Go Bananas

Горили, примати и други сорти на мајмуни станаа главните ликови на слот машината Go Bananas произведена од Net Entertainment. Помогнете им да добијат банани и ќе бидете наградени. Патем, добивките тука се во можност да достигнат до 140.000 монети по круг, а за нивно приемот се предлага едноставно да се соберат комбинации на карактери. Исто така, слотот привлекува и бројни функции со диви.

Можете да ја играте мрежната машина за слот преку Интернет казино Казинохуон.

Нетент

Опис на слот машина

Онлајн слот Go Bananas беше објавен во 2014 година. Опремени со лиценциран нето -ENT софтвер, така што работи без замрзнувања. Има 5 тапани, 3 реда со симболи и 20 линии за фиксни плаќања. Исто така, ги има следниве поставки:

Параметар

Значење

Опсег на облози

0.2 – 200 монети

Максималната награда

140.000 монети

Нестабилност

На средно ниво

Процентот на поврат

96.91%

Изградени -во бонуси

Функции од диви

Множители од наградни комбинации

5 – 700

Функционалноста на играта

Слот машината Go Bananas користи стандардна функционалност од нето забава. Овозможува удобна игра без никакви потешкотии. Функциите можете да ги користите преку копчињата лоцирани на дното на екранот. Тие дозволуваат:

 • Вклучете ги разни параметри на слот (турбо режим, јаз игра, звук волумен, целосна верзија на екранот, итн.Д.);
 • изберете ја големината на облогот (вкупното ниво или достоинството на монетата);
 • Поставете автоматски режим (изберете го бројот на рунди и ограничувања за играта);
 • изврши обични рунди (единечно движење);
 • Изберете ја максималната стапка во еден клик;
 • преминете на табелата за плаќање или на сертификатот за игра.

Можете да ја проверите работата на сите функции бесплатно и без регистрација со лансирање на машината Go Bananas во демо режим. И ако сакате да се запознаете со описот на копчињата, тогаш одете на сертификатот преку прашалник.

Бонус круг во банани

Како такви бонуси рунди во мик. Наместо тоа, се додаваат 5 функции кои работат заедно со диви симболи. Тие се претставени во форма на златни слики со банани. За да испаднат, треба да почекате еден од 5 мајмуни на екранот:

 1. Горила. Формира крст кој се состои од 5 диви.
 2. Орангутан. 4 диви собрани на плоштад се појавуваат на полето за игра.
 3. Бабун. Исполнува случаен тапан со диви.
 4. Гулман. Го исполнува случаен ред со диви.
 5. Тарсиер. Дава 2 wiirs кои зафаќаат хоризонтално или вертикални клетки.

Дивините се загарантирани да испаднат на оние позиции што се опишани погоре ако еден од мајмуните се појави на екранот. Поради нив, играчите имаат шанса да создадат дополнителни комбинации со добивки.

Како да играш

Слот машината Go Bananas се одликува со својата поедноставена игра, така што е совршено дури и за почетниците. Целата функционалност на слотот веќе е опишана детално погоре. Сега нудиме да се запознаеме со неговите главни клучеви:

 1. Ниво. Вкупната стапка е избрана тука.
 2. Автоматска игра. Ги отвора поставките за автоматски режим.
 3. Централно копче. Руни ротација на тапаните.
 4. Макс. понуда. Го поставува максималното ниво.
 5. ДОСТ. монети. Ја регулира личната вредност на монетата.
 6. Клуч. Поставки за слот машина.
 7. Инфо (i). Табела за плаќања и информации за бонуси.
 8. Прашалник. Сертификат за игра.

Преку овие копчиња, можете да ги изберете оптималните поставки за удобна игра. Понатаму, останува само да се лансираат тапаните и да се соберат наградна комбинација.

Симболи на говорна машина одат банани

10 карактери беа додадени во слотот за банани, способни да соберат во свои комбинации и да издаваат парични награди. Тие добија слики поврзани со општата тема на играта. Разгледајте ги подетално:

 • слива – носи минимални награди во 5/10/30 облози;
 • вар – Создава комбо со множители X5/X10/X40;
 • Кокос – издава добивки во 5/15/50 облози;
 • ананас – вредно овошје со награди во 5/15/60 облози;
 • Портокалово – Најреткото овошје во играта со множители x5/x20/x70;
 • овошен мраз – носи награди x10/x40/x140;
 • тапани – плати од 15 до 180 цени;
 • Грб на парите – Донесете вредни множители на X15/X60/X250;
 • Тотем – Ги размножува добивките на 20/80/350 пати;
 • Драгоцен камен – Најреткиот симбол со награди во 25/120/700 монети.

Комбинациите на награди се собираат на 20 платени линии. Тие се создадени кога паѓаат 3 – 5 Идентични карактери (сметано од лево кон десно). Ако испаднат неколку комбо, тогаш нивните добивки се сумираат и се множат со целокупниот придонес.

Слот машина RTP

Во набудуваниот слот GO банани, зголемената веројатност за мавтање е конфигурирана. Коефициентот на РТП (Врати се на плеер) е тука – 96.91%. Оваа поставка обезбедува можност да влезе во плус. И просечната нестабилност сугерира дека ова обично се случува на растојанија од 300 – 500 рунди. Значи, препорачуваме да се фокусирате на овој број на свитоци на тапани при изборот на поставки.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари