Преглед на крипто казино CloudBet 2023

CloudBet е платформа за игри која постои од 2013 година и е насочена кон криптовалути. На официјалната веб-страница ќе најдете не само популарни казино игри, туку и облози за спорт и еСпорт. Администраторите редовно ја ажурираат листата за забава со додавање на нови онлајн слотови, маси во живо, карти и друштвени игри. Правењето облози е максимално безбедно, но уште поважно, се нудат транспарентни услови, одлични бонуси и навремени исплати!

Promo Code: WRLDCSN777
100% до 5 БТК
Бонус за добредојде
Добијте бонус

cloudbet-сајтВеб-страницата може да се пофали со добра репутација и позитивни критики. Ресурсот му припаѓа на CyberNeedle NV и работи под две лиценци – Курасао и Црна Гора. За да заработите 100% бонус за добредојде на вашиот депозит во моментов, само регистрирајте се и депонирајте во BTC, ETH, LINK, PAX, USDT, DAI. Чекате безбедна игра и целосна анонимност.

Сите бонуси во крипто казиното CloudBet

Платформата за игри е подготвена великодушно да го награди секој нов клиент. Бонус програмата обезбедува не само подарок за добредојде. Има и промоции за повторно вчитување за активни корисници. Ако редовно се обложувате, наскоро ќе се приклучите на ВИП клубот и ќе отклучите посебни привилегии.

cloudbet-промоции

Бонус за добредојде

За да добиете 100% од првиот депозит во моментов, само следете неколку едноставни чекори. Прво треба да се регистрирате на официјалната веб-страница и да прикачите е-пошта. Останува да ја надополниме сметката од 0,01 БТК користејќи пригодна услуга за плаќање. Не заборавајте дека минималниот износ на депозит е помал, но оваа сума е неопходна за активирање на бонусот.

Главната карактеристика на промоцијата е дека страницата е подготвена да донира до 5 БТК. Во овој случај, бонус средствата може да се кредитираат на сметката во текот на годината. Сè што ви треба е да заработите 800 поени за лојалност, за кои системот ќе кредитира 0,01 BTC. Патем, заработувањето поени во играта е нереално едноставно – ставајте облози на спорт или во казино игри. Исто така, ќе го забрза процесот на преминување на ново ВИП ниво, кое ќе отклучи посебни поволности.

Вчитајте ја повторно промоцијата во понеделник

За љубителите на обложувањето, на почетокот на неделата е подготвен бонус за повторно полнење. Доволно е да ја надополните сметката во понеделник, а системот автоматски ќе ја зголеми големината на банкротот за 50%.

Вчитајте ја повторно промоцијата во четврток

Сега почекајте до четврток и можете да учествувате во втората промотивна понуда. Истите услови се предвидени и за депозитот – 50% кон банката.

Турнири

Во делот „Промо“ има информации не само за тековните промоции, туку и за турнирите. Администрацијата редовно започнува со интересни настани. Некои се посветени на одредени развивачи на софтвер, додека други се темпирани на познати празници – Нова Година, Ноќта на вештерките.

ВИП клуб

Повеќе поволности и привилегии нуди ВИП клубот. Сите клиенти имаат право да станат член на заедницата. Потребно е само редовно да се обложувате, што ќе придонесе за заработка на поени во играта. Приклучувањето на клубот вреди за дополнителни придобивки:

 • Можете да направите големи облози;
 • Отворен е пристап до ексклузивни настани и подароци;
 • Личен консултант кој е во контакт 24/7;
 • Забрзани плаќања, а самата процедура станува поедноставена;
 • Зголемена големина на наплата.

CloudBet нуди одлични услови, но уште поважно, дарежливо се охрабруваат активноста и учеството на различни настани. Ќе можете да повлечете големи суми, да заработите многу ексклузивни бонуси и да отклучувате интересни турнири со големи наградни фондови.

Како да се регистрирате за CloudBet

Ако сакате да започнете да го трошите вашиот бонус за добредојде, да играте казино игри и да се обложувате на спорт во моментов, се што треба да направите е да креирате сметка. Постапката е што е можно поедноставна и трае не повеќе од 1-2 минути. Прво, одете на официјалната веб-страница, а потоа кликнете на копчето „Регистрирај се“, кое се наоѓа во горниот десен агол.

cloudbet-регистрација

После тоа, ќе се појави стандардна форма со барање да креирате сметка. Најлесен начин е преку Google или Facebook. Доволно е да се согласите за пренос на лични информации и ќе има моментален влез во вашата лична сметка.

Вториот начин да станете полноправен член на казиното е да се регистрирате преку е-пошта. Мора да внесете валидна адреса за е-пошта, да креирате силна лозинка и да потврдите дека имате над 18 години. Сега е време да смислиме прекар.

Кога ќе се одлучите за прекар, ќе започне следната фаза. Неопходно е да се пополни краток прашалник, со назначување на лични податоци – полно име, земја на живеење, пол. Останува да ја активирате сметката користејќи ја врската што ќе биде испратена до наведената е-пошта. Следете го и системот се пренасочува на официјалната веб-страница.

Мобилна верзија и апликација CloudBet

Многу поудобно е да се користат сите функции на платформата од мобилен уред. Програмерите ја адаптираа десктоп верзијата на страницата за телефони и таблети базирани на Android и iOS. Спортската линија и листата на автомати изгледаат одлично. Исто така, лесно е да се нарача повлекување на добивките и да се комуницира со техничка поддршка.

cloudbet-мобилен

И покрај фактот дека казиното беше објавено во 2013 година, сè уште нема мобилен софтвер. Поддршката тврди дека апликацијата е во развој. Ако сакате да играте од вашиот телефон или таблет, само одете на официјалната веб-страница и системот автоматски ќе се прилагоди на големината на екранот. Се претпоставува удобна контрола и функционираат сите основни функции.

Слотови за казино за криптовалути CloudBet

Фановите на видео слотови ќе најдат разновидна колекција од над 1.000 наслови. Презентиран е софтвер од водечките производители, кои редовно објавуваат новитети во 2023 година со оригинална механика, кругови со бесплатни вртења и шарена 3D графика.

cloudbet- слотови

Некои слотови имаат само 20 линии за плаќање, додека други имаат над илјада, што значително ги зголемува шансите за победа. Исто така, треба внимателно да ги погледнете автоматите за џекпот ако сакате да се збогатите неверојатно за момент.

Софтвер

Има навистина многу видео слотови и сите се различни, но уште поважно, производителите на софтвер. Ресурсот соработува само со докажани и добро познати студија кои долго време развиваат онлајн игри. Можете да уживате во уникатни и класични наслови од Microgaming, Playson, Tom Horn, Red Tiger, Big Time Gaming, Spinomenal, 1×2 Gaming, Evolution, NetEnt.

Живи дилери

Официјалната страница претставува не само автомати за игри на среќа, туку има и можност да игра со вистински крупиери. Во делот „Во живо“, има над сто табели кои се разликуваат по изгледот на дилерот, ограничувањата на облозите и правилата. Во исто време, крупиите работат во неколку смени, што ќе ви овозможи да уживате во реална игра во секое време од денот.

cloudbet-во живо

Сепак, само регистрираните корисници кои имаат пари на сметката смеат да се поврзат на преносот во живо. Дури и минималниот депозит е доволен за играње блек џек во живо, покер, бакара, рулет.

Класично спортско обложување

Белег на платформата е спортското обложување. Може да се обложувате во живо и пред-меч на широк спектар на турнири. Воедно, дозволено е следење на натпреварот во живо, што ќе ја зголеми шансата за добра прогноза. Можете да се обложувате на бокс, фудбал, рагби, кошарка, тенис. Патем, не мора да се регистрирате двапати за да ги отклучите функциите на казиното и обложувалницата – користите еден профил и сметка.

Обложување на еспорти

Веб-страницата ќе им се допадне и на љубителите на еСпорт обложување. Букмејкерот ќе ве задоволи со добри коефициенти и можност да се обложувате на различни игри и лиги: Lol, Starcraft, CoD, FIFA, Dota 2, Overwatch. Нема многу различни пазари, но можете да ставате облози во криптовалути.

Предности и недостатоци на крипто казиното CloudBet

Добрите страни:

 • Дарежлив бонус за добредојде – до 5 БТК;
 • Може да играте само за крипто;
 • Сè е фер и безбедно поради две лиценци – Курасао и Црна Гора;
 • Удобен мобилен сајт;
 • Целосна анонимност и гаранција дека вашите податоци нема да бидат споделени со трети лица.

Минуси:

 • Понекогаш се наплаќа провизија од 5% за исплати;
 • Неколку бонуси во делот за спортско обложување.

Кои криптовалути прифаќа CloudBet?

За време на регистрацијата, секој клиент мора да избере валута за игра. Можете да се обложувате во BTC, USDC, PAX, ETH, USDT. Ова е само мал дел од достапните криптовалути, бидејќи CloudBet е обложувачница со повеќе валути. Ќе може да се надополни сметката и да се повлечат добивките во најпопуларните дигитални валути. Во исто време, администрацијата периодично ја ажурира листата со додавање на нова крипта. Сликата од екранот подолу покажува колку е лесно да се направи депозит – средствата веднаш се кредитираат на сметката на играта!

Услуга за поддршка

Платформата работи од 2013 година, што им помогна на програмерите да ги земат предвид сите желби и барања на подобрите. Ова се должи на корисничкиот интерфејс и употребливоста. Доколку сè уште имате потешкотии или прашања, создаден е стручен тим за техничка поддршка за вакви случаи. Менаџерите работат во неколку смени 24/7. За инстант комуникација, користете го онлајн разговорот или испратете е-пошта на [email protected]. Можете исто така да најдете одговори на вашите прашања во делот ЧПП.

Кои јазици ги поддржува казиното CloudBet?

Ресурсот е фокусиран на различни земји и тоа се забележува по бројот на достапни преводи. Само еден клик и страниците ќе бидат преведени на кинески, шпански, грчки, бразилски, италијански, англиски, руски, турски, полски, германски, јапонски, француски. Префрлете се на вашиот мајчин јазик и нема да ви биде тешко да се регистрирате, да направите депозит, да се запознаете со тековните промоции и да нарачате пренос на добивки.

Лиценца

Установата за коцкање работи во 2023 година само благодарение на лиценцирани и легални активности. Во спротивно, подобрите веќе си го уништија угледот, што ќе доведеше до затворање на порталот. Играчите им веруваат на своите пари и се убедени во вистинска шанса за победа, а сето тоа на сметка на две важечки лиценци – Курасао и Црна Гора. Во исто време, во пролетта 2021 година, сопствениците на проектот ги обновија двете лиценци. Значи безбедна и фер игра обезбедуваат регулаторни тела кои ги следат активностите на обложувалницата.

Најчесто поставувани прашања

Кои се бонусите?
Преку кои услуги можам да ја надополнам мојата сметка?
Кои се основните барања за регистрирање сметка?
Дали е безбедно да се игра CloudBet?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Кои се бонусите?
Подготвен е дарежлив бонус за добредојде за нови клиенти - 100% од износот на првиот депозит. Уште поважно, максималната сума на награда е 5 БТК. Во овој случај, можете да добивате бонуси за една година. Потребен е 0,01 BTC за секои 800 поени за лојалност. За веќе регистрираните корисници, обезбедени се промоции за повторно вчитување - 50% од банкротот во понеделник и четврток.
Преку кои услуги можам да ја надополнам мојата сметка?
Официјалната веб-страница обезбедува само сигурни инструменти за плаќање за депозити во криптовалути. Можете да ја финансирате вашата сметка со Bitcoin, Ethereum, Tether, Bitcoin Cash. Овие се далеку од сите методи, а администрацијата редовно поврзува нови популарни услуги.
Кои се основните барања за регистрирање сметка?
За да креирате сметка на платформата за игри, мора да имате над 18 години. Ако сте наполниле полнолетство, ќе треба да пополните краток формулар за регистрација, обезбедувајќи лични податоци. Исто така, ќе треба да ја активирате вашата сметка преку е-пошта. Ако сакате да ги прескокнете сите овие чекори, можете веднаш да се најавите на вашата лична сметка користејќи Google или Facebook.
Дали е безбедно да се игра CloudBet?
Се разбира, и сето тоа на сметка на две важечки лиценци - Црна Гора и Курасао. Во 2021 година, сопствениците на ресурсот ги обновиле своите лиценци. Исто така, безбедноста е загарантирана со сигурна криптовалута. Трансакциите се добро заштитени и шифрирани, што ја елиминира можноста за кражба. Во исто време, не се бараат доверливи информации за клиентот при депонирањето.