Преглед на GalaCasino 2023

Гала казиното е еден од многуте брендови во сопственост и управувани од групацијата Гала Корал со седиште во Велика Британија. Заедно со Ладброукс и Вилијам Хил, Корал е препознаен како лидер во индустријата на пазарот за копнено обложување, така што можете да очекувате ова искуство целосно да се искористи во нивните онлајн понуди. За целите на правилата, вистинскиот субјект наведен како оператор на оваа страница и Гала Бинго е Гала Интерактивна Лимитед од Гибралтар.

Promo Code: WRLDCSN777
$40 + 50 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Компанијата очигледно има лиценци кои ги регулираат нивните копнени обложувалници; за дел од нивната империја за онлајн игри, сајтовите се лиценцирани од Комисијата за коцкање на ОК и Управата за коцкање Гибралтар. Овие лиценци се едни од најтешките за добивање од која било група, така што ова треба да ви даде чувство на сигурност кога станува збор за играње и депонирање во ова казино.

galacasino-веб-страница

Како да добиете подарок за добредојде во Гала Казино

Гала го носи својот бонус за добредојде уште еден чекор понатаму давајќи им на играчите три различни опции за вашиот прв бонус. Еве како функционира сето тоа:

 • 100% бонус за слот до 400 долари
 • 50% рулет бонус до 200 долари
 • 50% Блек Џек бонус до $200

Сега мора да изберете само еден од овие бонуси и имате само 14 дена да ги завршите барањата за обложување или преостанатите пари од бонус ќе бидат отстранети од вашата сметка. Сепак, ми се допаѓа што ги раздвојуваат трите игри бидејќи бараат различен тип на игра за да можат да го претворат бонусот во готовина.

Веб-страницата има и бонуси за вториот и третиот депозит; целосните детали за нив може да се најдат на страницата за нивните промоции.

Бонус програма

Гала казино покер нуди и одлична ВИП програма заснована на поените што ги заработувате додека играте на страницата. Изненадувачки, Gala Casino.com Poker веројатно има некои од најдобрите ВИП привилегии од која било локација за покер и нуди пари назад на сите свои играчи откако ќе се постигне одреден број поени секој месец. Покрај враќањето на готовина, играчите исто така ги исполнуваат условите за сопствени ВИП менаџери, бесплатни возења, стоки и други ексклузивни промоции.

Како функционираат

Понудите за бонус за депозит ќе бидат достапни само за постоечките подобни сопственици на сметки на Гала Казино во согласност со австралиските закони за коцкање.

Доколку ги исполнувате условите, може да се активира понуда за бонус за депозит за вашата сметка на Гала Казино.

За да ја искористите понудата за бонус за депозит, мора да направите и префрлите готовински депозит на вашата сметка во износ до износот наведен во понудата за бонус за депозит. Залог за бонус или бонус пари (како што е применливо) ќе се кредитираат на вашата сметка, еднаква на вредноста наведена во понудата за бонус за депозит.

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Гала

За да се регистрирате во казиното:

 • Кликнете на кое било од копчињата „Приклучи се сега“ расфрлани низ страницата на Гала Казино за да започнете онлајн регистрација.
 • разболете го делот „За мене“ и кликнете „Продолжи“.
 • Завршете го чекорот „Информации за контакт“ пред да изберете „Продолжи“.
 • лошо во информациите во врска со вашата нова сметка на Гала Казино. Во овој момент, можете да внесете кој било промотивен код за регистрација што го имате (освен ако не е додаден автоматски). Исто така, мора да потврдите дека ги прифаќате одредбите и условите на веб-локацијата пред да можете да изберете „Отвори сметка“.

галаказино-регистрација

Гала Казино потоа ќе ве праша како би сакале да добивате маркетинг комуникации (ако има). Корисниците можат да избираат од СМС, е-пошта, телефон и/или пошта.

Веднаш штом ќе се обидете да отворите сметка, Гала казиното ќе почне да ги проверува вашите податоци во заднина.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

За да станете член на страницата за казино во ОК, мора легално да го потврдите вашиот идентитет. Ова го бара Комисијата за коцкање (UKGC). Сите играчи мора да го направат тоа пред да направат депозит и пред да можат да играат игри.

Овој процес е неопходен за борба против перењето пари и за да се осигура дека самоисклучените играчи не можат едноставно да отворат нови сметки за игри и да продолжат да играат.

Потврдувањето на вашата сметка на Гала Казино е лесно. Како и повеќето оператори, компанијата го прави целиот процес едноставен и безболен. Откако ќе се регистрирате, ќе биде побарано да го потврдите вашиот идентитет, но исто така можете да го направите тоа во делот за сметки на My Gala Casino.

Ќе ви треба пасош или возачка дозвола за да го потврдите вашиот идентитет. Ако имате лична карта издадена од владата (на пример, од земја на ЕУ), тогаш таа обично се прифаќа. Ако сакате да се регистрирате на адреса која е различна од адресата на вашата За да го потврдите вашиот идентитет, ќе ви требаат сметки за комунални услуги или изводи од банка за да ја потврдите вашата адреса.

Еве список на документи кои казиното ги прифаќа при потврдување сметка на Гала Казино:

 • Валиден пасош
 • Возачка дозвола
 • Валидна национална лична карта

Како да се префрлите на мобилната верзија на Гала Казино

Ќе видите брзи врски што се отвораат кога ќе се најавите. Брзите врски водат до често посетувани делови од мобилната страница. На овој начин можете да пристапите до вообичаените функции како што е In-Play. За среќа, играчите можат да ги искористат предностите на Cash Out ако шансите се свртат против нив додека се обложуваат во играта. На овој начин тие можат да избегнат големи загуби, па дури и да обезбедат дел од добивките со продавање на нивниот купон назад на букмејкерите во вистинско време.

За оние од вас кои ја сакаат возбудата од обложување на настани во живо, Гала Казино се погрижува да го следите резултатот со поддршка на функцијата за пренос во живо во апликацијата. Веб-страницата опфаќа многу спортови и игри, вклучувајќи фудбал, коњски трки, мотоспорт, кошарка и многу повеќе. Можете да пристапите до други спортови со кликнување на обложување од А до Ш што ќе отвори други игри, вклучувајќи ракомет, мал фудбал и ГАА. Можете да се обложувате и на политика, како што се претстојните претседателски избори во САД.

галаказино-мобилен

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

Ако сте гејмер на мобилни телефони, не сте изоставени. Процесот на регистрирање сметка во мобилните апликации Гала Казино е опишан подолу:

 • Изберете ја вистинската апликација. Можете да изберете помеѓу апликации за Android и iOS
 • Преземете ја апликацијата
 • Инсталирајте ја апликацијата на вашиот мобилен телефон
 • Стартувајте и кликнете на копчето „Приклучи се сега“.
 • Внимателно пополнете ги сите празнини. Потребните информации се исти како што ги опишавме во претходниот дел.
 • Завршете го процесот со кликнување на „Отвори сметка“.
 • После тоа, можете да направите депозит и официјално да започнете да играте во казиното Гала.

Никогаш нема да наидете на онлајн обложувалница која им дозволува на играчите да се контролираат себеси. Секогаш постои код за следење. За Гала казино мора да се осигурате дека:

Ова е само врвот на ледениот брег. За целосно да се запознаете со овие услови, прочитајте ги на веб-страницата на букмејкерот.

Каков бонус за добредојде е достапен од Гала казиното по регистрацијата?

Откако ќе го завршите процесот на регистрација и ќе го направите почетниот депозит, имате шанса да добиете бонус за добредојде.

Слот машини за казино

Со повеќе од 1800 најдобри онлајн слотови за избор, не е секогаш лесно да се забележи што е ново, но не сакаме да ги пропуштите. Скролувајте низ нашата страница со слотови и можете да ги најдете новите игри што ги додадовме во нашата колекција – зошто да не погледнете и да ја пробате?

галаказино-слотови

Ексклузивни слот машини во казиното Гала

Знаеме дека нашите клиенти на Гала Казино се посебни, а специјалните клиенти заслужуваат посебни привилегии, па затоа имаме неверојатни ексклузивни игри само за вас.

Не грижете се, сепак ќе ги најдете сите популарни слотови и големи имиња, но ние исто така имаме и низа ексклузивни слотови што нема да ги видите никаде на друго место!

Врвните игри како што се Rainbow Rewards, Money Multiplier, Voyage of Adventure и Banks of Gold нудат возбудливи изгледи, но само за клиентите на Гала Казино!

Слотови за џекпот за големи пари

Никој не може да негира дека играњето слотови е возбудливо, но уште подобро е кога можете да освоите вистински пари. Додека сите автомати нудат исплати, ако барате награда тогаш треба да одите на слотови за џекпот. Има многу големи џекпот на овие слотови, при што главните награди достигнуваат стотици илјади фунти или повеќе!

Прогресивните џекпот не се поправени; колку повеќе луѓе играат, толку се поголеми потенцијалните исплати. Некои слотови за џекпот имаат ограничување на наградите по час и дневни, така што повеќекратните добитници на џекпот се загарантирани секој ден. Ако сакате шанса да го постигнете џекпотот, ќе треба да ги вртите ролните за да победите!

Најнови мегавеј слотови

Влегувајќи на пазарот во 2015 година, Megaways го промени светот на автоматите. Со ажурирани класични Megaways игри, како и сосема нови Megaways игри, тоа е забавен начин за играње.

Megaways е тип на автомат, но бројот на симболи на ролната не е фиксен. Некои од механиките вклучуваат и проширувачки макари, па ако сакате помалку предвидлива игра, ќе ви се допаднат Megaways слотови.

Некои значајни имиња кои добиле третман со Мегавејс вклучуваат Бафало Блиц Мегавејс, Гонзо’с Квест Мегавејс и Фишин Френзи Мегавејс. Но, ако сакате да пробате нешто ново, проверете ги сите игри на Megaways достапни во Гала казиното и повеќе се додаваат постојано!

Казино во живо

Донесете малку Вегас во вашиот дом со Гала Казино во живо казино. Сите погодности на онлајн казиното со чувство на традиционално казино значи дека сега можете да уживате во најдоброто од сè.

галаказино-во живо

Различни видови на казино игри во живо

Во Гала Казино имаме фантастичен и широк избор на казино игри во живо! Можете да ги најдете вашите омилени традиционални игри на маса како рулет и блек џек, игри во живо, слотови во живо, па дури и нашите ексклузивни емисии на игри во Гала Казино.

Кога играте казино игри во живо во казиното Гала, имате можност да комуницирате директно со нашите дилери во живо, што може да биде особено корисно ако ви треба помош со која било игра или правила.

Играјте рулет во живо

Тешко е да се одолее на возбудата на рулетот, особено кога сега можете да уживате во играта во реално време. Играта со рулет во живо е популарна меѓу нашите играчи поради нејзината интерактивност и ќе бидете среќни да знаете дека имаме широк спектар на игри за избор.

Покрај оригиналниот класичен рулет, имаме и нови верзии со дополнителни опции за обложување. Ова значи дека заедно со стандардните внатрешни и надворешни облози, постојат дополнителни бонуси и множители кои можете да ги освоите. Ако идејата ви звучи забавно, обидете се да играте Quantum Roulette Live или Mega Fire Blaze Roulette за пресврт во вашата обична рулет игра.

Играјте блек џек во живо

Блек Џек се игра во казина насекаде и е секогаш популарен меѓу играчите. Идејата е едноставна: победи го дилерот со 21 и ќе победиш.

Во блек џек, треба да бидете паметни за да го победите дилерот. Стратегирајте и искористете го целото ваше искуство за да одлучите кога да погодите и кога да останете. Можете ли да го победите дилерот со приближување до 21? Тоа е игра на напнатост и неизвесност, со голема доза на забава!

Како и рулетот, блек џекот постои долго време и има сосема нови игри што може да се играат со блек џек. Околината за казино во живо е возбудлива додека седнувате на виртуелната маса на вашата избрана игра.

Играјте бакара во живо

Има многу игри со карти достапни во казиното и бакара е една од класичните игри. Сега можете да играте бакара во живо во нашето онлајн казино кое е компатибилно со мобилен, таблет или лаптоп.

Зависен и интерактивен бакара во живо е одлична игра за почетници и за оние кои само сакаат да се забавуваат.

Предности и недостатоци на казиното

Предности

 • Огромна репутација во индустријата
 • Убав каталог на игри за избор
 • Интегрирани казино апликации поврзани со спорт и други производи на Гала Казино.
 • Ексклузивни игри од казиното Гала

Недостатоци

 • Бројот на игри може да биде повеќе
 • Нереални стапки за расчистување за понуда за добредојде во казино

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Отворањето сметка на Гала Казино е бесплатно. Ако не сакате, не треба да вложувате депозит на веб-страницата на операторот како дел од процесот на регистрација. Нема обврска за плаќање во казиното

галаказино-депозит

Правењето на вашиот прв депозит е лесно со оглед на многуте начини на плаќање достапни во Гала казиното. Откако ќе креирате сметка, одете на вашата сметка и изберете ја опцијата за депозит. Потоа изберете го методот што е најдобар за вас и започнете депозит. После тоа, подгответе се да го поставите вашиот прв облог во Гала Казино.

Во однос на достапните методи, букмејкерот ја вреднува различноста така што секој играч има една или две опции за плаќање. Некои од достапните методи вклучуваат Visa, MasterCard, Neteller, PayPal, Sofort, Trustly, EntroPay и многу други. Погледнете ги во табелата подолу.

 • Виза – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, веднаш кредитирана.
 • MasterCard – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, веднаш се кредитираат.
 • PayPal – минимум 10 долари, максимум 10.000 долари, веднаш се кредитираат.
 • Neteller – минимум 10 долари, се кредитираат веднаш.
 • Skrill – минимум 10 долари, веднаш се кредитираат.
 • Paysafe – минимум 5 долари, максимум 99.999 долари, веднаш кредитирани.
 • ApplePay – минимум 5 долари, се кредитираат веднаш.

Поддршка

Благодарение на повеќе од 20 години искуство. Претставниците на службата за корисници на Гала Казино се подготвени да им помогнат на играчите 24 часа на ден, 7 дена во неделата кои можат да контактираат со нив преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Поставувањето на услугата за корисници е всушност прилично едноставно: мора да им дозволите на клиентите да ве контактираат кога и како сакаат, а потоа ви треба само добро обучен тим кој ќе им помогне. Гала казиното лесно се справува со овие задачи, а неговите претставници се внимателни и компетентни во решавањето на какви било прашања.

Јазици

За да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, постојат неколку јазични верзии на платформата Гала Казино. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Валути

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Оператор на веб-локација GALAKTIKA NV им обезбедува на корисниците услуги за коцкање во согласност со лиценцата за Курасао бр. 8048/JAZ2016-050. А, обработката на плаќањата ја врши подружница наречена Unionstar Limited, која соодветно е регистрирана во Кипар.

Главните параметри на установата за коцкање

Компанијата Гала казино
Регулатива/Лиценца KGC, GGC
Официјален сајт https://galacasino.com
Е-пошта [email protected]
Разговор во живо 24/7

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во казино Гала?
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои бонуси обезбедуваат казино Гала спин?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во казино Гала?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Да, можете да тестирате апсолутно секој автомат и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата Gala Spins. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Надополнување“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои бонуси обезбедуваат казино Гала спин?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.