Kamchatka

Видео -слотот му припаѓа на познатата компанија Ендорфина, а истиот беше објавен во 2018 година. Играта е посветена на далечниот исток на Русија. Потребно е да се формираат победнички секвенци од разни животни кои изумрат годишно. Структурата, иако класична – 5 тапани и 3 реда, но 243 платени секвенци. Во врска со коефициентот на РТП – 96%.

Можете да ја играте слот машината Ендорфина во онлајн казино onewin.

Опис на слот машина

Ова е внимателна слот машина со светла графика и едноставна контрола. Скоро сите производи од студиото Ендорфина имаат слична структура и технички карактеристики, но ова има многу карактеристики.

Опции

Опис

датум на издавање

2018 година

Жанр

Далечниот исток на Русија

Максимална стапка

300 УСД

Нестабилност

Просек

Бројот на комбинации на награди

243

Бонуси

ФРИСПИНИ, множители

Коефициент на РТП

96%

Функционалноста на играта

Нема познати линии за плаќања во машината. Програмерите решија малку да ја променат механиката, па додадоа 243 различни комбо. Ако минималната стапка е само 30 центи, тогаш максимумот достигнува 300 УСД. Ако ги земеме предвид сите опции, се претстави рундата за ризик, можете да заработите бесплатни вртења, да добиете различни фактори и да исфрлите три специјални знаци – Диви, бонуси и распрскувани.

Ендорфина

Да се ​​победи, доволно е да се формира барем една наградна секвенца од 243. Минималниот коефициент на множење x3, но максималниот достигнува x500. Исто така е можно да се удвојат добивките – Ризик-турнеја. Да игра против дилерот и да избере една од четирите картички. Ако вредноста на лицето е поголема, ова ќе донесе победа и ќе го активира мултипликаторот x2.

Главни опции:

  • Избор на јазик;
  • Авто-игра;
  • Турбо режим;
  • Копчиња за прилагодување на облогот;
  • Детална статистика за сите ждрепки;
  • Поставки за музика и графика.

Пред да играте пари во видео слотот Камчатка, подобро е внимателно да ја проучувате функционалноста, да ги конфигурирате графиките и музиката за себе. Ова ќе донесе максимално задоволство и секоја победа пријатни емоции.

Бонус круг во Камчатка

Главната карактеристика на слот -машината – Две различни нивоа на бонус. Кога има најмалку три падини, играта ќе се пренесе на друг екран, а системот ќе собере 15 бесплатни ротации. Облогот нема да успее, но секоја победа е автоматски двојно зголемена. Патем, постои можност да заработите дополнителни бесплатни ротации.

Ендорфина

Втората турнеја со бонуси е поврзана со ликовите што прикажуваат гејзер. Знакот започнува друго ниво за време на кое треба да изберете гејсер. Успешен обид се претпоставува дека е мултипликатор на стапката од x2 до x15. Вкупно има пет обиди, што може да донесе солидна победа. Ако симболот Geyser испадне за време на бонус турнеја со Фрисинс, ова нема да донесе удвојување на стапката.

Функции на слот машина

Постојат само три специјални функции врзани за специјални симболи во слот за видео. «Диви» прикажани во форма на мечка и има опција да ја замени. Добра исплата за загубата на пет карактери исто така треба да. Скатер е вулкан и гарантира уште поголема награда. За пет знаци ќе биде можно да се заработат 3000, но поважно – Знакот не е врзан за клетките и може да се појави во која било позиција.

За да заработите 15 фризури, потребно е да се нокаутира најмалку три скитници. Последната специјална икона – Бонус. На сликата е прикажано гејзер и комбо од пет парчиња ќе донесе 400 заеми. За да се започне со бонус, симболот треба да се појави на првиот и петтиот тапан. Ова ќе започне вонредна турнеја за бонуси. Подгответе се да изберете вулкани и секој има свој облог.

Како да играш

Играта е едноставна и се сведува на класичните активности. Започнете и стартувајте ги тапаните. Можете да ја забрзате нивната ротација – Турбо режим. Постои автоматска игра за да не се спојува копче постојано «Започнете». Кога ќе соберете која било наградна секвенца, ќе успеете да ги соберете парите. Втората опција – Ризик се движи за удвојување.

Главната работа е постојано да експериментирате со големината на облогот. Подобро е да се придржувате до една од победничките стратегии, како Мартингејл. За да се добие максимално задоволство од игра, во секое време ќе биде можно да се смени јазикот на преводот, да се направат промени во графиките и звукот. Статистика за сите рунди играни специјално значајни – Когнитивни информации за цртање.

Симболи на говорна машина Камчатка

Ова е тематски слот за видео со реални графики и разновидни функции. За време на ротацијата на тапанот, на екранот ќе се појават разни животни и неверојатни пејзажи на Далечниот исток на Русија.

Симболи

X3

X4

X5

Елк

Триесет

60

150

Риба Наки

7

дваесет

100

Волк

дваесет

Педесет

300

Лисица

Петнаесет

40

200

Карактеристики на картички Ј, П

3

десет

60

Карактеристики на картички К, А

5

Петнаесет

80

Гејсер (бонус)

Педесет

80

400

Вулкан (распрскувач)

150

300

3.000

Мечка (дива)

60

100

500

Коефициентите во табелата се означени од пресметката дека стапката е 1 $. Значи, максималната стапка од 300 американски долари може да донесе нереално голема победа.

Слот машина RTP

Видео -слотот ќе импресионира светла дизајн и привлечни бонуси. Има многу малку тематски игри со интересни дополнителни рунди. Покрај тоа, има 243 опции за победа, што е совршено надополнето со висок коефициент од 96%. Да се ​​победи уште повеќе, доволно е да се искористи шанса и да се започне со двојно ниво – Класична игра против изборот на картички.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари