Преглед на казиното Малина 2023 година

Основано во 2016 година и во сопственост на Maltix Limited Jurisdiction Malta, казиното поседува MGA лиценца, што го прави респектабилно и фер онлајн казино. Тие прикажуваат илјадници игри од врвни провајдери на игри како Evolution, Pragmatic Play, Quickspin, Spinomenal и Netent. Нивното портфолио вклучува слотови, игри на маса, казино во живо, спорт, обложување во живо и виртуелни. Промоциите може да се бараат на спорт и во казино. Повратот на готовина, бонусите и бесплатните вртења им овозможуваат на играчите да се забавуваат со големо засилување од казиното. Во нашиот преглед на казиното Малина, ќе го анализираме секој аспект од казиното, затоа продолжете да читате!

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 500$
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Малина сајт

Опис на платформата и веб-страницата

Веб-страницата е уметнички дизајнирана со темно виолетова позадина на која сите банери се прикажани во посветла нијанса. Менито ги прикажува категориите на игри и достапни обложувања, плус промоциите.

Работејќи со лиценцирани даватели на игри, платформата за игри на Malina Casino работи како шарм. Секој слот, игра во казино во живо или виртуелен, може да се игра во секое време и ќе се прикачи веднаш.

Достапна на 13 јазици, веб-страницата ги поздравува играчите од целиот свет.

Обезбедувачи на игри и игри

Списокот на даватели на игри во казиното Малина е многу долг и ги опфаќа сите најголеми умови! Само погледнете некои од имињата, бројот на игри што ги има казиното од нив и некои примери.

малина слотови

Провајдер Број на игри Пример
Еволуција 71
 • Лов на богатство на Гонзос
 • Молња рулет
 • Моќ Блек Џек
 • Игра на зарове во живо
Microgaming 334
 • Tomb Raider Street of the Sword
 • Среќен Леприкон
 • Тајна романса
 • Изгубен Вегас зомби гребење
Спиноменални 177
 • Книга на племиња
 • Магична Амазон
 • Среќен резултат
 • Потекло на Лилит
EGT 140
 • Кралски мачки
 • Супер 20
 • Lucky Buzz
 • Ретро кабаре
Високо 5 156
 • Проба со оган
 • Приказни за Херкулес
 • Легенди за гробницата
 • Hoot Loot
Свинт 113
 • Тигар бонус Baccarat
 • Sweetania Unlimited
 • Книга на Дино неограничено
 • Книга на Велигден
Аматичен 154
 • Топло овошје 100
 • Жешка дваесет
 • Книга на Ацтеките
 • Подарок на змејот
Меркур 141
 • Фонтана на среќата
 • Легендарна палата
 • Снежен волк Врховен
 • Африканска маска
Инспириран 159
 • Кралот на привлечноста
 • 100/1 рулет
 • Ирско богатство
 • Rush Tennis Go!
Betsoft 149
 • Spinfinity Man
 • Потрага по Западот
 • Земете ја банката
 • Назад во Венера

Освен асортиманот на достапни игри, Malina Casino редовно ги додава најновите изданија, така што играчите секогаш ќе имаат на што да очекуваат.

Промоции

Како што рековме, има многу промоции во казиното Малина, а ентузијастите на игри можат да добијат понуда за игри во казино или спорт секогаш кога ќе почувствуваат дека можат да искористат мало засилување за голема победа.

малина промо

 • Бонус за добредојде во казиното

Доаѓа со совршен 100% бонус кој оди до 500 ЕУР, плус 200 бонус вртења.

 • Неделен бонус за повторно вчитување

За само 20 евра, играчот може да ужива во 50 бонус вртења на кул игри.

 • Бонус за повторно вчитување викенд

Може да се бара до 700 ЕУР и 50 бонус вртења. Со толку голем бонус, играчите сигурно ќе уживаат во својот викенд.

 • Неделен кешбек

15% Cashback кој достигнува 3000 EUR може да бара секој корисник кој сака да врати некои од неговите неодамнешни загуби.

 • Во живо Cashback

Достапно само за игри во казино во живо, овој поврат на готовина доделува 25% до 200 ЕУР!

 • Спортскиот бонус за добредојде

100% бонус до 100 евра може да земат новите корисници кои креираат сметка во казиното Малина.

 • Бонус за враќање на готовина за спорт

До 500 ЕУР во делот за спорт ќе добијат играчите кои ќе го добијат овој 10% кешбек.

 • Acca Boost на спортот

Со ставање мултиоблог, на најмалку три настани, играчот може да земе 10% до 100.000 ЕУР, од почетната добитна сума.

 • Неделен бонус за повторно вчитување на спортот

Доделува зголемување од 50% до 500 евра за депозит над 20 евра.

Сега, кога ги опфативме сите почести што може да ги тврди играчот на Казино Малина, треба да знаете и дека казиното постојано создава специјални промоции, кои се испраќаат до корисниците кои се претплатиле на нивниот билтен.

Казино во живо

Казиното „Малина“ знае дека за да ги одржува сите свои играчи среќни, тие мора да испорачуваат игри во казино во живо од одлични даватели на игри, и тие го прават токму тоа!

Вљубениците во игрите на маса имаат повеќе опции да ги играат своите омилени игри во живо, со пристап до делот Казино во живо.

Малина во живо казино

Таму, тие ќе најдат различни категории: Топ оценети, Клуб Ројал, Рулет, Блек Џек, Серии за игри, Бакара и коцки, покер и Казино во живо.

Давателите се познати по нивните висококвалитетни игри и одат од Pragmatic Live и Evolution, до Swintt и Skywind.

Спортско обложување

Нема потреба да се задоволите со обично казино кое нуди само игри, кога можете да уживате и во обложување на спортови, на истото место!

Во казиното Малина, коцкарите можат да се воодушеват со десетици спортови и првенства во врвните лиги што се одржуваат. Бундеслигата, Лига 1, Серија А, Премиер лигата и многу повеќе се прикажани во делот Спорт.

Обложувањето во живо носи наплив на адреналин секогаш кога ќе се обложите на натпревар кој штотуку започнува. Малина ги претставува сите игри кои се во живо сега, но можете да се обложите и на иден натпревар во секое време.

Мобилна верзија

како врвно казино, Малина ја подобри својата веб-страница за да одговара на сите уреди и софтвер. Големината на екранот веднаш ќе се прилагоди за да им обезбеди на играчите одлично искуство со игри, било од нивниот мобилен, таблет или десктоп.

малина apk

Процес на регистрација

Ако сè уште немате сметка, погледнете ги потребните чекори за регистрација:

 1. Ќе треба да изберете помеѓу: бонус за добредојде во казино, бонус за добредојде во спорт, промотивен код ако го имате или без бонус.
 2. Внесете адреса за е-пошта и изберете лозинка.
 3. Додадете го вашето име, презиме и датум на раѓање.
 4. Изберете ја вашата земја, изберете валута, додајте го вашиот телефонски број, град, улица и поштенски број.

малина рег

Сè што останува сега, е да кликнете на копчето Креирај сметка и ќе завршиш!

Начини за плаќање

Или сакате да ја користите вашата кредитна картичка за да направите депозит, или претпочитате виртуелни паричници, во казиното Малина сите тие се достапни. Казиното не презема никакви такси ниту за депозити или повлекувања и ги обработува веднаш. Neteller, Jeton, Skrill, Visa, MiFinity, Mastercard, MuchBetter се некои од најпопуларните опции.

Сепак, имајте на ум дека според вашата земја на живеење, некои можеби не се достапни, па затоа најдобро е да го проверите делот Плаќања и да видите кои опции ги имате. Минималниот износ на депозит и повлекување е 10 ЕУР, а максималната сума зависи од давателот на плаќање. Со Neteller и MuchBetter е 5000 EUR, додека со кредитни картички е 2000 EUR.

Достапните валути се EUR, HUF, NOK, PLN, INR, NZD, USD, BRL, CLP и PEN.

Центар за поддршка

Најбрзиот начин да добиете одговор е да ја проверите страницата со ЧПП, таму ќе ги најдете највообичаените проблеми со кои се соочува играчот, како што се: како да ги повлечете средствата, ако сте ја заборавиле лозинката, како да надополните вашиот биланс, играта не се вчитува итн. Ако не сте го нашле вашето прашање на ЧПП, тогаш контактирајте го казиното преку разговор во живо. Тие веднаш одговараат и сè ќе средат многу брзо. Плус, тие се достапни 24/7. До казиното Малина може да се стигне и преку е-пошта на [email protected].

Добрите и лошите страни

 • Веб-страницата се поставува за кратко време и може да се пристапи од мобилен, десктоп, лаптоп или таблет.
 • Достапен е на 13 јазици и ги поздравува играчите од целиот свет.
 • Тие нудат одлични бонуси за добредојде, и за игрите во казино и за спортот.
 • Имаат безброј игри кои покриваат слотови, игри на маса и казино во живо.
 • За жал, казиното сè уште нема апликација.
 • Делот за обложување во живо им овозможува на играчите да се обложуваат на кој било спорт во светот и да гледаат какви настани се случуваат во реално време.
 • Ние би сакале да можеме да направиме депозит преку крипто валути.

Заклучок

Казиното Малина е убаво да се погледне поради неговиот минималистички дизајн и може да се влезе од кој било уред. Ова го зајакнува корисничкото искуство и им овозможува на играчите да уживаат додека ги играат сите игри.

Од познатите провајдери на игри, игрите постојано се ажурираат и доаѓаат со неверојатни звучни ефекти, 3D графика и дополнителни функции.

Промоциите се разновидни, за игри во казино и спорт, и нудат враќање на готовина, бонуси и доволно бесплатни вртења за да ги забавуваат корисниците долго време.

Исто така, ценевме дека Малина е лиценцирана од Органот за игри на среќа на Малта и ја усвои политиката за спречување перење пари.

Спортскиот дел е огромен и им овозможува на коцкарите да бидат во тек со најновите првенства, како и турнири.

Начините на плаќање и достапните валути се повеќекратни, што им овозможува на играчите сами да одлучат кој начин на плаќање им е најудобен за користење.

Ќе уживавме да гледаме апликација, но со оглед на тоа колку поволности добиваат играчите играјќи веќе овде, очекуваме многу одлични работи од казиното Малина во иднина.

Најчесто поставувани прашања

Каква лиценца има казиното?
Што ако страницата не е достапна?
Дали има облози на еСпорт?
Како да играм бесплатно?
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Каква лиценца има казиното?
Казиното Малина поседува лиценца на Органот за игри на среќа на Малта, број MGA/B2C/486/2018.
Што ако страницата не е достапна?
Веб-страницата е отворена 24/7, па ако веќе сте ја провериле вашата интернет конекција, ве молиме контактирајте со поддршката за помош.
Дали има облози на еСпорт?
Да, можете да најдете еСпорт во категоријата Спорт.
Како да играм бесплатно?
Можете да играте во демо режим и да видите што сакате, пред да играте за вистински пари.
Кој може да ужива во бонуси во казиното?
За да побарате каква било промоција, вклучувајќи бонуси, враќање на готовина или бесплатни вртења, играчот мора да се регистрира и да направи депозит во казиното Малина.