Fruit Nova

Колекцијата на класични слот машини беше надополнета со Evoplay, нудејќи овошје Нова. Играта не се разликува со најразлични функции на бонус, со исклучок на див симбол. Но, процесот ќе биде динамичен и возбудлив, благодарение на распоредот со високи вредности, погоден за музичката патека и оригиналниот дизајн. Поддржувачите на ретро слотови точно ќе ја ценат едноставната идеја на давателот. Играчите можат да сметаат на големи добивки, до приемот на факторот H1000.

Можете да ја играте слот машината Evoplay во онлајн казино bwin.

Опис на слот машина

Овошјето Нова слот машина е направена во класичен стил со доаѓање на познати плодови и starsвезди на тапани. Кога започнувате, наликува на прозорец со апарат «Еден -вооружени бандити», кои ги наполниле салите на земјата казино. Патеката исто така нема да изненади ништо, но е доста погодно да се одржи динамична игра со интрига и неочекувани пријатни резултати.

Евоплеј

И покрај едноставноста, играта изгледа стилски и привлечна. Yellowолтите и портокаловите бои ја потенцираат индустријата за коцкање, туркајќи се на смели решенија. Симболиката е поделена на две условни категории — обичен и еден посебен елемент. Нема бонуси за заговор, главната карактеристика е фреквенцијата на пресметковни во обични рунди. Широк спектар на облози ви овозможува да ја разликувате играта, изберете своја тактика за да добиете најголема добивка од 100.000 монети.

Функционалноста на играта

Комбинации за победа на Министерството за финансии: Треба да ги соберете минималните три икони што ќе го донесат коефициентот според табеларните податоци. Наградни ланци се формираат од лево кон десно, почнувајќи од првиот тапан. Под нацртаните копчиња на архаичниот апарат е контролниот панел. Сè што е тука е интуитивно јасно, како и во другите случувања на култен провајдер.

Полето за играње се состои од 5 тапани, три реда и 5 реда кои се постојано активни. Можете да го извршите слотот со уживање во обични грбови или автоматски. Во долниот дел, билансот и вредноста на стапката се видливи. Можете детално да се запознаете со сите клучеви од сите клучеви со отворање на Paytable. Обложување, автоматско вртење, победа, странична лента, поставување, историјата се детално опишани овде.

Бонус круг во овошје Нова

Нема заговор за бонус во овошјето Нова слот машина. Играта содржи еден посебен симбол — ѕвезда. Скатер носи плаќања каде било во полето за игра.

Основани на ризик, цртежите со џекпот се исто така отсутни.

Како да играш

Играчите можат да го започнат процесот користејќи едноставно управување. Играта е дизајнирана за страници за казино, така што првично треба да пронајдете сигурен клуб. Следно, изберете слот во името или провајдерот во лобито и извршете ја слот машината. Развојот работи со кој било уред, автоматски го прифаќа форматот на мобилната верзија. За организирање возбудлив празник, уред под контрола на Android, iOS е погоден. Интерфејсот зазема удобен екран, според дијагоналот на екранот.

Евоплеј

Како прво, играчот треба да се запознае со правилата и поставките. Следно, можете да продолжите да ставате облози од 0.1 до 100 и започнување на вртења во нормален режим или автоматски. Кога ги поставувате автотарите, важно е да се наведе бројот на ротации од 10 до 100, да се утврдат други ограничувања ако сакате. Повторено притискање на копчето ќе ги запре кругите во секое време.

По стоп на секоја рунда, резултатот ќе биде видлив. Кога формирате наградна комбинација, ланецот е истакнат и се менува тоналноста на музичката патека и се менува. Играчот може да ги регулира шансите за победа. Колку се повисоки вредностите, толку е пореална шансата да се добие најголема награда. Во исто време, не заборавајте дека слотот работи според системот на генератор на случајни броеви, така што нема единствена победничка стратегија.

Симболи на говорна машина овошје Нова

Во табелата за плаќање, играчот може да се запознае со следниве карактери и нивните коефициенти:

  • лимон
  • цреша
  • Портокалово
  • слива
  • лубеница
  • грозје
  • јаболко
  • ѕвезда

Златното јаболко ќе донесе најголеми коефициенти — x20, x200 или x1000.

Слот машина RTP

Слот машината RTP е 96%. Со оглед на индикаторот за мала нестабилност, играта ветува дека ќе биде профитабилна во обичните грбови. Во предностите на едноставен слот, играчите можат да се погрижат со лансирање на демонстрација верзија. Не бара инвестиции и функции без ризици на местата на сигурен казино. По регистрацијата, ќе се отвори пристапот до играта за пари. Овошје Нова — Вистински класик за оние кои ја ценат едноставноста и честите добивки без непотребни мулти -поставки.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари