Bewitched

За loversубителите на сè што е поврзано со Меџик, Исофбет ја воведе зачудената слот машина за вештерки, волшебници и волшебници. Се разликува со оригиналните бонуси и бројни функции. Победите во слотот се во можност да достигнат 2000 облози од обични комбинации. Тука има прогресивен џекпот со уште повредна награда.

Опис на слот машина

Постојат 5 тапани, 3 реда со симболи и 15 линии за фиксни плаќања во зачудениот слот. Нестабилноста се воспоставува на ниско ниво, а процентот на поврат – над просечно. Добивките се издаваат во форма на множители. Сите поставки на машината се собираат во табелата:

Параметар

Значење

Опсег на облози

0.01 – 150 монети

Максимална исплата

2000 облози

Големината на машината

5*3

Линии за плаќања

1 – 15

Нестабилност

Ниско

Процентот на поврат

95.35%

Бонуси

Фрисинс, игра со ризик, игра за бонуси

Множители

2 – 2.000

Функционалноста на играта

На дното на зачудената слот машина е контролниот панел. Се состои од неколку клучеви со различни функции:

 1. Paytable. Ја отвора табелата на плаќања и информации за бонуси.
 2. Обложување/облог за обложување. Поставки за Stavka.
 3. Автоматско вртење. Вклучува поставки за автоматски режим.
 4. Спин. Руни сингл круг.
 5. Бет Макс. Поставува максимална стапка.
 6. Линии. Поставки за линија.
 7. Коцка. Ја активира играта на ризик (само по успешни свитоци).
 8. Список. Прозорец со поставки.

Функционалноста во зачудената е стандардна и дава сè што ви треба за удобна игра. Исто така, на панелот има информации за информации. Тие ја покажуваат состојбата на рамнотежата, стапките на стапката (општи и линеарни) и паднатите добивки.

Бонус круг во зачуден

Зачудениот автоматски беше преполн со бонус игра, фризури и функција на удвојување на добивки. Сите овие дополнувања помагаат да се добијат парични награди. Покрај тоа, нивните вредности можат да бидат значително повисоки отколку во едноставното движење на чизмите.

Игра во ризик

Функција што ги удвојува добивките. Активирано од клучот «Коцка» После победата на рунди. Затворена картичка се прикажува во центарот. Играчот е поканет да ја погоди нејзината боја.

Успешен исход – го удвојува придонесот (достапен до 5 победи по ред). Ако картичката се испостави дека е различна боја, тогаш наградата гори, а слотот се враќа во вообичаената состојба.

Бесплатни ротации

Бонусот во зачуден се активира преку распрскувач. Последно 2 – 5 такви карактери носат од 2 до 5 фризури. Пред да ги започнете, започнува битката на вештерките. Играчот е поканет да земе една од забавите. Ако избраната волшебничка победи, тогаш бројот на натрупани фризури и множители од кашеста маса се зголемува неколку пати (до 6 – 15 рунди и 10 – 1000 облози).

Бесплатните грбови се играат автоматски. Сите добивки во нив се зголемуваат за 2 пати. Издадени се дополнителни фрапки од нови ленти.

Можете да играте слот машина Isoftbet во онлајн казино ladbrokes.

Бонус игра

Се вклучува од 3 комбинации – 5 Мерлинов. Тапаните се заменуваат со нова локација на играта каде волшебникот е ангажиран во подготовка на магична напивка. Мулти -обоени шишиња се поставени подолу.

Играчот е поканет да кликне на кој било три еликсири. Мерлин ги мачка и подготвува напивка. На крајот се издаваат парични награди или фризури. Исто така, веројатно ќе добие прогресивен џекпот вграден во зачудениот слот.

Како да играш

Кога е вклучена пушката со напади, играчот е поканет настрана со една од двете вештерки. Изборот направен директно влијае на бонусот со фризурите каде се води битката, а победничката страна носи дополнителни награди.

По екранот, на екранот се појавуваат тапани и сите контролни копчиња. На почетокот, ние нудиме да ја конфигурираме големината на стапката (од 0.01 до 150 монети) и бројот на активни линии (од 1 до 15). Фокусирајте се на вашата стратегија за депозит и претпочитана игра.

Постојат зачудени и дополнителни поставки се отвораат низ копчето «Список». Веднаш штом ќе се справите со нив, започнете ги тапаните со централно копче или простор. Сега останува само да се гледа колекцијата на комбинации и добивки.

Симболи на зачудената слот машина

Слотот има 10 карактери со уникатни слики. Сите се обдарени со свои награди, а некои добија бонус функции. Да се ​​запознаеме со нив подетално:

 • J/q – ниски платени знаци со множители X5/X10/X50;
 • K/a – Го множи придонесот во 10/25/100 пати;
 • Жаба – носи добивки на 3/30/150/500 облози;
 • Вештерка – Има множители x4/x50/x250/x750;
 • Куќа на вештерки – Редок симбол со награди во 5/50/500/1000 облози;
 • Вештерка во сина капа – Распрскувачки со множители x2/x50/x100/x200 (платено на која било позиција) и 2/3/4/5 Фрисинс;
 • Був – Диви со најголеми множества x10/x25/x100/x1000/x2000 и функцијата на замена на сите стандардни знаци;
 • Мерлин – Бонус, активирање на бонус игра.

Комбинациите на награди се собираат на платени линии. Може да се состои од 2 (3) – 5 слики. Добивките се доделуваат на линеарна стапка.

Слот машина RTP

Bewitched доби многу добар поврат со Isoftbet со вредност од 95.35%. Овој коефициент на РТП ви овозможува да излезете плус со зголемени шанси. Ја забележуваме нестабилноста на слотот. Тоа значително ги намалува ризиците и ја зголемува веројатноста за освојување на победничкото комбо. И ако чекате за вклучување на бонуси, тогаш можете целосно да солнете голем џекпот во неколку илјади облози.

Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари