Book of aztec

Процеп «Книга на Ацтек» од компанија «Аматски» ќе му овозможи на секој корисник да се чувствува како истражувач и да се фрла во античкиот свет. Играчот ќе претстави најразлични симболи, 5 тапани, 3 реда, 10 победнички линии и бесплатни грбови. Отворање книга на Ацтеките, вие, заедно со прекрасна патничка девојка, одете на награди за плен.

Можете да играте онлајн слот машина за казино pinup.

Опис на слот машина

Книгата на слотот на Ацтеките е направена во жанрот на антички Египет, Америка и античка цивилизација. Играта е достапна и на персонален компјутер и на таблет или мобилен телефон. Слот машината има просечна нестабилност и 96% РТП. Полето за играње вклучува пет тапани и десет реда. Минимална стапка 0.10 $. Максимална стапка 5 долари. Главната карактеристика на машината е книга на механичар, проширување на симболи, специјални диви. Максимална победа во која било од овие машини 5 илјади долари.

Книга на Ацтек предводена од познатата светска компанија Аматика. Заплетот се заснова на книгата на Ацтеките, што е главната вредност на ловците на богатството. Во центарот на заговорот е девојче-археолог кој му помага на играчот да ја надмине сложената трнлива патека и да ја најде богатството на книгата.

Главниот елемент на наградните комбинации на Книгата на слот машини за слот за Ацтек, вклучително и златни статуи, портрет на главниот лик и номинална номинална мапа. Покрај основниот тип, слот машината доби распрскувач. Функциите од овој тип се да ги активираат слободните средства и да ги заменат другите предмети.

Пред да започнете да играте книга на Ацтек, корисникот треба да ги процени сите ризици. Важна компонента на успешна игра е нивото на поврат, што мора да се спореди со износот на готовина на банкротот и да се избере вистинската стапка.

Функционалноста на играта

Книгата на слот машина Ацтек ќе ги изненади корисниците со интересна имплементација на наградната функција што станува достапна истовремено со лансирањето на бесплатни ротации. Суштината на функцијата за проширување на симболот се сведува на фактот дека пред почетокот на ждрепката, слотот избира симбол за проширување, кој потоа ќе ги донесе добивките без оглед на локацијата на тапаните.

Бонус круг во Книгата на Ацтеките

Книгата на слот машина Ацтек има многу интересни рунди за бонуси. Разгледајте ги подолу:

  • Бесплатни вртења е крајната цел на авантурата во книгата на слот машина Ацтек. Тука корисникот се следи со наградните активности за време на периодот на цртање од 10 бесплатни ротации. Може да добиете пристап до нив со собирање комбинација од три, четири или пет идентични слики. За тоа, плеерот е во целосна награда: 3 слики x2 вкупно обложување, 4 слики од X20 вкупно обложување, 5 слики од X2000 вкупно обложување;
  • Коцка е посебен режим во слот машина, што е сосема поинаков формат на цртање. Таму, учесниците ќе треба да изберат мапа за костум или боја. Ако овој обид е успешен, тогаш слот -машината ја наплаќа победничката x2 од стапката. Ако корисникот ја погоди тужбата, тогаш добивките се зголемуваат за x4.

Како да играш

Пред да започнете да играте книга на Ацтеките, треба да ги проучите правилата и барањата. Ова ќе помогне да се зголеми шансата за победа. Суштината на играта е да изберете облог, да ротирате тапани и да добиете парична награда. Секој спин може да испадне одлучувачки и да му даде на играчот главна награда. За да го направите ова, треба да паднете на главната линија комбинација од 5 портрети на трагачи на авантури. Покрај тоа, комбинациите се формираат од две или повеќе слики со лав и пирамида, минимум 3 апоени за картички или книги.

Во книгата на слот за Ацтеките, пронајдени се основни и наградни симболи. Вајлд и Скатер се комбинираат во еден елемент. Нивната улога ја игра книгата. Ако се појави на тапанот, може да помогне да се заврши комбинацијата на победата. Ако се појават најмалку три од неговите слики, тогаш корисникот ќе има десет бесплатни фризури. Предложено е да се избере проширен елемент на бонус што ќе работи за време на мини-рунда. За да го започнете процесот, мора да кликнете на која било од 10 -те книги. Сите плаќања што корисникот ги добил за време на бесплатните ротации се сумирани и пренесени на сметката на играта.

Книга на ликови на говорна машина на Ацтек

Секоја победничка комбинација се состои од најмалку три идентични знаци, кои треба да испаднат. Ако комбинација на карактери се појавува истовремено на различни линии, тогаш плаќањата на нив се сумирани. За време на ротацијата, може да се појават следниве слики:

  • Девојка од 100 до 50 илјади долари;
  • Златна планина од 50 до 20 илјади долари;
  • Риба и лав од 50 до 7.500 долари;
  • А, од 50 долари до 1.500 американски долари;
  • П, Ј, 10 од 50 долари до илјада долари.

Диви и скитници во книгата на слот за Ацтек се античка книга што ги заменува сите слики во играта и учествува во победнички комбинации. 3, 4 и 5 му донесат на корисникот освојување 200, две илјади долари или 20 илјади долари. Покрај тоа, Скатер лансира рунда на слободни слободи и може да падне на кој било тапан.

Десет бесплатни вртења ќе бидат лансирани откако Skatt се појавува три или повеќе пати на која било позиција на тапанот. После тоа, ќе се појави книга на екранот на кој ќе се подобрат сликите за возврат. Еден од нив ќе прикаже симбол за бонус. Се играат фризури, а избраниот симбол се проширува на тапанот, донесувајќи му на играчот парична награда. Ако се појави три или повеќе распрскувачи за време на функцијата, тогаш се наплатуваат десет ротации. Откако ќе заврши целиот процес, играчот ќе добие исплата.

За да се зголемат добивките во текот на последниот спин, неопходно е да се учествува во ризикот. Корисникот го стартува самостојно. На екранот ќе се појави затворена картичка. Нејзината боја ќе треба да го погоди играчот. Ако изборот се покажа како вистина, ова ќе донесе двојна исплата. Ако тужбата се претпостави правилно, тогаш добивките се множат со 4. Во случај корисникот да греши, тој не ја добива наградата и влегува во главниот режим на игра.

Книга со слот машини на Ацтеките комбинира разнобојни графики, пријатен дизајн и удобен контролен панел. Постои голем избор на облози, почнувајќи од минимум (0.10 долари) и завршувајќи со максимум (100 долари). И благодарение на високиот степен на победа, корисникот може да биде сигурен дека брзо ќе ја добие наградата.

Слот машина RTP

Како што споменавме погоре, книгата за слот машина RTP на Ацтеките е 96%.

Ова е прилично добар резултат, кој му гарантира на корисникот добра победа. Подолу сугерира да се запознаете со табелата на плаќања и карактеристики:

Симболи

Плаќања

10, Ј, П

X5, x25, x100

А, к

X5, x40, x150

Лав, риба

X5, x30, x100, x750

Пирамида

X5, x40, x400, x2000

Книга

X20, x200, x2000

Трагач на авантури

X10, x100, x1000, x5000

Карактеристики на книгата на слот машина Ацтек:

Бројот на линии

десет

Бројот на тапани

5

Минимална стапка

0.10 $

Максимална стапка

100 долари

Минималниот коефициент

X5

Максимален коефициент

X5000

Игра на ризик

Не

Како што можете да видите, условите и карактеристиките на книгата на апаратите за игри на Ацтек се доста профитабилни. Затоа многу корисници се за inубиле во овој слот.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари