Fortune Dogs

Навивачите на возбудливи приказни ќе добијат многу задоволство, започнувајќи со слот машина на Fortune Dogs. Хабанеро провајдер овозможува да дознаете што е можно повеќе за животот на кучиња. Во споредба со вообичаениот свет, реалноста на играта на кучињата се повеќе возачи и светли. Кучињата возат автомобили, приказни, уживајте во прекрасно поминување на времето. Играчите ќе можат да го набудуваат ова, добиваат прекрасни награди. Функциите за игри се прилично едноставни и профитабилни. Кругите се придружени со 4 џекпоти кои рапидно растат како играње.

Можете да ја играте слот машината Хабанеро во онлајн казино rizk.

Опис на слот машина

Темата на играта е посветена на кучињата, така што loversубителите на животните можат веднаш да додадат слот во колекцијата. Презентациониот скринсајвер веднаш покажува прекрасен живот на кучиња со луксузни автомобили. По лансирањето, се отвора кинескиот кварт, каде животните беа целосно заменети со луѓе. Светлиот графички дизајн, цртаните херои и деталниот дизајн веднаш привлекуваат. Патеката за игри ја нагласува динамиката на процесот, мотивирајќи ги победничките грбови.

На дното има панел за игри со интуитивни поставки за поставки. Над логото, постојат три типа џекпот — Голем, мал, мини и голем. Секој од нив содржи мултипликатор што се зголемува за време на играта. Слотот ќе се израдува со профитабилни грбови, наградни функции, голем опсег за облози и дисперзирани добивки.

Функционалноста на играта

Слот машината не се разликува од дизајнот од многу случувања. Играјте на теренот 5–3 до 273 редови на плаќања. Наградувањата за награди се бројат во двете насоки, потребни се три минимални случајности за да се надополни наградуваниот биланс. Највисоките награди се обезбедени кога истите икони ќе ги земат сите тапани. Слотот содржи класични симболи, високо платени и специјални слики.

Во долниот дел, покрај клучните клучеви, постои функција што ви овозможува да регулирате звук придружба, ефекти и други опции. Играчите можат да ја променат брзината на ротација, да играат на минимални или други вредности. Да ги постави највисоките цени со еден клик. Ако сакате да се опуштите без непотребни поставки, можно е да ја користите функцијата на автоматска ротација на тапаните.

Бонус круг во кучиња од богатство

Слот машината содржи три наградни карактери:

  • Диви — ги заменува сите слики, освен бонус, пет кутии со храна ќе донесат високи награди.
  • Распрскувачки — Тоа ги прави комбинациите каде било во полето за игра, наградите се додаваат на добивките по должината на линијата, откако претходно ги зголемија коефициентите по општите стапки. Три слики со шепи лансираат серија од осум фризури. Спуштањето на пени може да се прошири бесплатен грб за уште 8 ротации.
  • Бонус — паѓа на последните три тапани, додава количина на еден од постојните џекпот.

Играта има функција «Среќно куче», што е секогаш активно. Кучињата ќе паднат на екстремни тапани, претворајќи ги другите икони во попрофитабилни со мултиплеер X2, X3, зголемувајќи ги шансите да добиете што е можно повеќе награди.

Jackекпотите можат да го нарушат секој играч со собирање монети и лансирање на наградна банка. Споредувајќи три монети, наградата ќе ви биде во џеб. Големината на џекпот зависи од неговиот вид: минималниот џекпот ќе ги зголеми стапките за коефициентот од x10 до x200.

Како да играш

За да играте бесплатно или со пари во горните казина, треба да го ставите од 0.18 до 900 монети, а потоа притиснете го копчето во средина или во близина за да го активирате автомобилот. Веднаш штом се совпаѓаат три елементи, билансот на наградата ќе се надополнува со износ еднаков на стапката помножена со табеларен коефициент. Победата на грбот се забележува со звук придружба, визуелни ефекти.

Важно е во првата фаза да се запознаат со правилата, карактеристиките, принципите на комбинациите. Со помош на облози, играчот може да развие свои стратегии, да менува кругови, да ги зголеми шансите за големи добивки.

Симболи на слот машина за кучиња Fortune

Слот машината содржи класични знаци во форма на номинални номиналисти за картички и слики со различни раси на кучиња. Табеларните коефициенти се прикажани во различни верзии кога се совпаѓаат од три до петнаесет икони. Картите се дадени од множители на три, четири и пет случајности. Кучињата ќе дадат највисоки коефициенти.

Билансот и големината на стапката се прикажани на дното на слотот. Табеларните податоци можат да се променат кога ќе се започне функцијата на наградата или серија на фризури.

Слот машина RTP

Процентот на враќање на слот машината на Fortune Dogs е 96.68%. Играта е популарна во светот на коцкање, благодарение на возбудливата заговор, одлична графика, бонус чипови, четири џекпоти. Профитабилноста може да се види со започнување на слот машина на сигурни места на ранет.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари