Преглед на дигитална казино игра 2023 година

Giocodigitale е италијанско казино основано во 2006 година. Установата работи под лиценца од Гибралтар и е достапна во Италија, Австрија, Нов Зеланд, Казахстан, Луксембург и Исланд. Ако живеете во други земји, ќе мора да користите VPN или „огледало“. Самата страница поддржува само италијански. Сепак, казиното е популарно меѓу коцкарите од целиот свет. Играчите го ценеа концизниот интерфејс, едноставната навигација и разновидноста на забавата.

Promo Code: WRLDCSN777
100% бонус до 500 € + 300 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на казиното GiocoDigitale

Страницата за казино е бела. Интерфејсот и дизајнот на страницата се едноставни и достапни. Активните команди се означени, копчињата за регистрација и најава се означени. Достапната забава вклучува:

 • бинго;
 • покер;
 • спортско обложување;
 • друштвени игри;
 • слот машини.

веб-страница за игри

Игри со големи џекпот и инстант добивки се додадени во одделни категории. Има и таб со промоции, информации за казиното.

Меки (слот машини)

Букмејкерот нуди обемна листа на автомати за игри на среќа. Софтверот е направен од водечки развивачи на игри:

 • NetEnt;
 • playtech;
 • Microgaming;
 • Новоматик;
 • Quickspin и други.

игра-слотови

За погодност на корисниците, апликациите се поделени во категории, по програмери, додадено е пребарување. Ако се сомневате во изборот на слотови, тогаш користете ги јазичињата „нови“, „популарни“, „ексклузивни“. Има широк спектар на игри таму. Најпознатите машини вклучуваат:

 • Викиншка кралица;
 • избувнување на ѕвезди;
 • Троја авантура;
 • Наследството на мртвите;
 • слатка боназа;
 • Синбад и други.

Повеќето слот машини се достапни во демо верзија. Можете да играте бесплатно, да се запознаете со принципите на машината. Ова ќе ви помогне да одлучите за изборот на слот и големината на облогот, што е многу корисно, особено за почетници.

Спортско обложување

Обложувањето е достапно на страницата. Букмејкерот нуди не само класични спортови, туку и ретки. На пример, снукер, мотоциклизам. Покрај тоа, можно е да се обложувате на политички настани, да додавате настани во омилените, да ја гледате историјата на играта и да добивате бонуси од институцијата.

Казино во живо

Букмејкерот нуди и игри со дилери во живо, емисии на игри во живо. Форматот во реално време ви овозможува да се втурнете во атмосферата на коцкање и да избегате од реалноста некое време. За да играте во режим во живо, одете во табулаторот „казино во живо“ и изберете бесплатна табела.

игра во живо

Мобилна верзија на GiocoDigitale

Казиното е достапно на компјутер и телефон. За да играте од паметен телефон, не е неопходно да ја преземете апликацијата. Отворете ја страницата на институцијата од прелистувачот на паметниот телефон. Тој автоматски ќе се прилагоди на вашиот уред и ќе ја отвори мобилната верзија на казиното. Ако е поудобно да се игра од апликацијата, тогаш инсталирајте ја во App Store на IOS. Нема апликација за андроид. Можете исто така да го преземете клиентот на компјутер. За ова:

 • Скролувајте до крајот на страницата.
 • Кликнете на „инсталирај клиент“.
 • Почекајте датотеката да се преземе.
 • Отпакувајте ја програмата.

мобилна игра

Клиентот за компјутер го прави играњето во казиното поудобно и полесно. Сепак, не е помалку пријатно да се игра од прелистувачот на телефонот. Мобилната верзија е обмислена до најмалите детали и има голем број на предности:

 • компатибилен со кој било уред;
 • достапни на IOS/Android;
 • работи без неуспеси;
 • можете да играте од каде било и во секое време;
 • секогаш ќе знаете за најновите настани на букмејкерот.

Главниот плус на играта од телефонот е пристапноста. Уредот е секогаш при рака. Можете да отворите казино во секое време, додека компјутерот не е секогаш во близина. Во исто време, функциите во мобилната верзија се исти како и на компјутерот.

Регистрација во GiocoDigitale

Ако немате сметка во институцијата, тогаш страницата е достапна само за прегледување и запознавање. За да пристапите до сите функции на Giocodigitale, треба да се регистрирате. Создавањето профил ги отвора следните можности:

 • облози со вистински пари;
 • бонуси на букмејкерот;
 • статистика на играта, историја;
 • поддршка;
 • демо верзии на автомати;
 • можност за учество на турнири во готовина, лотарии со добивка.

игра-регистрација

Овластувањето трае неколку минути и се одвива во 3 фази. За да започнете, кликнете на „Регистрирај се“ во горниот десен агол. Потоа:

 • Изберете земја и внесете ја вашата е-пошта.
 • Направи лозинка.
 • Изберете пол, внесете име и презиме.
 • Пополнете го датумот на раѓање.
 • Изберете ја вашата земја на раѓање.
 • Бирајте го даночниот број.
 • Напишете го вашиот телефонски број, почекајте СМС со кодот и внесете го.
 • Пополнете ги останатите детали и кликнете „Креирај сметка“. Доколку сакате, претплатете се на билтенот од казиното.

Откако ќе креирате профил, треба да поставите скенирани документи во системот. Тоа е да се потврди сметката. За да поминете идентификација, одете на вашата лична сметка или контактирајте со поддршката. Имајте предвид дека без верификација, повлекувањето на средствата од страницата не е достапно. Можно е и блокирање на сметката. Идентификацијата ја потврдува вашата возраст и вашиот разум.

Депозити и повлекувања во GiocoDigitale

За да се обложите на вистински пари и да го повлечете џекпотот, треба да го надополните вашиот паричник. Следниве платежни системи се достапни на страницата:

 • пејпал;
 • Виза;
 • Mastercard;
 • маестро;
 • PostPay;
 • Скрил
 • paysafecard;
 • Многу подобро;
 • банкарски трансфер и други.

Сите финансиски трансакции се регулирани во горниот десен агол или преку вашата лична сметка. Парите се кредитираат на сметката веднаш. Минималниот лимит за повлекување е 10 евра. Повлекувањето на средствата трае од 12 часа до 5 работни дена, во зависност од избраниот систем на плаќање.

Бонус систем Giocodigitale

Една од карактеристиките на Giocodigitale е проширен бонус систем. Промоциите се поделени во категории:

 • казино. Нуди бесплатни вртења, дневни награди, неделен кешбек, до 500 бонус евра, можност да освоите 10.000 евра.
 • Бинго. Во овој дел, бонусите за добредојде, можноста за постигнување на големиот џекпот и постојаните џекпот се достапни за играчите.
 • Спорт. Нуди промоции за почетници, зголемени коефициенти, можност да заработите двојно повеќе на експресните облози.
 • Покер. Оваа картичка додаде бонуси за нови играчи и дневни турнири.

игра-промоции

Има многу промоции на страницата. Покрај тоа, институцијата редовно одржува натпревари, настани со парични и други награди, лотарии за добивка. Секој бонус е придружен со услови за користење. Затоа, пред да изберете стимулации, прочитајте ги правилата за нивна употреба. Доколку не се исполнат условите, промоцијата ќе биде откажана. Секој може да добие бонуси од казиното. Не постои систем за рангирање на страницата. За да ја видите листата на промоции, одете на истоимениот таб.

Предности и недостатоци на Giocodigitale

Букмејкерот се заљуби во играчите за широк спектар на забава, бонус систем, едноставен и интуитивен интерфејс. Институцијата редовно одржува турнири во готовина, лотарии со добивка. Но, како и секое казино, Giocodigitale има свои лоши страни.

добрите Минуси
Практична мобилна верзија која работи беспрекорно Не е достапно во многу земји
Лесна навигација, концизен интерфејс Поддржува само италијански
Мобилна верзија компатибилна со кој било уред Нема апликација за андроид
Има селекции на игри од програмери

Генерално, институцијата се етаблираше на добрата страна. Меѓутоа, за да ја користите страницата, ќе мора да користите VPN и преведувач.

Најчесто поставувани прашања за казиното

Дали казиното е лиценцирано?
Како да контактирате со поддршката?
Кој е минималниот депозит?
Дали има бесплатни игри?
Кои се правилата за регистрација во казиното?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали казиното е лиценцирано?
Да, букмејкерот работи со лиценца од Гибралтар.
Како да контактирате со поддршката?
За да им пишете на специјалисти, кликнете на копчето за разговор во долниот лев агол. Можете исто така да контактирате со службата за поддршка преку контактите објавени на страницата.
Кој е минималниот депозит?
Минималниот депозит и сите ограничувања постојано се ажурираат од обложувалницата. Се препорачува да се запознаете со нив на веб-страницата на казиното.
Дали има бесплатни игри?
Не, постои само демо верзија на автомати. Ги воведува принципите на работа на автоматите и помага да се развие сопствена победничка стратегија. Но, нема да работи да се повлече џекпотот. Потребно е надополнување за да се игра за пари.
Кои се правилата за регистрација во казиното?
Мора да имате 18 години и да имате само една сметка за да креирате профил.