Extra Chilli

Фановите на мега кул забава на серија боназа можат да го променат менито со избирање на мексиканска кујна. MicroGeaming објави оригинална дополнителна слот машина за чили за познавачи на високи конзистенции. Објавувањето на слотот се случи во 2018 година и веднаш привлече fansубители на коцкање. Спектакуларен интерфејс е идеално комбиниран со фасцинантна тема, повеќекратни фризури и зголемување на множителите. Играчите се привлечени од нестандардна наградна механика, што овозможува да се добијат многу награди во обични рунди. Ако сакате да ја удвоите наградата, постои шанса да преземете ризик, резултат на кој г -ѓа. Самата среќа ќе одреди.

Опис на слот машина

Откако ја лансираше дополнителната слот машина за чили, играчите веднаш ќе дојдат до мексиканскиот пазар. Дизајнот е целосно во согласност со неговиот асортиман, така што играчите ќе набудуваат лигаменти на зеленчук, многу овошја и, се разбира, чили пиперка, без која мексиканската кујна не прави. Посебна атмосфера создава звук придружба, што мотивира големи победи.

Микрогаминг

Тука нема функции за бонус за заговор, но широките можности ќе обезбедат серија на фризури со мултиплери. Играчите ги привлекуваат Мегавеј механика, карактеризирана со оригиналност и шик шанси да го нарушат голем џекпот. Играчите можат да го зголемат бројот на слободни честитки, обидувајќи се да добијат победа, 20,000 пати поголема од стапката.

Функционалноста на играта

Играта е опремена со шест тапани на кои ќе испаднат елементите. Наградните ланци можат да се формираат според 117649 опции на линии, што е навистина импресивно. Дизајнот на игра се разликува со оригиналност, имено дополнителен тапан под вообичаен формат на ќелии. Оваа опција е попрофитабилна, во исто време играчот секогаш ги чека најдобрите случајности.

Играта поминува со галење назад. Победничкиот ланец исчезнува, а местото на празни клетки е исполнето со нови слики. Така, еден спин продолжува многу пати. Може да има неколку добивки и како резултат тие се сумирани.

Кога формирате победничка комбинација, вториот е истакнат, денар лета за рамнотежа и звук на возбудлива музичка песна — Идеален акцент на мексиканскиот динамичен ритам.

Контролниот панел се наоѓа десно, интуитивно содржи интуитивно полнење. Дури и почетниците ќе можат брзо да се справат со правилата за да започнат со обични или автоматски рунди.

Микрогаминг

Бонус круг во дополнителни чили

Играта содржи неколку специјални карактери. Дивата ќе ги замени обичните слики со потребните икони за да формираат комбинации на награди. Буквите се распрскуваат. Паѓајќи насекаде во полето на игра и формирајќи го зборот на белешки, тие ќе лансираат фризури, кои се воодушевуваат со различностите и профитабилноста:

  • Удвојување — Играчот ќе биде поканет да го ротира тапанот за да ги удвои бесплатните рунди. Ако Fortune се насмевнува, бонусот ќе биде навистина жежок.
  • ФРИСПИНИ — Лансирани се 8 фризени со зголемен мултипликатор. Над -во -Лав падини на долниот тапан ќе ги продолжат кругите од 4 или 8 ротации. Играта се спроведува на штета на казиното на претходно изложени облози.

Играчите можат да купат бесплатни ротации користејќи го соодветниот клуч. Промените на трошоците, во зависност од стапката. Прво, играчот треба да помине низ прелиминарни фази со можност да ја намали цената, како и ризиците за да добие фризури и да ги користи на горенаведениот принцип.

Како да играш

Веднаш по лансирањето, се отвора преглед со сите можности на играта. По гледањето, треба да се запознаете подетално со правилата користејќи го менито од десно. Ако сакате, плеерот може да конфигурира опции, звук придружба, експанзија на екранот. Тогаш вреди да се премине кон главниот процес, имено:

  1. Поместете облози од 0.2 до 40
  2. Стартувај ги рундите

Лансирањето на тапани е можно во вообичаената или автоматската верзија. Пред автоматските грбови треба да бидат поставени нивниот број. Можете да го извршите слотот од кој било уред, додека сите функционалности и удобни поставки се зачувани.

Симболи на дополнителната слот машина за чили

Ликовите на слот машината носат плаќања од две или три случајности, во зависност од видот на пиперката. Играчите ќе ги набудуваат следниве формации:

  • Зелена пиперка — X2
  • Сина пиперка — X2
  • Црвена пиперка — 7.5
  • Виолетова пиперка — X50

Овие коефициенти ќе дадат ланец од 6 елементи. Сликите со деноминации на картички исто така паѓаат во играта, нагласувајќи ги не -работилниците класици на индустријата Игаминг.

Можете да ја играте слот машината за микрогминг во онлајн казино zodiac.

Слот машина RTP

Слот машина RTP е 96.82%, нестабилноста се менува од просек на високо. Таквите индикатори потврдуваат само двосмисленост и профитабилност. Слотот е загарантиран за да обезбеди многу позитивни емоции, возбудувања и награди.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари