London Hunter

Современиот свет на коцкање ви овозможува да уживате во вистински блокбастери, како што е лондонскиот слот машина за ловци. Давателот на Хабанеро ќе испрати играчи во историското минато на Лондон од викторијанската ера. И ако некој мисли дека мора да ужива во историските улици на градот, тој е во грешка. Во регионот се појави страшно чудовиште — Огромен диносаурус што истребува сè на својот пат. Храбар ловец одлучи да се бори против чудовиште, но навистина му треба помош на намерни играчи. Вистинските одлуки ќе бидат великодушно наградени, а среќните ќе станат сопственици на еден од акумулативните џекпоти.

Можете да ја играте слот машината Хабанеро во онлајн казино PokerStars.

Опис на слот машина

Слотот е направен во стилот на Steampunk. Не е изненадувачки што играчите веднаш го привлекуваат оригиналниот дизајн и многу карактеристики на функционалност. Слот машината е детална: На позадината, градот е видлив, има тапани пред. На страните можете да забележите колби исполнети со гориво по секој грб. Важно е да не го пропуштите моментот на започнување пријатно изненадување кога контејнерите се исполнети.

Одлична графичка содржина со анимација и спектакуларни моменти е дополнета со соодветната музичка песна. Играчот ќе може да ја почувствува целата атмосфера на она што се случува со цел нетрпеливо да започне фасцинантни кругови. Обичните грбови се придружени со повеќе функции на награди.

Функционалноста на играта

Полето за игра е направено во формат 5–3, но играчот нема да ги забележи посветените тапани. Проследуваните слики паѓаат на 15 позиции на 25 фиксни линии. Контролниот панел се наоѓа подолу, содржи копчиња за копчето за поставки и информации за копчето.

Играчите можат да лансираат режими на игри во вообичаен формат, автоматски и со максимални облози, менување на тактиките за победи. главната задача — Соберете минимална комбинација од три или повеќе идентични елементи. Комбинациите се бројат за време на формирањето на ланци, почнувајќи од првиот лев тапан. Пред играта, можно е да се постави нивото на звук, квалитетот на репродукцијата, ефектите, другите параметри.

Бонус круг во Лондон Хантер

Функциите за бонуси ќе ги стартуваат следниве карактери:

  • Диносаурус — Тој ја игра улогата на Вајда, паѓа на екстремни тапани, создава многу победни комбинации со други икони.
  • Сина течност во колби — обвинение за оружје, кое е исполнето со секоја ротација на тапанот. Штом еден од резервоарите е исполнет, играчот оди во бонус турнеја, каде ловецот ќе пука на диносаурус. Вториот се шири, победничките ланци се формираат според коефициентите со мултипликаторот x3.

За да се активира бонус, важно е две икони да паднат на полето за игра — Диносаурус и Хантер. Слотот има функција на Freespins: започнува кога, почнувајќи од првиот тапан, ловец, пиштол, диносаурус ќе падне со ред. Пополнетиот левичарски организатор ќе ги зголеми добивките 3 пати. Десната колба го зголемува мултипликаторот на секој грб за 1. Резервоарите за гориво се во просек исполнети во 4–14 рунди.

Играта има систем на акумулативни џекпоти. Четири големи монетарни награди се формираат од играчи погодени стапки. Износот на минималниот џекпот започнува од 100 долари, максимум — од 4.000 УСД. Победникот се определува случајно, според системот на генераторот на случајни броеви. Главна состојба — Играјте пари на страницата на сигурен казино.

Како да играш

Давателот нуди да се игра, поставувајќи удобен јазик. Првично, треба да се запознаете со правилата, карактеристиките, коефициентите. Стапките на линијата се земаат во опсег од 0.01 до 200 монети. По ставањето на вредностите, тапаните се лансираат:

  • Игра — режим со прицврстување на вредностите во секој грб
  • Автоплеј — Ротација на тапани без постојана интервенција на играчи

Плаќањето е еднакво на стапката на една линија помножена со коефициентот на паднатите слики. Поминувајќи ги максималните вредности, играчот ги зголемува шансите за кршење на голем џекпот. Ризиците се зголемуваат истовремено, што треба да се земе предвид при изборот на стратешки маневри. Билансот на сметка и другите вредности можат да се видат на екранот.

Симболи на говорна машина Лондон Хантер

Симболите на слотот одговараат на тематската насока. Тие ќе се состојат од рејтинг на картички, а исто така ќе се појави и на екранот:

  • цевка
  • двогледи
  • Оружје
  • куче
  • Ловец

Ловец — Најпрофитабилната слика, пет случајности ќе донесат фиксен џекпот.

Слот машина RTP

Процентот на враќање на слот машината е 96.8%, што е неверојатно профитабилно. Славните грбови одговараат на оригиналната тема, уникатен систем за бонуси, напредните можности на Jокерот. Играчите можат да ги потврдат предностите на слот -машината без ризици, играјќи лондонски ловец на врвните места за казино.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари