Esqueleto Explosivo 2

Слотот Esquetto Explosivo 2 влезе на пазарот на 22 јануари 2020 година. Во текот на овие две години, тој се здоби со широка популарност кај коцкарите. Сите благодарение на возбудливата игра и графичката графика. Постојат не само бонуси и промоции, туку и демо режим, благодарение на што можете да научите да играте. Во оваа статија ќе разговараме повеќе за уредот за игри Esquetto Explosivo 2.

Опис на слот машина

Играта Esquetto Explosivo 2 веќе стана класика што не ја губи својата важност до ден -денес. Слот е доста интересен и динамичен, што предизвикува бура на емоции и најпријатни впечатоци. Можеме да кажеме со доверба дека оваа слот машина дефинитивно нема да ве натера да се досадувате.

Механиката на тапаните остана иста, а симболите во форма на пеење черепи изгледаат шармантно. Графика и анимација може да се споредат со слотовите што неодамна беа објавени. За време на функцијата FRI Spin, корисникот ќе собере диви, што ќе помогне да се отвори дополнителен мултипликатор од 64x на шанкот. Несомнено, Ескелето Експловиво 2 – Ова е едно од најдобрите слотови за игри што многумина ќе ги сакаат.

Тандеркик

Можете да ја играте слот машината Тандеркик во онлајн казино bet365.

Функционалноста на играта

Вклучувајќи го слот за Esquetto Explosivo 2 на страницата, корисникот се влева во незаборавната атмосфера на мексиканскиот ден на мртвите. Патем, елегантните черепи што излегуваат на тапанот за слот машина, веројатно нема да исплашат некого. Наместо тоа, забавувајте се. Значи, особено впечатливите играчи можат да бидат мирни.

Програмата за игри ги вклучува следниве точки:

 • Каскадни ротации со зголемен мултипликатор;
 • Дива, која експлодира соседни симболи;
 • Бонус со бесплатни ротации;
 • Бонус со мултипликатор на x64.

Корисниците кои сакале да свират демо верзија или целосна верзија на играта, не заборавајте да го оцените бинго на слична тема. Вклучен е во играта и достапен за секој што сака.

Бонус круг во Ескелето Експловиво 2

Како и во оригиналната игра, и во продолжението Esquetto Explosivo 2, постои функција на загуба на симболи. Во принцип, слотот ги задржа повеќето од оригиналните функции на бонуси. Како и да е, во овој случај, исто така, разумно вклучи и нови функции. Така, на пример, черепите, кои ќе испаднат како победнички симболи, ќе ја изведат својата уникатна песна, ќе започнат да експлодираат, а со тоа да ослободат место за нови симболи што паѓаат одозгора.

Покрај тоа, постои уште еден множител што се менува од 1 на 2, 4x, 8x, 16x и 32x. Во основа, мултипликаторот се дуплира за секоја последователна победа на каскади. За да се добие максималниот фактор, потребни се шест постојани фази.

Функции на слот машина

Новата функција е дека секој пат кога симболот на експлозиво диви паѓа, корисникот оди на повисок фактор. Диви паѓа исклучиво на тапани 2, 3 и 4. Тој ги заменува сите обични карактери. Ова е направено со цел да се зголемат шансите на играчот да победи. Кога диво паѓа, експлодира на осум карактери. Сите со висока цена. Скатите ќе останат на место.

Тандеркик

Ескелето Експловиво 2 слот е достапен на многу популарни места за казино онлајн. Играта има демо што ќе му помогне на играчот да се навикне и да ги проучи правилата. Во овој случај, нема потреба од регистрација. Тоа ќе биде потребно само доколку корисникот одлучи да игра за вистински пари.

Како да играш

Слот машина ескелето експлозиво 2 само контрола. На панелот има многу малку копчиња што е лесно да се запамети:

 1. Монетата отвора прозорец во кој можете да се обложите;
 2. Заокружени копчиња од десната страна ги извршуваат грбот во автоматски или рачен режим;
 3. Три точки го отвораат менито со табелата на плаќања и правилата;
 4. Звучникот го исклучува звучниот придружба.

Подолу е линија со информации за информации:

 • Готовина – пари на сметката;
 • Вкупна победа – Општа плаќање;
 • Обложување – Количината на стапката.

Ликови на говорна машина ескелето експлозиво 2

Тапаните се уредно лоцирани на живописна позадина, а виолетова женска череп со златна коса и црвен цвет на главата е најплатениот симбол. Останатите карактери се претставени и во форма на черепи со различни бои и со различни украси. За да се добие победа, неопходно е од 3 до 5 идентични карактери во една линија да падне.

Подолу предлагаме да ја запознаете табелата за плаќање за слот машината Esquetto Explosivo 2:

Името на симболот

Плати

Виолетова женски череп

Плаќа 5x за 5 на линијата за плаќање

Пинк череп

Плаќа 2.5x за 5 на линијата за плаќање

Зелен череп

Плаќа 1.4x за 5 на линијата за плаќање

Сина череп

Плаќа 1.2 за 5 на линијата за плаќање

Оринџ череп

Плаќа 0.9x за 5 на линијата за плаќање

Сина череп

Плаќа 0.7x за 5 на линијата за плаќање

Слот машина RTP

Слотот Esquetto Explosivo 2 има добар RTP. Индикаторот е 96.9%. Ова укажува на тоа дека играчот има добри шанси за победа.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари