Преглед на казиното Betchan 2023 година

Betchan е малтешко казино кое започна со работа во 2018 година. Веб-страницата поддржува неколку јазици, вклучувајќи англиски, германски, шпански и други. Букмејкерот им нуди на играчите широк спектар на забава и проширен бонус систем. Може да играте Betchan и на компјутер и на мобилен.

Promo Code: WRLDCSN777
50 долари
Бонус за добредојде
Добијте бонус

Официјална веб-страница на Betchan

Дизајнот на казиното е направен во црна боја. Активните команди се означени и означени на општата позадина. Букмејкерот им нуди на играчите:

 • слотови;
 • игри на маса;
 • казино во живо и друга забава.

betchan-веб-страница

Покрај тоа, страницата е опремена со пребарување, филтри и категории „популарни“, „нови“, што го олеснува изборот меѓу различните автомати. За оние кои сакаат да играат големи, табот „турнири“ е достапен.

Меки (слот машини)

Букмејкерот соработува со водечките развивачи на слотови. Меѓу нив:

 • Еволуција;
 • Spribe;
 • Playson;
 • BetSoft Gaming;
 • нолимит и други.

betchan-слотови

Благодарение на оваа соработка, опсегот на игри во Betchan постојано се ажурира. Над 2000 игри се веќе достапни. Најпопуларните меѓу нив:

 • Книга на мачки;
 • Џони Кеш;
 • Foxy Wild Heart;
 • Волшебни ѕвезди;
 • Wild Cash и други

Достапни се и демо верзии на слот машини. Но, тие може да не работат поради ограничувањата на казиното. Во овој случај, ќе мора да барате решенија. На пример, овозможете VPN.

Казино во живо

Betchan им нуди на играчите „во живо“ формат на игри, односно овде и сега. Коцкарот ги избира емисиите за коцкање што му се допаѓаат и кликнува на „учествувај“ (или „приклучи се“). Овој формат ви овозможува да се втурнете во атмосферата на коцкање и да го постигнете џекпотот во живо. Достапните програми се објавени во табулаторот „казино во живо“.

betchan-во живо

Игри на маса

Betchan ги радува и љубителите на игри на маса. Букмејкерот нуди рулет и блек џек, кои се поделени во многу видови. За да играте, само одете во јазичињата со исто име и изберете бесплатна табела.

Нема сајтови за спортско обложување. Но, ова се компензира со широк спектар на игри, турнири и бонус систем. Затоа, на коцкарите не мора да им е досадно.

Регистрација на Betchan

За да го користите казиното, треба да креирате сметка. Тоа е да се регистрирате. Без овластување, страницата е достапна само во пробен режим. Корисникот може да гледа достапна забава, бонуси, турнири. Но, не можете да учествувате во нив. Регистрацијата ќе ја отвори оваа можност, а исто така ќе ви овозможи:

 • контактирајте со поддршката;
 • комуницирајте со други играчи;
 • примајте пораки со специјални понуди;
 • додадете игри, настани во омилени;
 • победи и повлече џекпот;
 • користете го системот за враќање на готовина;
 • учествуваат во лотарии со добивка.

betchan-регистрација

Овластувањето на Betchan е практично и брзо. Се одвива во 3 фази:

 • Внесете ја вашата е-пошта, креирајте лозинка и изберете валута. Проверете го полето дека имате 18 години.
 • Пополнете го вашето име, презиме, датум на раѓање и телефонски број.
 • Изберете ја земјата на живеење и пополнете ја адресата, поштенскиот број. Доколку сакате, претплатете се на билтенот за казино.
 • Кликнете на „регистрирај се“.

Откако ќе креирате профил, ќе треба да ги потврдите е-поштата и телефонскиот број. Исто така, ќе треба да поминете верификација. Тоа е, поставете скенирани документи во системот. Податоците не се пренесуваат никаде и се заштитени од неовластени лица. Потребни се документи за да се потврди возраста на играчот. За да поминете потврда, контактирајте ја службата за поддршка или поставете ги потребните датотеки преку вашата лична сметка. Ако не поминете идентификација, обложувалницата има право да го ограничи пристапот до казиното. Покрај тоа, нема да можете да го повлечете џекпотот.

Депонирање и повлекување средства на Betchan

Откако ќе се регистрирате и потврдите на Betchan, треба да ја надополните вашата сметка за игри. Во спротивно, постигнувањето на џекпот нема да работи. Финансиските трансакции се регулираат преку лична сметка. Исто така, надополнување и повлекување на средства се достапни во горниот десен агол. Ве молиме имајте предвид дека мора да има само една сметка. Тоа е, не можете да надополнувате на еден начин, туку да повлечете пари на друг.

бечан-депозит

Валутите достапни на Betchan вклучуваат евро, долар, полска злота и повеќе. Нивното повлекување и кредитирање на сметката се врши со користење на:

 • електронски паричници (Webmoney, PayPal и други);
 • банкарски картички (Paysafecard, Maestro, Visa, Mastercard и други).

Можни се и други начини за депонирање и повлекување добивки. Тие се наведени во табулаторот „Плаќања“. Таму исто така можете да најдете информации за лимитот и времето на прием на пари на сметката.

Мобилна верзија

Betchan е достапен на компјутер и мобилен. Сепак, казиното нема посебна апликација за телефони. За да играте од паметен телефон, треба да ја отворите страницата од мобилен прелистувач. Страницата автоматски ќе се прилагоди на уредот. После тоа, ќе се отвори мобилното казино Betchan. Телефонската верзија е удобна и лесна за употреба. Како и на компјутер, активните команди се означени, има пребарување и филтри, истите функции се достапни како и на компјутерот. Сепак, играњето на мобилен уред има голем број на предности:

 • казиното е достапно насекаде и во секое време (компјутерот не е секогаш при рака);
 • компатибилен со скоро сите уреди;
 • работи беспрекорно.

betchan-мобилен

Покрај тоа, полесно е да се биде првиот што ќе знае за настаните во казиното и новостите од телефонот. Сепак, без разлика зошто корисникот игра, тоа не влијае на добивката. Можностите на коцкарите се исти. Сепак, важно е да се обезбеди стабилна интернет конекција кога играте во казино.

Систем за бонуси Betchan

Betchan има систем за враќање на готовина. Посебен таб е посветен на него. Во него, играчот може да го дознае принципот на работа на системот за враќање на готовина и правилата за користење. Казиното нуди и бонуси за коцкарите. Почетниците добиваат бесплатни вртења и бонус валута на нивната сметка за првите 4 депозити.

Доколку корисникот постојано игра, тогаш му се наплатува камата од системот за враќање на готовина. Исто така, индивидуални понуди, специјални промоции, ограничени бонуси му се испраќаат по пошта или преку СМС. Дополнително, Betchan им дава можност на коцкарите да учествуваат во лотарии со добивка и натпревари од институцијата. И редовно одржува турнири. Можете да го постигнете џекпотот во нив или да добиете награда за учество.

Не заборавајте дека секој бонус мора да се обложи и искористи на одреден начин. Условите за користење на промоции од институцијата се запишани во табулаторот „политика за бонуси“. Запомнете дека ако барањата за казино не се исполнети, понудата може да се откаже.

Видео преглед на Betchan

Видеото ќе го прикаже Betchan одвнатре. Ќе го видите интерфејсот на страницата, достапните функции, профилот на играчот и личната сметка. Прегледот ќе каже за бонусите на институцијата, скриените чипови и докажаните начини за зголемување на заработката.

Добрите и лошите страни на Betchan

Betchan е установа за коцкање каде што добивањето, како и губењето, е случајно. Затоа, прегледите за казиното се двосмислени. Некои корисници ја фалат букмејкерот, други пишуваат негативни коментари. Сепак, не вреди да се суди според одговорите за страницата. Искуството на секој коцкар е индивидуално. Се препорачува да го играте сами за да разберете дали казиното ви одговара или не. Табелата ги прикажува добрите и лошите страни на Betchan.

Предности Недостатоци
Шарени и јасен интерфејс Не е достапно во некои земји
Поддржува повеќе валути и јазици Нема многу бонуси
Постои систем за враќање на готовина Осврти за казиното се мешани
Бонуси за првите 4 депозити Демо снимките за слот не секогаш функционираат
Практична мобилна верзија компатибилна со повеќето уреди
Редовно се одржуваат турнири во готовина, извлекувања, лотарии

Betchan се етаблира како сигурен букмејкер со широк спектар на забава, систем за враќање на готовина и турнири во готовина. И да се игра на веб-страницата на казиното или не е личен избор на секого.

Често поставувани прашања за Betchan

Дали казиното е лиценцирано?
Како да контактирате со таа поддршка?
Колку време е потребно за депонирање и повлекување пари?
Што да направите ако страницата за казино не се отвори?
Може ли да играм со повеќе сметки?
Дали е бесплатно да се игра?
Оцени ја оваа статија
( No ratings yet )
Janet Fredrickson
Janet Fredrickson/ author of the article

Janet Fredrickson работеше 2 години во Казиното Пин Ап пред да стане уредник на весник во 2020 година. Таа започна да работи како спортски писател и професионален рецензент на онлајн казино. Во 2023 година, таа ја создаде својата веб-страница World Casino за да ги отвори очите на играчите кон индустријата за коцкање.

Дали ви се допадна казиното? Сподели со пријатели:
50 најдобри казина
Коментари

Дали казиното е лиценцирано?
Да, дејноста на букмејкерот е лиценцирана од Република Малта.
Како да контактирате со таа поддршка?
За да контактирате со специјалисти, користете го табулаторот „контакти“ или кликнете на иконата за разговор во менито на страницата.
Колку време е потребно за депонирање и повлекување пари?
Средствата се кредитираат на сметката на играта веднаш. И повлекувањето зависи од избраниот систем на плаќање.
Што да направите ако страницата за казино не се отвори?
Во многу земји, обложувалницата е недостапна или страницата не функционира. Во овој случај, користете ги заобиколните решенија: официјалното „огледало“ на казиното, VPN и други.
Може ли да играм со повеќе сметки?
Не, ова ќе резултира со суспензија на сметката.
Дали е бесплатно да се игра?
Да, но демонстрациите на автоматите не секогаш функционираат. Исто така, не сите игри се достапни во бесплатен режим.