Joker X

Okerокер е добро познат лик на картички, чиј изглед е поврзан со успех и можност за собирање на наградна комбинација. Токму оваа идеја е во основата на класичната слот машина Jокер Х од развивачите на Аматик. Ние ќе ви кажеме повеќе за овој слот подолу.

Можете да играте онлајн слот машина за казино Вавада.

Опис на слот машина

Светлиот и шарен дизајн наликува на играчите во светот на коцкање Лас Вегас. За да се игра машината, регистрацијата не е потребна. Играчот може да се обиде да освои вистински пари и да наруши голем џекпот. Многу е погодно што играта не е потребна за преземање и инсталирање. Главниот услов за лансирање на достапноста на пристап до Интернет.

Надворешниот дизајн на Jouker X Automate е многу едноставен и разбирлив. Сите делови, описи и копчиња се целосно преведени и рушифицирани. Ова овозможува да се започне играта на сите корисници. Можете да ја вклучите и оневозможите пријатната музика, како и сродните звучни ефекти. Нивното присуство овозможува да се фрли во светот на играта со главата.

Функционалноста на играта

Стратегијата за добивки во слотот Jокер Х е многу едноставна. Играјте ја улогата на карактеристиките на машината и успехот на корисникот:

 • Должината на циклусот е долга;
 • Нема препораки за количината на облози;
 • Нема дополнителни свитоци и наградни рунди;
 • Бројот на победнички линии 5;
 • Бројот на ротирачки тапани 3.

Сите тие не се активираат во исто време. Долниот слот е главниот, со помош, машината работи облози, а играчот добива победа. Може да се користи за обложување и активирање на вториот слот, кој се наоѓа над главната. Со негова помош, играчот може да ги добие најголемите добивки. Излезот од вториот слот се случува автоматски по завршувањето на освоените монети.

Играчот има можност да ја собере својата победа во секое време. Од двете страни на полето за игра е удобна табела за добивки. Ова овозможува да се набудуваат комбинациите. Линиите за лепење можат да се комбинираат и вертикално и хоризонтално и дијагонали. Секој корисник има можност да лансира демо верзија на играта без да се регистрира.

Бонус круг во името на слотот

Постојат многу бонуси во играта Jокер Х. На пример, бонус за добредојде, благодарение на што корисникот добива парична помош. Се заслужува на сметката за игри, помагајќи му на играчот да се чувствува удобно на страницата и да започне да игра.

Како да играш

Okerокер Х е модерен слот направен во ретро стил. На тапаните на играта, се ротираат слики од овошје, седум и други класични икони – злато злато, sвона, џокери. За разлика од повеќето класични уреди, Jокер Х е претставен со специјални икони со напредна функционалност, ова се диви и распрскувачи.

Дивиот симбол на играта е џокер врамен од јазици на пламен. Иконата е неопходна за да се заменат едноставните знаци и да се надополнат комбинациите на победа. Знакот за распрскувач му дава почеток на режимот на Фреспин. Значи, трите икони што се појавија на теренот на постигнување на бодување донесуваат 10 ротации на штета на казиното, 4 активираат 20 фризури, а 5 започнуваат 30 бесплатни игри одеднаш.

Joker X се смета за многу едноставен автоматски за играта. Во слотот има 5 тапани и од 1 до 5 плаќања. Проверете ги основните правила на играта во okerокер x.

Посетителите на okerокер X можат да вклучуваат слот во демо режим без регистрација и надополнување на сметка. Во однос на техничките спецификации, бесплатната верзија не се разликува од стандардната опција. Демокридетите се користат за облози. Тие можат да бидат потрошени за време на вртења за обука. Повлекувањето на бесплатни заеми на реалната рамнотежа е невозможно.

За да се овозможи режимот на тестирање, мора да се извршат следниве активности:

 • Одете на официјалната веб -страница за казино;
 • Пронајдете го слотот Jокер X во каталогот;
 • Нацртајте покажувач на глувчето до логото на уредот;
 • притисни го копчето «Демо».

Нема ограничувања за бројот на победи во бесплатната верзија. Бесплатните заеми на сметката се обновени по секое надополнување на машината. Благодарение на ова, гејмерите имаат неограничена временска маргина за да создадат ефективна стратегија за обложување и да ја проверат во пракса.

Функционалност во машината

Копчињата за контрола на процесот на игра се наоѓаат на дното на екранот. Користење на копчињата «Плус» и «минус» можете да ја прилагодите стапката. За да ги започнете тапаните, треба да кликнете на две кружни стрели. Можете да овозможите автохин со употреба на функција «Автоматско -игри».

Во долниот лев агол на екранот е клучот «Јас». Се користи за повикување на табелата за плаќање. Клуч со три паралелни линии се наоѓа до него. Со него, можете да отворите прозорец со поставки за слот. Иконата за динамика се користи за вклучување/исклучување на звукот во играта.

Слотот работи на принципот на генератор на случаен број. Симболите се формираат во независен редослед. Во овој поглед, невозможно е да се влијае или да се предвиди исходот од рундата. Одете во онлајн казино сега за да ја играте машината за лиценцирање Jокер Х од сигурен провајдер.

Основни правила на играта Jокер X:

 1. Играта се одржува на 100 реда;
 2. Вреднувањето на линиите се плаќа од лево надесно на соседните тапани;
 3. Сите добивки се појавуваат само на активни линии (освен за распрскувачки добивки);
 4. Се брои само максималната победа на секоја линија;
 5. Големината на линеарните добивки повеќе стапки;
 6. Резимирани се линеарни добивки на различни линии;
 7. Се плаќа само највисоката победничка комбинација на распрскувач;
 8. Количината на победа распрскувачки повеќекратни од вкупната стапка;
 9. Победи со симболи за распрснување се додаваат на линеарни добивки;
 10. Симболот на bellвончето е симбол на распрснување и се брои во која било позиција;
 11. Симболот на starвездата е симбол на распрскувач и се брои во која било позиција;
 12. Theвездата може да се појави само на 1, 3 или 5 тапани;
 13. Сите вредности во табелата за добивки се одредуваат со тековната големина на линеарната стапка. Ако се промени, тогаш вредностите се менуваат автоматски;
 14. Плаќањата во согласност со победничката табела се вршат само кога наведените симболи од ист тип.

Што треба да знаете за дивите симболи:

 1. Диви го заменува секој симбол на истиот тапан;
 2. Дивиот симбол ги заменува сите знаци освен распрскувачки знаци;
 3. Дивиот симбол може да се појави само на 2, 3 или 4 тапани.

Desireелбата да се игра демо верзијата на Jокер Х е разбирлива. Прво сакам да ја разберам слот машината, правилата на играта и на што да обрнам внимание. Затоа, многу почетници играчи се чувствуваат посигурни кога има можност да играат демо okerокер x. Добра вест Многу онлајн казина обезбедуваат пристап до демо верзијата на okerокер x.

Сега можете бесплатно да играте okerокер Х. Доволно е да се следи врската до веб -страницата на официјалниот провајдер на играта Jокер X, регистрирајте се и играјте бесплатно сега. Запомнете: Не секое онлајн казино обезбедува пристап до демо верзијата на слотот Среќен Jокер, затоа проверете неколку казина. Уживањето во играта вреди да се потроши напорот!

Карактеристики на слот машина Jокер Х

Полето за играње има класичен изглед и вклучува пет тапани кои се достапни за компилација од 40 линии. Можно е да се игра во рунда за да се удвои стапката. Симболите што се користат за составување на комбинации на награди се направени во форма на сочно овошје, имено: тие се претставени:

 • Цреша;
 • Грозје;
 • Лимон;
 • Ѕвезда;
 • Седум;
 • Jокер.

Различни копчиња се минимизираат, застапени се само авто -игра, табела за плаќање, почеток. Можете исто така да го активирате BET One, Bet Max со нивна помош може да го изберете бројот на активни линии и посакуваната големина на стапката на играта. Одделно, претставена е табела на вредности, ова му овозможува на играчот да разбере кои победнички комбинации се достапни за компилација.

Ние нудиме подетално да се запознаете со табелата за плаќање:

Симболи

3

четири

5

Слива, грозје, цреши, лимон

2.5

десет

25

Лубеница, ананас

2.5

25

37

Зелена или сина седум

12.5

Педесет

75

Црвена седум

25

75

125

Yellowолта Седум

Педесет

100

150

Jокер

250

375

1000

Слот машина RTP

На барање на плеерот, можноста да се обложувам на линија во опсег од 1 до 200 заеми варира, чекорот се инсталира автоматски. Еден спин во играта е до 8 илјади заеми. Див симбол во играта е Jокер. Појавата на Вилда на тапаните ви овозможува да ги надополнувате постојните комбинации или независно да ја формирате вашата комбинација. Победата на џекпот не е предвидено во форма на заштеда. Ова може да биде збир на тековната прогресивна победа или да варира од 2000 монети.

Процентот на враќање на направените стапки на слотот Jокер Х има голем белег од 99%. Играта не обезбедува посебен режим на бонус. Може да се обидете да ги удвоите примените добивки во посебна игра. Сè што играчот треба да го погоди тужбата на картичката. Во okerокер X, ова е многу едноставно, да се има или среќа или многу внимателно.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари