси сите играчи ќе можат да играат во португалското казино и да уживаат во процесот. А, за да го направи процесот уште попријатен, компанијата се погрижи за достапноста на мобилната верзија. Така, на пример, играчите ќе можат да ги вртат своите омилени слотови од уредите со Android и iOS. И, и покрај тоа што казиното не нуди посебен софтвер за преземање, тој е заменет со целосно адаптирана мобилна верзија за различни современи уреди. Се одликува со стабилна работа, сличен дизајн, побрзо вчитување и, се разбира, обезбедува можност за играње на кое било погодно место.

моошапк

Слот машини за казино

Во каталогот на казино Moosh, можете да најдете повеќе од 100 различни слотови од врвни провајдери на софтвер за игри. Меѓу нив се блек џек и рулет, кои ќе им се допаднат на познавачите на вистинските емоции. Сепак, акцентот е главно на автоматите (тематски, класични, модерни) и многу други. Така, на пример, ве очекуваат следните популарни игри во португалското казино:

 • Слот машини – делот претставува голем број на различни слотови. И, благодарение на можноста за нивно прилагодување и бесплатната игра, ова ви овозможува да го направите процесот уште позабавен.
 • Блек Џек е игра погодна за оние кои претпочитаат да го развијат своето логично размислување и да го максимизираат износот на добивката. Онлајн казиното нуди неколку варијации на играта: VIP, Multi-Hand, Atlantic City, Multi-Hand VIP, како и традиционалната верзија.
 • Рулетот е практично најатрактивната игра за многу коцкари. Сега играчите ќе можат да ја почувствуваат вистинската возбуда и во исто време да не одат никаде од дома. Moosh нуди неколку опции за рулет: европски, европски ВИП, Европски ниски влогови, сребрена, па дури и 3Д верзија. Последната опција користи исклучиво модерни технологии.

mooshslots

Администрацијата на установата за коцкање се обидува да ја надополнува својата колекција за игри на постојана основа, што само го поттикнува интересот на корисниците. Покрај тоа, страницата може да понуди висококвалитетни слотови за корисниците, што е особено погодно за оние кои сакаат да искусат атмосфера на возбуда и неверојатни емоции.

Меки

Moosh Casino соработува исклучиво со доверливи и доверливи провајдери на софтвер. Затоа на страницата можете да најдете голем број игри, чие надополнување и поддршка се врши на континуирана основа. Но, меѓу целата листа на провајдери, особено може да се издвојат: NetEnt и SBTech, кои развиваат само популарни и висококвалитетни слотови. Поради ова, платформата за коцкање добива се поголема популарност и се обидува да освои водечка позиција на светскиот пазар.

Казино во живо

И покрај фактот дека казината во живо ги сакаат многу играчи, оваа функција сè уште не е достапна во португалската организација, бидејќи спаѓа под законот за коцкање на Интернет. Сепак, корисниците ќе можат да најдат голем број други опции за игра што ќе го направат нивното искуство со онлајн казино повозбудливо.

Предности и недостатоци на казиното

Кога ќе ја посетите официјалната веб-страница на Moosh за прв пат, добивате прилично добар впечаток. Многу обемен каталог на игри, најдобри провајдери на софтвер, одговорна техничка поддршка, тоа е она што ги чека играчите во ова казино! Лиценцираното претпријатие ги исполнува највисоките стандарди на клиентите и може да им ги обезбеди следните клучни придобивки:

 • 10 € по регистрација;
 • одговорна техничка поддршка;
 • соодветна SRIJ лиценца;
 • само најдобрите провајдери на софтвер;
 • голем избор на игри, одличен квалитет;
 • атрактивна бонус програма.

Меѓу недостатоците, може да се издвои дека е можно да се повлечат заработените средства и да се направи депозит на само неколку начини. Но, овие методи се најпопуларни, така што играчите не треба да имаат никакви проблеми. Исто така, недостаток е што казиното нема посебна мобилна апликација, туку само посебна верзија.

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Moosh Casino се стреми да го направи процесот на депозит и повлекување што е можно поедноставен за своите клиенти. Но, всушност, страницата работи само со MasterCard и Visa. Исто така, играчите ќе можат да ги повлечат своите заработени средства со помош на банкарски трансфер. Затоа за оние кои претпочитаат да користат криптовалути или виртуелни паричници, ова може да биде значителен недостаток. Сепак, и покрај овие ограничувања, администрацијата се обиде да го минимизира времето за обработка на сите апликации и едноставно ја отстрани комисијата.

Услуга за поддршка

Техничката поддршка на Moosh вработува исклучително квалификувани и одговорни специјалисти. Така, на пример, клиентите очекуваат удобен разговор на нивниот мајчин јазик, брз одговор и решение за секој проблем. А, специјалистите работат деноноќно, седум дена во неделата. Така, играчите ќе можат да контактираат со службата за поддршка користејќи ги следниве методи:

 • Разговор во живо (дневно, 7 дена во неделата);
 • Е-пошта [email protected];
 • Формулар за повратни информации.

Исто така, коцкарите ќе можат да го користат готовиот формулар за одговор и таму да најдат свое решение за проблемот. Па, ако не го најдат, тогаш контактирајте ја поддршката со соодветното прашање и почекајте одговор од специјалисти.

Достапни јазици на страницата

Платформата за коцкање онлајн казино Moosh работи исклучиво во Португалија. Затоа официјалната страница на организацијата го поддржува само португалскиот јазик. Меѓутоа, во моментов играчите од други земји можат да ја користат онлајн казината платформата со помош на различни програми. Можно е во иднина страницата да достигне глобално ниво, а потоа играчите да имаат можност да користат англиски и други јазици.

Валути

Во моментов, корисниците ќе можат да најдат само една валута во Moosh, еврото. Но, ова е повеќе од доволно за удобна и сигурна игра. Во иднина, на платформата може да се појават и други популарни валути, кои може да се најдат во соодветниот таб.

Лиценца

Moosh Casino ги обезбедува своите услуги под лиценца издадена од Caravel Entertainment Limited. Благодарение на ова, клиентите на организацијата можат да бидат сигурни во нејзината веродостојност и безбедноста на нивните лични податоци. На пример, компанијата користи тристепена заштита на базата на клиенти, што го елиминира ризикот од измама.

Најчесто поставувани прашања

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
Барања за бонус и обложување
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Дали казиното Moosh е пријателско за мобилни телефони?
Кое е просечното време на повлекување на казиното?

Табела – општ преглед на онлајн казиното Moosh

Лиценца Издадено од службата за регулација и инспекција за коцкање во Португалија – Caravel Entertainment Limited.
Подарок за добредојде Парична стимулација во износ од 20€.
начини за плаќање VISA, MasterCard.
Достапни игри Слотови, блек џек, рулет и спортско обложување.
Даватели на игри Netent, iSoftBet, SBTech и Red Rake.
Мобилна апликација бр.
ВИП програма бр.
Минимален износ на депозит Надополнувањето започнува од 20€.
Минимален износ за повлекување Нема граници.
Поддршка Разговор во живо, е-пошта, контакт форма.
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои документи треба да ги дадам за да ја потврдам мојата сметка?
За да повлечете средства од платформата, прво ќе треба да обезбедите лична карта. Исто така, клиентот мора да ги потврди своите банкарски податоци, а за ова ви треба извод од банка.
Барања за бонус и обложување
Како и во секоја слична институција, Moosh обезбедува одредени барања за својата програма за лојалност и игра. Така, на пример, постои одреден услов за обложување за враќање на средствата, како и ограничувања на минималните и максималните облози.
Може ли да играм бесплатно во казиното?
Да, секој заинтересиран клиент на казиното ќе може да игра слот машини бесплатно! За да го направите ова, само треба да изберете „демо режим“ и да уживате во играта.
Дали казиното Moosh е пријателско за мобилни телефони?
И покрај тоа што платформата нема сопствена мобилна апликација, таа обезбедува целосно оптимизирана верзија за своите корисници. Мобилната верзија се карактеризира со стабилен пристап, брзо вчитување и сличен распоред на делови.
Кое е просечното време на повлекување на казиното?
Поради фактот што казиното обезбедува само неколку популарни системи за повлекување, постапката не одзема многу време. Како резултат на тоа, парите се кредитираат на сметката на играчите во рок од неколку часа по креирањето на апликацијата.