Eye Of Ra

Machine Machine Eye of Ras дава целосно нови сензации од игра, бидејќи доби фундаментално различна нестандардна игра. Овој слот е јасна потврда за разновидниот пристап «Аматик» Да се ​​создадат онлајн игри.

Опис на слот машина

Окото на слот машината Ras е драматично различно од она што вие и јас сме навикнати да го гледаме во вообичаените слотови. Пред нас има пет тапани, но не и обични. Екстремните тапани добија три ќелии, втора и четврта – четири. И централниот тапан има пет ќелии одеднаш. Линии како такви во слот машина од компанијата «Аматски» Не. Но, всушност, HTML5-слот предвидува можност за формирање на победничка линија на 720 начини.

Можете да играте онлајн слот машина за казино

1xbet.

Заедно со темата и стилскиот дизајн, се добива одлична и необична слика. Значи, играчите чекаат забавно поминување на времето.

«Како се комбинациите?» – прашуваш. Главната состојба: Симболите треба да се наоѓаат на соседните тапани, почнувајќи од левиот раб. Тоа е, ако, на пример, првиот симбол е на првата ќелија на првиот тапан, вториот симбол на четвртата ќелија на вториот тапан, а третата икона – на самото дно на тапанот – сè уште се смета за а Комбинација на награди, а во зависност од специфичните знаци ќе ве задоволи одреден мултипликатор.

Бидејќи комбинациите паѓаат доста често, «Аматик» Ги потцени коефициентите за да не го уништи операторот.

Функционалноста на играта

Видеото слот е исполнет со тематски икони кои се директно поврзани со античката египетска култура. На тапаните гледаме маски на главните богови на митологијата на антички Египет, кралицата, Скараб и, се разбира, збир на симболи на картички. Исто така, една од главните икони е маска на Тутанкамун, која ќе го задоволи коефициентот ×250.

Не без икони со посебни функции:

 1. Диво – око на Бога Ра. Тој е во состојба да се претвори во која било друга икона за победа, но, како и во другите игри на Аматик, тој нема да ги освои победите. За време на бесплатните ротации, третиот тапан целосно се пополнува (сите пет ќелии):
 2. Распрснување – пирамиди со бонус на натпис. Тие не само што ќе обезбедат мултипликатор, без оглед на локацијата на тапаните, туку ќе го активираат и начинот на бесплатни ротации со можност за продолжување.

Бонус круг во око на РА

Пет бесплатни ротации се активираат кога се појавуваат три симболи на Скатер во која било позиција. За време на дивата функција, се појавуваат само два, три и четири тапани, а третиот е целосно исполнет со диви знаци. Кога ќе испаднат дополнителните три распрскувачи, пет фризури повторно се пресметуваат на играчот. Функцијата застанува по завршувањето на сите бесплатни ротации.

За оние кои се подготвени да ја искористат шансата и да ја зголемат исплатата за последниот спин, рундата се нуди на ризик. Задачата на играчот е правилно да ја погоди бојата или костумот на картичката. Во првиот случај, исплатата ќе се помножи со x2, во вториот со x4. Ако не успеавте, тогаш наградата за последниот спин ќе биде откажана. Ризикот од играта не е достапен во режимот Frispin.

Слот машина око на РА е одличен пример за класичен слот за античка египетска тема. Комбинира леснотија на управување, неколку бонусни можности, како и РТП 96%, што во врска ви овозможува да освоите повеќе. За почетници, постои бесплатен режим на игра што ви овозможува да се обложувате на виртуелни заеми. За да го започнете, нема потреба да се регистрирате во игра Фортуна – доволно е да се активира демо верзија.

Како да играш

Слотот на РА е лесен за контрола:

 • Започнете ја играта;
 • Изберете соодветна стапка;
 • Стартувајте ротација или активирајте автоматска игра;
 • Добијте награда во случај на победничка комбинација.

Интерфејсот на играта е исто така едноставен и разбирлив. Во својот долен дел има копчиња за лансирање едноставна и автоматска игра, повикување сертификат, избор на облог и активирање на игри со ризик.

Слотг Град доби од развивачи корпоративна рунда за удвојување, во кое Хеблер ќе мора да ја погоди бојата на превртената картичка. Исто така, има четири апартмани за играчот, и ако тој го направи вистинскиот избор, тој ќе ја помножи својата награда четири.

Не е неопходно да се издржи целата победа, бидејќи можете да искористите шанса само одреден дел од тоа. Играчот исто така има можност да ја конфигурира слот -машината, така што рундата за заокружување се активира автоматски секој пат по следниот успешен грб.

Аматик е компанија со која можете да го донесете вашиот проект за коцкање на фундаментално ново ниво. Широк спектар на услуги им овозможува на сите да ги спроведат сите желби и идеи за развој на проектот.

И таквата услуга како создавање слотови за игра клуб преку Интернет ќе ви овозможи да стекнете ексклузивна слот машина со цел да се издвоите против позадината на конкурентите и да им покажете на публиката високиот статус на вашата институција.

Симболи на говорна машина око на РА

Компанија «Аматски» Го објавив окото на РА на египетската тема на Интернет. Во процесот на вртења, играчите имаат можност да активираат бесплатни ротации и рунди за ризик. За да започнете да играте со пари, треба да се регистрирате во форма на игра, изберете облог од 0.10 до 100 долари и депозит. Извршете ја машината за максимални добивки 2500 УСД.

Сите победни комбинации се формираат кога паѓаат од три или повеќе идентични знаци, почнувајќи од екстремниот лев тапан. Ако комбинациите на наградите паднаа на различни линии за една ротација, тогаш плаќањата на нив ќе бидат сумирани. Симболите што носат такви добивки паѓаат во слотот ако играте со максимална стапка:

 • Фараон – од 250 до 2500 долари;
 • Клеопатра – од 200 до 1.000 американски долари;
 • Бафало и орел – од 150 до 750 долари;
 • Змија и сина мачка – од 100 до 500 долари;
 • Квадратна буба – од 50 до 200 долари;
 • А, К – од 20 до 100 долари;
 • П, Ј – од 10 до 50 долари.

Посебен симбол во играта е див, прикажан во форма на око. Ги заменува сите слики на екранот, освен Скатер, со цел да ги надополни и подобри комбинациите. Исто така, дивиот знак нема сопствени плаќања, но се проширува на тапани. Распрснувачот е претставен во форма на пирамиди со бонус на натпис. Оваа слика го активира Фресинс. Три, четири или пет вакви карактери носат 200, 1.000 долари или 5000 долари.

Слот машина RTP

RTP слот машина око на РА е 96%. Ова е одличен показател. Благодарение на него, корисникот може да биде сигурен дека ќе добие победа. И во пресрет на резултатот, адреналин ќе доживее и ќе се надополни со добро расположение.

Окото на слот машина од аматика индустрии со интересен сет на тапани, има пет тапани со различен број редови. Во оваа шема на победнички линии 720. Дизајнот е направен во египетски стил и многу шарен. Играта со просечна нестабилност и РТП, исто така, ќе ја привлече со својата игра, која е исполнета со бесплатни ротации, Stingrays и диви симболи. Максимални добивки од 50 илјади монети, исто така одлична мотивација ќе ужива во оваа игра.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари