Fireworks Master

Видеото слот му припаѓа на Плејсон и се појави во есента 2017 година. Машината веднаш привлече големо внимание и се појави во горните казина. Дури и сега тој е еден од најоригиналните производи во таа сезона. Коцкарите импресионираа на нестандардно поле слично на Solitaire Majong. Исто така, ќе биде можно да се заработат Фреснс и пријатни облози на облози.

Домашна карактеристична карактеристика на слот машини – Невообичаено поле за играње кое се состои од четири слоја. Секој се состои од пет тапани, но бројот на редови се разликува. По започнувањето на тапанот, вклучени се над 70 карактери, но не сите учество во цртежот на наградата. Презентирани се отворени и затворени икони на различни слоеви.

Опис на слот машина

Плејсон

Програмерите внимателно ги разгледаа сите детали за слот -машината. Станува збор за необична механика и пријатни бонуси за игри. Деталните параметри се прикажани во табелата подолу.

Опции

Опис

датум на издавање

Есен 2017 година

Жанр

Азија

Нестабилност

Просек

Бројот на наградни линии

3 125

Максимални добивки

312 500

Бонуси

Фрисинс, облози на облози

Коефициент на РТП

95%

Ограничувања за обложување

0.5 – 100

Функционалноста на играта

Повеќето контролни копчиња се наоѓаат под тапаните. Можете да поставите соодветна стапка на стапката, да го активирате автоматскиот режим и да отворите детален сертификат со табелата за плаќање. Под главниот панел е уште еден клуч за поставките за звук, графика.

Можете да ја играте машината за слот Плејсон во онлајн казино Влад казино.

Главни функции:

  • Копчиња за само -прилагодување на големината на стапката;
  • Шарен бонус круг;
  • Мод «Автоматско»;
  • Табела за динамични плаќања;
  • Сертификат со упатства за комбо, бонус круг;
  • Игра на цел екран;
  • Погодни поставки за звук и анимација.

Слот машината е креирана врз основа на HTML5 технологија, која ви овозможува да влезете во играта на какви било современи уреди. Ќе треба да инсталирате нормален прелистувач за да играте бесплатно или за пари од телефон или таблет.

Бонус круг на мајстор за огномет

Класичниот круг на бонус е отсутен, постои можност да заработите до 14 фризури. Needе треба да нокаутирате најмалку седум знаци со бонус. За секој следен симбол, треба да се врати еден грб. Важна карактеристика на бесплатните ротации – Играта се одржува веднаш на четири нивоа. Затоа, бројот на наградни секвенци достигнува 3125.

Подгответе се за вообичаената игра. Да соберете победничко комбо и обидете се да стигнете до последниот степен. Стандардните знаци паѓаат на првите два, а на последователните – Специјални, во форма на диви, аниматори. Ќе испадне да заработи до 50 фризури и мултипликатор на стапката на x50.

Функции на слот машина

За разновидноста на игра, програмерите додадоа два вида на диви карактери. Панда ќе падне на првиот степен, а на четвртиот – Златна буква «W». Главната цел на иконите – Заменување на непотребни слики за формирање на наградна комбинација. После тоа, ликовите исчезнуваат – Тие не се лепливи.

Ја активира рундата со Фресинс со знак со бонус за натпис. Лесно е да се разбере со светла слика – фенерче со запален пламен внатре. Ова е еден вид распрскувач, но без плаќања. За да се добие максимална исплата и корист, распрскувачот треба да се појави на четвртиот степен.

Како да играш

Слот машината е многу различна од класичните слот машини. главна карактеристика – четири нивоа на кои се формираат награди. Тие се отвораат за возврат, во зависност од паднатите знаци. Од механика, сè наликува на функцијата на каскадата. Прво се вклучени отворени икони, а потоа играта оди во следната фаза и ниво.

Трикот е што секоја последователна победа значително го зголемува бројот на победнички комбо. На првиот степен – Вкупно 243 наградни секвенци. Кога ќе стигнете до четвртиот слој, количината ќе се зголеми на 3125. Да се ​​победи, доволно е да се нокаутираат најмалку три идентични икони.

Господар на говорни машини за мајстор за огномет

Следната карактеристика за разликување – Сите знаци се насликани во форма на знаци на дрво, како во Мајонг. За да го раскинете максималниот џекпот, доволно е да се нокаутираат пет карактери што го прикажуваат кинескиот златен iams. Табелата подолу ги опишува плаќањата со максимална стапка од 100 заеми.

Симболи

X3

X4

X5

Златен Јамб

дваесет

Педесет

100

Мачка/ риба

16

40

80

Тиркизен/розов цвет

12

Триесет

60

Бамбус

6

Осумнаесет

40

Златна панда (дива)

Фенерска светлина (бонус)

Распрскувачот е од голема вредност – Обвиненија бесплатни ротации. Тогаш станува возможно да се нокаутира диви и да се заработи мултипликатор на обложување на x50.

Слот машина RTP

Не е изненадувачки што мајсторот на огномет привлекува големо внимание од коцкарите. Презентирана е оригинална механика и постои голема веројатност да се започне рунда со Фресинс. Не само бесплатните ротации, туку и високото враќање ќе помогне да се победи победата – 95%. Патем, дивите значки честопати ќе паднат, играјќи ја улогата на замена на непотребни симболи и способни да ги зголемат добивките до 50 пати. Затоа, максималната исплата е 312500!

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари