Dragons Clusterbuster

Мулти -обоени змејови и накит чекаат играчи кои ја вклучиле машината за змејови ClusterBuster од Red Tiger Gaming. Слотот има уникатни бонуси и бројни дополнувања. Победи во него се собираат низ системот за плати на кластерот и достигнуваат 7931.2 стапки по круг. Постојат и џекпот од различни типови.

Можете да ја играте слот машината на црвениот тигар во онлајн казино slottica.

Црвен тигар

Опис на слот машина

Слот за змејови ClusterBuster е обдарен со 9 тапани со ист број редови со симболи. Наградите тука се создадени од кластери. Нестабилноста и РТП се инсталираат на просечно ниво. Добивките се издаваат во форма на множители на заеднички облог.

Параметар

Опис

Опсег на облози

0.1 – 20 монети

Максималната награда

7931.2 стапки

Големината на машината

9*9

Линии за плаќања

Кластерот плаќа

Нестабилност

Избалансиран

Врати се на играчот

93.79%

Бонуси

Има

Множење на облогот

0.1 – 50

Функционалноста на играта

Постојат многу обични и бонусни функции во машината за змејови ClusterBuster. Првите се потребни за контрола. Активирани од клучеви лоцирани на рабовите. Тие дозволуваат:

 • Поставете ја големината на стапката;
 • репродуцирајте во автоматската верзија;
 • Зголемете ја брзината на тапаните;
 • вклучуваат единечни круга;
 • Отворете ја табелата на плаќања/сертификат;
 • Одете во режим на целосен екран;
 • мелодија звук;
 • Одете на главната страница на казиното.

Копчињата со овие можности имаат ист тип како кај другите машини од Црвениот тигар. Во близина на нив се прозорци за информации. Тие прикажуваат биланс, добивки и избраната стапка.

Бонус функции на митралез на змејовите

Постојат многу функции во Dragons ClusterBuster. Тие се активираат од победнички јата и уништување на јајца од змеј. Секој помага да се добијат дополнителни награди.

Црвен тигар

Реакција на ланец

Активирани од кој било победнички кластер. Ги уништува победничките симболи, ослободувајќи место за други слики. Тие можат да донесат дополнителни добивки. Во овој случај, бонусот ја продолжува својата работа.

Будење на очите на змејот

Автоматскиот Dragons ClusterBuster е обдарен со три случајни функции. На почетокот на играта тие се блокирани. За да ги отворите, треба да ги скршите јајцата на змејот што се појавуваат на средина на тапаните. Тие се уништени од победнички јата што се формираат во близина на нив. Јајцето активира една од функциите:

 1. Синиот змеј. Змеј лета над тапаните што ги уништува симболите на картички. По нив, се појавуваат само високи -платени слики.
 2. Зелен змеј. Додава случаен износ на дива (до 20). Тие учествуваат во создавање на наградни комбинации.
 3. Змеј јоргован. Додава добивки од x2 до x100.

Функциите се активираат случајно во која било рунда. Може да се лансира заедно и одделно.

Бесплатни вртења

За да одите на бонус, скршете го огненото јајце со натписот «Бесплатни вртења». Се појавува во центарот по отворањето на сите функции на бонус опишани погоре. Награди на играчи 10 бонуси рунди.

За време на бонусот, шансите за активирање на случајни функции се значително зголемени. По завршувањето на сите фрескави, се појавува огнено јајце. Ако го скршите, ќе се пресметаат нови рунди.

Џекпоти

Постојат два вида џекпот вградени во змејовите кластербастер. Прогресивно – се собира од направените облози. Време – расте од придонесите и е загарантирано да игра до одреден датум.

Ждрепката започнува од 3 или повеќе симболи «Jackекпот». На екранот се појавува тркало. Се врти и одредува кој од предложените џекпот ќе победи.

Како да играш

Слотот на змејовите ClusterBuster има наједноставни правила и функционалност. Сосема е лесно да се игра, ќе ви треба само:

 1. Изберете ја големината на облогот. Тој е подесен во делот «Понуда» копчиња – и +.
 2. Одредете ја брзината. Можете да играте во стандарден режим или да притиснете «Турбо» и започнете забрзано движење.
 3. Стартувајте ги тапаните. Единствена рунда се активира преку јаз или копче «Стрели». Автоматската игра е вклучена во делот «Автоматско».

Кругите носат добивки ако се појават кластери во нив. Тие се создадени од исти знаци (најмалку 5 парчиња), контактирање едни со други вертикално или хоризонтално.

Симболи на говорна машина Драгони Кластербастер

Има 15 карактери во змејовите ClusterBuster. Сите добија уникатни слики од производителот. Исто така се разликуваат во зачестеноста на изгледот и издадени награди. Тие се поделени во 3 категории:

 1. Ниско -платено. Групата вклучува 5 карактери со картички (10, j, q, k, a). Се разликуваат во зголемена фреквенција на загуба. Донесете минимални множества од 0.1 до 10.
 2. Високо платено. 4 слики се погодни за оваа категорија (Скролувач, Дагерс, моќ, круна). Нивните кластери носат големи добивки во количина од 0.3 до 50 цени.
 3. Бонус. Оваа група вклучува 6 слики: w – ги заменува сите платени карактери; Бесплатни вртења – активира бесплатни рунди; Јајца од виолетова/зелена/сина змејови – активирајте опции за бонус; Jackекпот – Вклучува бонус со ждрепка за џекпот.

Првите два вида на карактери даваат добивки од кластери. Бонус сликите имаат димензии 3*3 и се појавуваат за возврат. Исклучок е диво (W), што помага да се создаде комбо.

Слот машина RTP

Game Dragons ClusterBuster има процент на поврат под просекот. Приближната вредност е 93.79% (означено во «Референца»). Вклучува победи од вртења и изградени џекпоти.

Враќање на коефициентот на играч во Dragons ClusterBuster означува ниски шанси за играње облози. Поради ова, влегувањето во плус од кластери ќе биде доста проблематично. Но, ако чекате бонуси, тогаш постои веројатност да добиете големи добивки.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари