Mega Fortune

Lifeивотот на богатите луѓе е совршено прикажан во мрежата на слот за мега Fortune Machine. Кога го играте, можете да добиете големи добивки во количина до 150 илјади монети за еден свиток. Исто така, слотот е обдарен со неколку бонуси одеднаш. Тие носат бесплатни ротации со аниматори и богатство со прогресивни џекпот.

Опис на слот машина

Мега Fortune Slot беше објавен во 2009 година од Net Entertainment. Темата на играта е предметите на луксузот и животот на богатите луѓе. Машината користи 5 тапани со 3 реда и 25 линии за фиксни плаќања. Прочитајте повеќе за остатокот од параметрите, видете ја табелата:

Параметар

Значење

Облози

Од 0.25 до 50 монети

Добивки

До 1.50.000 монети

Нивото на нестабилноста

Кратко

Коефициент на РТП

96.6% (високо)

Изградени -во бонуси

Фрисинс, џекпоти

Множители од наградни комбинации

2 – 10.000

Функционалноста на играта

Видео слот Мега Фортун доби многу функции кои обезбедуваат удобна игра. Тие се активираат од копчињата на контролниот панел на дното на екранот. Со нивна помош, играчите можат:

 • Одете на табелата за плаќање;
 • Изберете ја големината на облогот;
 • вклучете ги автоматските ротации;
 • извршете ја вообичаената рунда;
 • Поставете ја максималната стапка истовремено;
 • Поставете слот машина;
 • прилагодете ја јачината на звукот;
 • Одете на сертификатот.

За да ја активирате функцијата, само притиснете ги соодветните копчиња. Преглед на овие копчиња и нивната функционалност може да се најде во "Правила" Дел (се отвора со знак за прашања). И ако сакате сами да пробате сè, препорачуваме да користите демо верзија со бесплатни монети.

Нетент

Бонус круг во мега богатство

Машината за слот за мега Fortune има две рунди на бонуси. Првиот е претставен во форма на бесплатни ротации. За да го започнете, соберете најмалку 3 распрскувачи на екранот (шампањ). Победата е дадена од нив, а потоа се предлага да кликнете на секој симбол. Обратната страна ќе го означи бројот на фризури (до 20) и мултипликаторот на добивки (до x5).

Можете да ја играте мрежната машина за слот преку Интернет казино Спин.

Бесплатни кругови се движат во автоматски режим. Ако соберете уште 2 падини, тогаш се дадени дополнителни фризури. Сите добивки се множат со собраниот мултипликатор и се издаваат на крајот на бонусот.

Друга игра за бонуси се активира од 3 или повеќе симболи "Рулет". На екранот се појавува тркало со три нивоа. При првиот обид, можете да добиете парична награда или транзиција на следното ниво. Вториот и третиот обиди даваат монети или изградени -во џекпоти.

Нетент

Како да играш

Играта во Мега Фортун е сведена на колекцијата на наградни комбинации и бонус ликови. За ова, се предлага да се ротираат тапани преку јаз или централен клуч. На почетокот предлагаме да ги користите следниве копчиња:

 1. Ниво. Изберете ја оптималната стапка на обложување овде (од 1 до 10).
 2. ДОСТ. Монети. Поставете ја посакуваната вредност на монетата по стапка (од 0.01 до 0.5).
 3. Автоматска игра. Отворете го делот и изберете ги поставките ако сакате автоматски ротации.

четири. Клуч. Овде можете да изберете дополнителни поставки за удобна игра.

Комбинациите на награди тука се формираат на крајот на секоја рунда. Ако се лансираат фризури, ќе треба да кликнете на Stingrails. Во бонус со џекпоти, се предлага да се ротира рулет, кликнување на специјален клуч.

Симболи на слот машина за мега богатство

На онлајн слот Мега Фортун додаде 11 карактери. Секој добил слики што одговараат на општата тема на играта. Според нивните награди и изградени функции, тие се поделени во 3 категории:

 1. Ниско -платено. Претставено е со 4 слики од прстени со икони со картички (j, q, k, a). Паѓајте доста често, но донесете минимални награди во опсег од 3 до 150 стапки.
 2. Високо платено. Групата вклучува 4 ретки карактери (чаша со цигара, пакет пари, часовник, лимузина). Компонираат комбинации со најголемите множители од x2 до x1000.
 3. Со посебни можности. Оваа група вклучува 3 бонус симболи: шампањ – распрскувач со множители x2/x3/x10/x100 и лансирање бесплатни ротации; Јахта – дива со многу x10/x100/x1000/x10000 и функција за замена; Рулет – бонус, активирање на џекпот.

Слики од првите две групи и комбинации на награди за диви форми на активни линии. Сметано од лево кон десно и може да се состои од 2 (3) – 5 парчиња. Бонус слики ги активираат своите функции кога паѓаат во какви било ќелии.

Слот машина RTP

Главниот критериум за профитабилноста на кој било митралез е коефициентот на РТП што ја покажува теоретската веројатност за. Во играта Мега Фортун, враќањето е 96.6%. Ова е прилично висока вредност што им овозможува на играчите одлични шанси да добијат вредни награди. И заедно со мала нестабилност, слотот станува уште попрофитабилен, бидејќи комбинациите со добивки ќе се соберат што е можно почесто.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари