Преглед на казиното ГалаБинго 2023 година

Гала Бинго е наградувана страница за бинго во ОК која им нуди на ирските играчи разновидно искуство во казиното. Не ве лаже името. Гала Бинго им нуди на своите играчи повеќе од само бинго. Веб-страницата нуди едношалтерски сајт кој се грижи за речиси сите опции за онлајн казино. Веб-страницата нуди мобилна и корисничка средина за игри со многу бонуси и промоции. Проверете го нашиот преглед Гала Бинго Ирска за сè што треба да знаете за оваа страница за бинго.

Promo Code: WRLDCSN777
$50 + 40 FS
Бонус за добредојде
Добијте бонус

галабинго-веб-страница

Содржина

Како да го побарате вашиот подарок за добредојде во Галабинго

Гала Бинго нуди одличен бонус за пријавување за нови клиенти бинго. Регистрирајте се на одличната веб-страница Гала Бинго, потрошете 10 фунти и ќе добиете бонус од 40 фунти над 50 фунти за играње на страницата.

Дополнително, сите нови клиенти можат да играат и бесплатни бинго игри во „собата за почетници“ 7 дена откако ќе го направат својот прв депозит до 8.000 фунти. Бесплатни сесии се одржуваат секој ден од 12:00 до 14:00 часот и од 18:00 до 20:00 часот.

Сите износи на бонус ГалаБинго подлежат на барање за обложување x2 бинго пред да може да се изврши повлекување. Целосните правила и услови може да се најдат на веб-страницата на Гал Бинго.

Бонус програма

Како и повеќето онлајн казина достапни денес, Гала Бинго исто така нуди многу профитабилни бонуси и еден од нив е популарните понуди за бонус за добредојде.

1. бонус за добредојде

Првиот бонус за добредојде што ќе го најдете на Гала Бинго е бинго бонус од 50 евра. Овде, на вашиот прв депозит, депонирате и трошите минимум 10 € на која било бинго игра.

Втор бонус за добредојде

Вториот бонус, ексклузивен за новите играчи на Гала Бинго, е бонус за слотови од 10 евра и бонус понуда од 100 бесплатни вртења. Овде ќе треба да депонирате и да потрошите најмалку пет на кој било автомат за да се квалификувате. Ве молиме имајте предвид дека депозитите направени со Paypal, Paysafe, Skrill, Moneybookers или која било припејд картичка нема да се квалификуваат за бонусот.

Најнови промо кодови на GalaBingo

Гала Бинго доаѓа со многу возбудливи бонуси и промотивни програми дизајнирани да привлечат нови играчи на својата веб-страница и да ги одржат своите лојални играчи среќни. Интересно, за разлика од многу други онлајн казина, и новите и постоечките играчи на Гала Бинго не бараат промотивен код за да се квалификуваат за повеќето од овие промоции.

GalaBingo бонуси без депозит

За жал, во моментов Гала Бинго не обезбедува бонуси без депозит на своите ирски играчи.

Други специјални бонуси

Покрај понудите за бонус за добредојде за нови играчи, Гала Бинго обезбедува и многу редовни промоции и специјални бонуси за своите играчи.

Бонус за роденден на ГалаБинго

За жал, GalaBingo не дава информации за тоа дали ирските играчи можат да добиваат бонус подароци за казино на нивниот роденден.

ВИП бонус

За жал, Гала Бинго ја прекина својата ВИП програма и ја замени со шемата Гала награди. Така, во моментот на пишување на овој преглед, нема да најдете никакви ВИП бонуси на оваа бинго-страница. Но, ако тоа е она што го барате, ви ги препорачуваме Casumo и Vegas Hero.

Бонус за лојалност

Со Гала наградната шема, играчите можат да заработат поени за да ги отклучат десетте нивоа на награди на шемата и да добијат специјални поволности.

Донесете пријател

Гала Бинго моментално нема активна програма за бонус за упатување за играчите.

Сезонски понуди

Иако во моментов има многу промоции достапни на Гала Бинго, во моментов нема активни сезонски понуди. Сепак, тоа не може да биде случај во одредени сезони.

Чекор-по-чекор процес на регистрација во казиното Галабинго

Сè што треба да направите за да се регистрирате за Гала Бинго е да поминете низ процесот на регистрација во 3 чекори на веб-страницата. Можете да го следите упатството чекор по чекор дадено подолу за лесно да се регистрирате во ова казино:

 • Одете на почетната страница на Гала Бинго и кликнете на копчето „Приклучи се сега“.
 • Во првиот чекор, внесете ја вашата адреса за е-пошта и креирајте лозинка за вашата сметка.
 • Во вториот чекор пополнете ги бараните лични податоци
 • Во последниот чекор, пополнете ги вашите податоци за контакт

галабинго-регистрација

Откако ќе завршите со нив, кликнете на копчето „Креирај сметка“ и вашата сметка ќе се постави за неколку секунди.

Како да поминете верификација на веб-страницата на казиното

За да ја осигураме безбедноста на нашите играчи, под одредени околности ќе побараме одредени документи за да можеме да го потврдиме вашиот идентитет или да го потврдиме вашиот извор на средства. Можете да дознаете повеќе подолу.

Зошто е потребна проверка на KYC

Законот за комисијата за коцкање во Обединетото Кралство бара од нас да ги потврдиме името, возраста и адресата на нашите клиенти. Овој процес е познат како Know Your Customer (KYC) и по завршувањето, вашата сметка ќе биде целосно активирана. Сепак, можеби ќе треба да поднесете дополнителни документи во иднина кога ќе извршиме закажани ревизии на сметките.

Како да го потврдите вашиот идентитет

Мора да ги завршите следните чекори за да добиете целосен пристап до вашата сметка:

Потврдете го вашиот идентитет и адреса со поставување на скенирање или фотографија од вашиот пасош, лична карта или возачка дозвола, која мора да го содржи вашето полно име, датум на раѓање, место на раѓање, фотографија и целосна адреса. Ако адресата на вашата лиценца не се совпаѓа или не е на вашата лична карта, испратете ни и извод од банка или сметка за комунални услуги за последните 3 месеци.

 • Документите може да се испраќаат преку:
 • Нашата онлајн алатка за преземање
 • Апликации за Android и iOS
 • Е-пошта —[email protected]

Откако ќе се потврди, вашата сметка ќе стане целосно активна и ќе можете да депонирате, повлекувате и играте.

За повеќе информации за обработката на податоците за време на процесот на верификација, погледнете ги нашите Услови за користење.

Како да се префрлите на мобилната верзија на „Галабинго“

Гала Бинго нуди веб-локација оптимизирана за мобилни телефони која е достапна на сите мобилни уреди, без разлика дали се уреди со Android или iOS. Интересно е што една од многуте награди што Гала Бинго ги има добиено низ годините е наградата „Најдобро искуство со мобилни бинго“. Ова покажува дека играчите овде во Ирска можат да очекуваат беспрекорно искуство со игри кога пристапуваат и играат игри во мобилното казино Гала Бинго.

галабинго-мобилен

Како да ја преземете апликацијата за мобилно казино

Како што можете да видите, прилично е лесно да ја преземете мобилната апликација Gala Bingo и да започнете да ја користите од вашиот уред. За жал, во моментов нема достапни мобилни ексклузивни промоции, но сепак можете да ја добиете понудата за добредојде за која разговаравме подоцна во оваа објава.

Ако размислувате да се приклучите на страницата Гала Бинго како нов клиент, се подразбира дека мора да поминете низ процесот на регистрација. Тоа е само стандард за која било онлајн обложувачка страница овие денови, а ние ви покажавме како да го направите тоа токму овде:

 • Преземете ја апликацијата за Android или iOS
 • Кликнете на копчето Регистрирај се во апликацијата
 • Внесете ги сите потребни лични податоци (име, датум на раѓање, адреса, итн.)
 • Пријавете се за бонус за добредојде и прифатете ги условите
 • Крај на процесот

Во делот за казино, можете да најдете цел куп слотови и игри на маса, а графиката е едноставно неверојатна. За нас, игрите како Big Banker и Monopoly Big Spin навистина го крадат шоуто, но тука има над 100 игри за избор. Без сомнение, слот-машините го сочинуваат најголемиот дел од казино игрите на апликацијата Гала Бинго, како што можеби досега сте претпоставувале. Но, со тоа, би сакале да истакнеме дека сите други игри како рулет, блек џек, па дури и емисиите на игри во живо се добро прилагодени за играње преку мобилен телефон. Интерфејсите на играта се прилагодуваат на големината на вашиот екран, целокупниот тек на играта е мазен, а звучните ефекти за повеќето игри се одлични!

Слот машини за казино

Целиот софтвер за игри е погодно поделен на категории, со кликнување на кое посетителот оди во саканиот дел. Меѓу главните:

галабинго-слотови

БИНГО СОБИ – Над 20 соби со тони игри во живо што се случуваат на секои неколку минути. Играчот може да купи билети однапред или да купи директно пред ждрепката. Има избор на игри за 30, 36, 50, 75, 80 или 90 топки со солидни пари. Минималната цена на билетот може да биде 2p;

СЛОТ И ИГРИ – повеќе од 400 слот машини со различни теми, механика, исплати и максимални добивки. Покрај автоматите за игри на среќа, среќата можете да ја пробате и на игри на маса – рулет, блек џек, бакара;

ГЕМИНГ ШОУ – Играјте во живо казино Гала Бинго со атрактивни професионални домаќини и среќата дефинитивно ќе биде на ваша страна;

SLINGO – лансирајте возбудливи аркадни игри и станете победник;

SASS POTS се игри за оние кои бараат највозбудливо искуство, сакаат да играат големи и да постигнат џекпот.

Секој дел е исполнет со квалитетна забава за коцкање од водечки провајдери како Amaya, Quickspin, Ash Gaming, Eyecon, WMS и многу повеќе.

Во прегледот на Галабинго, играчите го забележуваат високиот квалитет на сите игри претставени за забава, како и нивното непречено и непречено работење, што е неопходно за удобна игра и загарантирана победа.

Казино во живо

галабинго-во живо

Заменете го каучот за центарот на вниманието и прилагодете се на нашите возбудливи игри во живо. Секоја игра има свој домаќин или домаќин кој се грижи за она што се случува, за да можете да седнете, да се опуштите и да ја впиете уникатната атмосфера. Гала Бинго има многу да избира, вклучително и елементи од светски познатите емисии за игри и игри на табла.

Лудо време

Стилот на игра „Wheel of Fortune“ го олеснува освојувањето парични награди со Crazy Time на Evolution Gaming. Играјте со дилер во живо и други играчи за забавно и социјално искуство што ги носи онлајн игрите на следното ниво.

Пари или несреќа

Гледајте како обоените балони се избираат по случаен избор од машината: зелените балони го креваат авионот повисоко за поголеми парични награди, додека црвените балони го враќаат на земја. Можеби ќе имате среќа и ќе слетате жолта топка, која со себе носи штит и потенцијал за уште поголеми множители!

Молња рулет

На секое вртење гром удира од 1 до 5 среќни броеви и им наметнува посебни множители. Ова значи дека ако се обложите на број и го удри гром, вашите добивки ќе се множат!

Слатка Bonanza Candy Land

Во оваа игра во стилот на Тркало на среќата, ќе се обложите на една од шесте позиции. Ако тркалото застане на еден од сегментите на кои сте се обложиле, ќе добиете пари. Само навистина! Не само што има рунда со бесплатни вртења, туку помеѓу рунди домаќинот ќе даде се од себе за да ги забавува сите присутни играчи. Тие ќе разговараат со вас и ќе можете да комуницирате преку разговор.

Договор или без договор во живо

Тоа е 24-часовен телефон за игри! Добијте го кругот на бонус за избор на портфолио каде што се обидувате да погодите дали вредноста на куферот што ќе го изберете ќе биде поголема или помала од онаа што ви ја нуди банкарот.

Монопол во живо

Емисија во живо на која нема да се појавите! Се заснова на омилената игра на сите и целта е едноставна: водител во живо ќе го заврти тркалото и треба да го предвидите сегментот каде ќе застане.

Предности и недостатоци на казиното

Гала има голем број на предности и недостатоци во споредба со другите локации. Кога се регистрирате на страницата, играчите може да ги земат предвид следните информации.

Добрите

 • Мазна игра за мобилни уреди
 • Нема минимални барања за повлекување

Конс

 • Нема промотивни кодови

Методи за банкарство, депозит и повлекување

Гала Бинго обезбедува импресивна листа на брзи и сигурни опции за плаќање што ирските играчи можат да ги користат за да направат депозити и повлекувања на нивната страница. Интересен факт за Гала Бинго е тоа што играчите можат успешно да повлечат средства само користејќи го начинот на плаќање што веќе го користеле за депонирање на страницата.

галабинго-депозит

Повлечете Минимум Максимум Време
Дебитни/кредитни картички 5 € недефинирано 1-3 дена
Виза Брзи фондови 5 € недефинирано 4 часа
Скрил 5 € недефинирано 8 часа
ecoPayz 5 € недефинирано 8 часа
Брз банкарски трансфер 5 € недефинирано 2-4 дена

Поддршка

Гала Бинго дава голема вредност на искуството со игри што Гала Бинго им го нуди на своите покровители. Играчите можат да контактираат со поддршката на кој било од следниве начини:

 • Играчите од ОК може да се јават на 0800 294 7294.
 • Разговарајте со претставник за поддршка на нивната веб-страница со функции достапни 24/7.
 • Испратете е-пошта на [email protected]

Јазици

За да ја направи играта што е можно попогодна за своите клиенти, платформата Galal Bingo обезбедува неколку јазични верзии. Така, на пример, достапни: англиски, шпански, казахстански, германски, португалски, руски, украински, фински и француски верзии.

Како валута за игра во онлајн казина користат: американски долар, евро, руска рубља и украинска гривни. Што треба да биде доволно за удобна и сигурна игра на ресурсот.

Лиценца

Гала Бинго имаше свој софтвер кога првпат беше лансиран во 2006 година. Меѓутоа, во 2012 година тие се споија со Virtue Fusion, подружница на Playtech. Овој букмејкер е член на IBAS, кој им помага на играчите и казината да ги решат проблемите. Гала Бинго е лиценциран и контролиран од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Владата на Гибралтар, давателот на лиценци во ОК.

Гала Бинго стана познато име од своето основање во 2006 година. Како резултат на тоа, играчите во ОК и другите земји не мора да се грижат за безбедноста и правичноста на казиното. За борба против секаков вид компјутерски криминал, целата страница е заштитена со некои од најнапредните технологии за заштитен ѕид и шифрирање.

Гала Бинго е регулирано и лиценцирано од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Комисијата за коцкање Гибралтар. Ова казино има добиено бројни награди, вклучително и најдобар мобилен бинго производ, оператор на годината и бинго оператор на годината, само за да наведеме неколку.

Главните параметри на установата за коцкање

Сопственик LC International Limited
Веб-страница galabingo.com
Инсталиран јануари 2005 година
Понуди ДОБИЕТЕ 50 фунти БЕСПЛАТНО БИНГО
Минимален депозит 10 фунти
Прифатени валути ГБП
Лиценца 054743-R-330863-009
начини за плаќање Skrill, Neteller, Mastercard, PaySafeCard, PayPal, Виза банкарски трансфер
Софтвер Virtue Fusion
Поддршка тел: 0800 294 7294 | е-пошта: [email protected] | Веб формулар

Најчесто поставувани прашања

Колку е безбедно да се игра во казино Галабинго?
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Како да направите депозит?
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Кои казина Галабинго обезбедуваат бонуси?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Колку е безбедно да се игра во казино Галабинго?
Веб-страницата обезбедува исклучиво лиценциран софтвер и користи модерни системи за шифрирање. Покрај тоа, независен регулатор може да ја потврди неговата сигурност.
Дали ќе можам бесплатно да ги вртам машините?
Да, можете да тестирате апсолутно секој автомат и за ова нема да треба ни да се регистрирате на платформата Галабинго. Сè што се бара од вас е да го изберете слотот што го сакате и да го вклучите во демо-режим.
Како да направите депозит?
За да ја надополните вашата сметка за игри во казиното, прво посетете ја вашата лична сметка, а потоа одете на табулаторот „Касиерка“. Каде што се наоѓа делот „Баланс“, кликнете на копчето „Надополнување“ и изберете го саканиот метод.
Што ви е потребно за да се регистрирате?
Прво, мора да сте полнолетни и да пополните краток формулар за регистрација. Второ, треба да ја поврзете вашата е-пошта и потоа да ја следите врската од писмото.
Кои казина Галабинго обезбедуваат бонуси?
За почетници, платформата нуди подарок за добредојде за 5 депозити, додека другите играчи можат да сметаат на враќање на готовина, програма за лојалност, роденденски промоции и многу повеќе.