Clover Tales

Слот машината му припаѓа на Плејсон и беше објавена во летото 2017 година. Слотот веднаш заинтересирани многу коцкари. Ова се должи не само на пријатната графика и оригиналната игра, туку и со интересна механика. За време на ротацијата на тапанот, најверојатно значително ќе го зголеми износот на наградата. Не за време на бонус, туку во стандарден режим. Можете исто така да заработите бесплатни ротации, одговор и да нарушите голем џекпот!

Опис на слот машина

Програмерите создадоа уникатен производ со игра со високи вредности. Бидејќи се запознавте со техничките податоци, ќе биде можно лесно да размислите за деталите за стратегијата.

Опции

Опис

датум на издавање

Лето 2017 година

Жанр

Магија и богатства

Максимална стапка

90

Нестабилност

Просек

Бројот на наградни линии

9

Бонуси

ФРИСПИНИ, РЕСТИНСИ

Коефициент на РТП

95.6%

Функционалноста на играта

Верзијата на работната површина ќе ја воодушеви класичната контрола – Сè е едноставно и јасно. Програмерите ги додадоа правилата – Сите информации се отвораат со притискање на иконата «Јас». Копчињата се погодно лоцирани за да се зголеми и намалат големината на стапката, можете веднаш да ја поставите максималната стапка.

Можете да ја играте машината за слот Плејсон во онлајн казино mariacasino.

Плејсон

Ќе испадне да ги започнете тапаните самостојно и да го активирате автоматскиот режим. Ако претпочитате да играте од паметен телефон, нема да мора да се навикнете на управување долго време. Сите според стандардот – Главните копчиња се наоѓаат десно од тапаните. За удобна игра, ќе треба да инсталирате добар прелистувач, како Google Chrome.

Главни функции:

  • Напредни поставки со можност за промена на звук, графика;
  • Играјте на целиот екран;
  • Когнитивен сертификат со табела на плаќања, упатства;
  • Мод «Автоматско» – Тапанот започнува со претходно воспоставена стапка;
  • Голема веројатност за заработка фризури и респекти;
  • Пријатни облози на облози.

Да се ​​брани вештини и целосно да се разбере функционалноста, а управувањето ќе помогне «Демо-режим».

Бонус круг на богатството на детелина

За најразлична игра, програмерите додадоа два вида бонуси. Тие се активираат кога наградната секвенца паѓа на теренот. Видот на охрабрување директно зависи од формираните знаци.

Плејсон

Бесплатни ротации

Слотот ќе собере пет фризури секој пат кога наградната секвенца од самовили или лепекони се собра на линијата на виножитото. Кога користите вртења, можете да активирате еден од двата режима. Theе започнат да се појавуваат до пет диви карактери со опција за проширување на екранот. Втората опција – Дивата е фиксирана на десниот тапан, а после секој грб оди на едно поле лево.

Респекти

Едното испитување се потпира на наградното комбо од следниве карактери – потковица, цевка или детелина. Потребно е да се формираат комбинации токму на линијата на виножитото. Чипот е дека наградните знаци автоматски се претвораат во «Лепливо». Исто така, постои голема веројатност да се исфрли дивината, што ќе замени непотребен симбол и ќе помогне да се создаде победничка секвенца.

Функции на слот машина

Атмосферата на слот за видео е посветена на магичната шума. Willе биде можно да се пренесе на мистериозен раб каде живеат самовили, гноми и лепекони. Играта е придружена не само од висококвалитетна 3Д графика, туку и со пријатна музика покрај пеењето на птици.

Една од бонусните функции – Див знак со опција за експанзија. Така што симболот е фиксиран на една од ќелиите, ќе треба да исфрлите тенџере со злато, но уште поважно – на линија со виножито. Ако во стандарден режим «Диви» способни да ги заменат сите знаци, што ќе помогне да се формира наградно комбо, потоа за време на ниво на бонус – Редослед од три до пет диви значки ќе донесе голема победа.

Како да играш

Кога ќе завршите со проучувањето на упатствата, ќе дојде време да поставите соодветна стапка. Можете да користите барем една, или сите девет наградни линии. Одделно, вреди да се напомене динамичката табела на плаќања. Секогаш е јасно каква количина на победа ќе биде во зависност од големината на стапката и собраната наградна комбо.

Играта е сведена на формирање на разни секвенци. Стандардните симболи ќе донесат мала исплата. Можно е да се пробие голем џекпот кога се појавуваат пет диви знаци на теренот.

За да се зголеми банкарството, подобро е да се фокусираме на рундата за бонуси. Успешните корисници лесно ќе заработат пет фризури или еден одговор за комбо од детелина, цевка или потковица. Патем, ако се уморите од ротирање на тапанот самостојно, во овој случај е обезбеден «Автоматски режим».

Карактеристики на слот машина за богатство на детелина

Во слот машината има само девет стандардни и еден посебен симбол. Минималниот број на добивки за победа – Три, но тие треба да бидат на иста линија.

Симболи

X3

X4

X5

Самовила/Лепрекон

12

33

150

Цевка

десет

22

55

Потковица

9

дваесет

Педесет

Карактеристики на картички Ј, П

четири

десет

дваесет

Карактеристики на картички К, А

6

Четиринаесет

Триесет

Детелина

осум

Осумнаесет

Педесет

Златен тенџере (диво)

дваесет

100

250

Слот машина RTP

Видеониот слот има одличен коефициент на враќање – 95.6%. Оригиналната механика ќе помогне да се победи победата. Многу е лесно да се заработат Фреснс и одговор. Само треба да го нокаутирате наградното комбо на линијата со виножитото. Запомнете за проширување и лепливи диви карактери.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари